Hlavní obsah

Kozačky nad kolena? Ukážeme vám, jak si s tímto trendem poradit!

Foto: Greta Blumajerová

Kozačky nad kolena nesluší jen mladým slečnám. My jsme je fotili na dvaačtyřicetileté modelce Petře

16. 1. 2017

Zapomeňte na asociaci s filmem Pretty Woman. Kozačky sahající nad kolena nemusí ani zdaleka vyznívat vulgárně. Máte štíhlé nohy, chuť experimentovat a volné místo v botníku? Tak to s nimi zkuste!

Článek

Pokud po této trendy obuvi pokukujete, přijdou vám dnešní tipy vhod. Stylistka Ivana Pražáková vám totiž ukáže, s čím vším se dají kozačky nad kolena kombinovat a samozřejmě vám prozradíme i to, čemu se naopak při jejich nošení vyhnout. Jste připravené?

Trik s šaty

Vysoké kozačky vyžadují opravdu úzké střihy, popřípadě samozřejmě šaty nebo sukni. První variantou, kterou můžete k těmto botám obléct, jsou pevné legíny (nic nezkazíte těmi koženkovými) v kombinaci s delším vrškem. A mohou to být klidně šaty na knoflíčky, které necháte po vzoru stylistky ve spodní části rozepnuté.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: legíny (Topshop, 699 Kč), šaty (H&M, 1299 Kč), rolák (Lindex, 349 Kč), semišové boty (Aldo, 4599 Kč), kabelka (H&M, 899 Kč), prsteny (Aldo, 399 Kč/set)

Foto: archiv firem

Na podpatku, nebo bez? Stylově vypadají obě varianty

S úzkými kalhotami

Na řadu přicházejí slimky. Kozačky, které nejsou vyloženě elastické a neobepínají nohu příliš těsně, můžete nosit s oblíbenými úzkými kalhotami. Spojení vysokých bot a upnutých střihů je nicméně dobré vyvážit vhodným vrškem, který by měl být naopak objemnější. Naším favoritem je košile s volánky na rukávech a svetrová vesta.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: košile (H&M, 949 Kč), svetrová vesta (COS, info o ceně v obchodě), džíny (Marks & Spencer, 1399 Kč), náušnice (H&M, 249 Kč), boty (Baťa, 1599 Kč), kabelka (Lindex, 899 Kč)

Sázka na jistotu

Vysokým kozačkám sluší šaty všeho druhu a délek. Opatrné buďte jen v případě mini verze – když už vybíráte šaty hodně krátké, měly by být alespoň volnějšího střihu. U těch, které mají střídmější délku, můžete naopak volit obepnutý střih. Zapomeňte také na poučku, že by mezi botami a šaty musela být nutně mezera – ve skutečnosti se klidně mohou překrývat. Jen se samozřejmě musíte smířit s tím, že kozačky plně nevyniknou.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: šaty (Marks & Spencer, 1199 Kč), punčocháče (Lindex, 249 Kč), rozepnuté květované šaty (Marks & Spencer, 1599 Kč), kožené boty (Humanic, 2499 Kč), kožená kabelka (United Colors of Benetton, 4849 Kč)

Rafinovaný střih

Krátká, nebo dlouhá? Obojí. Sukně s nápaditým, vpředu zkráceným střihem, je pro vystavení nových bot ideální. Stejně dobře ale zafunguje také rozparek (opět si jen dejte pozor na dostatečnou délku a správný střih sukně). A mimochodem, zaměřte se i na barevnou souhru kompletu. Věřily byste, že to bude těmto odstínům pohromadě tak slušet?

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: top (COS, info o ceně v obchodě), sukně (COS, info o ceně v obchodě), semišové boty (Aldo, 4999 Kč), punčocháče (Lindex, 249 Kč), prsten (Lindex, 199 Kč)

Riziková mini

Jak už jsme zdůrazňovali výše, u kratších délek se musíte mít na pozoru. Výsledný dojem by nikdy neměl působit vulgárně a lacině. Svršky proto vybírejte opatrně a vyhýbejte se těm, na kterých si ihned všimnete hlubokého dekoltu. Kromě kabátků a sak jsou dobrou volbou svetry, roláky nebo trendy mikiny.

Foto: Greta Blumajerová

Na foto: kabátek (COS, info o ceně v obchodě), sukně (H&M, 899 Kč), klobouk (Aldo, 799 Kč), kozačky (Humanic, 1399 Kč), kabelka (Aldo, 1299 Kč), punčocháče (Lindex, 349 Kč)

Foto: archiv firem

Klobouk je perfektní stylovou tečkou

Náš tým a poděkování

  • Děkujeme zámku Chateau Mcely - za poskytnutí prostoru k focení! Adresa: Mcely 61, Mcely, www.chateaumcely.com
  • Styling - Ivana Pražáková
  • Vizáž - Janka Letková
  • Modelka - Petra Hlavová (Czechoslovak Models)

Líbí se vám móda kozaček nad kolena? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek