Hlavní obsah

Jaro plné módy: Inspirujte se tvorbou českých návrhářů!

Foto: Petr Kozlík

Jak vypadají jarní kolekce českých návrhářů?

Pro módu dnes rozhodně nepůjdeme daleko. Ukázky, které jsme si pro vás připravili, totiž pocházejí z jarních kolekcí tuzemských návrhářů. A předem vám prozradíme, že je opravdu na co se koukat!

Článek

Oblečení z dostupných řetězců tentokrát vynecháme a zamíříme do světa módních návrhářů. I u nás je totiž spousta těch, jejichž tvorbu nadšeně sledujeme. Pokud nicméně nemáte naspořeno, cenovky raději příliš nestudujte – autorská tvorba se samozřejmě pohybuje v úplně jiných relacích.

Módní hazard

Přestože se v kolekci Zuzany Kubíčkové objevují karetní motivy, na její šaty můžete (bez rizika) vsadit. Návrhářka se opět pustila do transparentních látek a krajky, které představuje ve svůdné, ale sofistikované podobě. Co se týče doplňků, můžete si vybrat mezi neutrálním „nude“ psaníčkem a naopak výrazně barevným kusem, který hravost šatů podtrhne. My jsme zvolili variantu číslo dvě.

Foto: Petr Kozlík

Na foto: šaty s bolerkem (Zuzana Kubíčková, 24 800 Kč), kožené psaníčko (Van Graaf, 5999 Kč), náušnice (Claire´s, 269 Kč), kožené boty (Baťa, 1399 Kč)

Střídmé pruhy

S transparentními materiály si pohrála i začínající návrhářka Zlata Stolaříková, která se rozhodla ukázat pruhy v novém světle. Šaty jsou v originále dovybavené síťovanou svrchní částí, kterou můžete odejmout a nahradit ji třeba dlouhou vestou. Jednotlivé kusy se tak dají různě promíchávat. Práci s nimi vám usnadní i fakt, že je celá kolekce bílá a střihově čistá.

Foto: Petr Kozlík

Na foto: šaty (Zlata Stolaříková, La Gallery Novesta, 5900 Kč), vesta (Zlata Stolaříková, La Gallery Novesta, 5500 Kč), boty (Humanic, 2299 Kč), kabelka (Tosca Blu, 3500 Kč), prsten (Marks & Spencer, 369 Kč/set)

Foto: archiv firem

Barevná kabelka krásně osvěží váš šatník. Jakou si vyberete?

Kontrastní duo

V jarní kolekci Kateřiny Geislerové převažuje střídající se černá a bílá. Důraz je kladen nejen na materiály, ale i neotřelé střihy. Naším favoritem je vzorovaná vesta s výraznými rameny, kterou stylistka doplnila kalhotami s atypicky zvýšeným pasem. Vyzkoušet můžete i další tip – kombinaci hladkého širokého pásku s tím tenčím.

Foto: Petr Kozlík

Na foto: kalhoty (Kateřina Geislerová, 7800 Kč), vesta včetně pásku (Kateřina Geislerová, 7500 Kč), černý pásek (Lindex, 299 Kč), rolák (Marks & Spencer, 829 Kč), boty (Humanic, 2999 Kč), kožené psaníčko (Hana Zárubová, 10 500 Kč), prsteny na pravé ruce (H&M, 399 Kč/set), prsten na levé ruce (Debut Gallery, 1900 Kč), náušnice (Bijou Brigitte, 249 Kč)

Foto: archiv firem

Modrá, růžová nebo oranžovočervená. Která barva vás na lodičkách baví nejvíce?

Denim jinak

Prohlédnout si doporučujeme i tvorbu Petry Balvínové, navrhující pod značkou Tiqe, která letošní jaro pojala opravdu hravě. Stylistka Mariya Patrovská sáhla po denimovém dvojce – oversized kabátu a kalhotové sukni alias culottes. V kolekci najdete spoustu dalších zajímavých kousků v pastelových barvách, sněhově bílé, červené ale i černé.

Foto: Petr Kozlík

Na foto: kabát (Tiqe by Petra Balvínová, 17 900 Kč), culottes (Tiqe by Petra Balvínová, 6900 Kč), tenisky (Aldo, 1999 Kč), náramek (Lindex, 199 Kč), sluneční brýle (Baťa, 499 Kč), kabelka (Tosca Blu, 2700 Kč), náušnice (Topshop, 299 Kč)

Odchylky jsou vítané!

Musíme přiznat, že pro LaFormelu máme slabost! Baví nás jejich odvážné, až přidrzlé oblečení, které představují v ještě odvážnějších a přidrzlejších kombinacích. Asymetrický top s jedním rukávem bychom ihned adoptovali, stejně jako šaty s odlišně řešenými ramínky.

Foto: Petr Kozlík

Na foto: šaty (LaFormela, 4600 Kč), top (LaFormela, 1500 Kč), boty (Aldo, 1999 Kč), dlouhé náušnice (Debut Gallery, 5950 Kč), čtvercové náušnice (Debut Gallery, 1990 Kč), kabelka (Jana Rollo, La Gallery Novesta, 5500 Kč), prsten (Topshop, 299 Kč)

Sledujete českou módní tvorbu? Kterého návrháře nebo návrhářku máte nejraději?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama