Hlavní obsah

Jsou bio čaje lepší?

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Horký čaj je jako všelék

12. 11. 2008

Horký nápoj pomáhá při bolestech, poruchách spánku a dalších obtížích. V módě jsou teď bio výrobky a na trhu jsou už k dostání i bio čaje. Jsou opravdu lepší? Vyplatí se vydat větší sumu za lepší kvalitu, nebo je to jen reklama?

Článek

Bylinkové čaje patří k nejstarším a zároveň také nejšetrnějších léčebným prostředkům na světě. Jemným způsobem nám pomáhají rychle se uzdravit, působí jak proti tělesným, tak proti duševním obtížím. Už klasickými oblastmi jejich použití jsou žaludečně-střevní potíže, nachlazení, chřipka, nervozita nebo problémy se spaním. Bylinky můžete koupit v lékárně nebo bylinkářství. K mání jsou sypané (bývají nejkvalitnější), porcované v čajových sáčcích (co si budeme povídat - do sáčku nevidíte) a také čaje granulované (nebývají nejlepší, ale zato je jejich příprava rychlá a pohodlná - hlavně na cestách).

Bio versus nebio

Bio uherák, bio víno, bio vejce, bio kosmetika a také bio čaje. Všechno je prostě bio. A kdo není bio, není in! Přesto zatím jen tři procenta v České republice pravidelně nakupují bio potraviny. Ty totiž kromě mnoha pozitiv mají i jedno velké minus - tedy především pro ty, kteří neoplývají extrémně naditou peněženkou - bio potraviny jsou totiž ve srovnání s nebio-produkcí i několikanásobně dražší. A jinak tomu není ani u čajů. Tedy rozhodnutí, po kterém výrobku sáhnete, je jen na vás. Buď zaplatíte více a budete mít jistotu, že v čaji není nic chemického a není ani chemicky ošetřen, anebo dáte jen pár korun a budete doufat, že skutečně pijete zdraví...

Foto: samphoto.cz/jiunlimitedBio potraviny bývají dražší než nebioKterý koupit

Na trhu je spousta druhů čajů. Co se však týče výrobců, můžete sehnat čaje Numitea. Tahle firma chrání přírodu tak moc, že čaje dává dokonce do krabiček z bambusu. Dalším předním výrobcem jsou Apotheke, Velta Tea anebo firma Babio. Ta dělá dokonce bio čaje pro nejmenší (fenyklový, jablečný s banánem, konejšivý). Záleží tedy jen na vás!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek