Hlavní obsah

Krátké a výrazné sukně jsou nejnovějším trendem na jaro. Vyberete si?

Foto: Mazan-Xeniya, shutterstock.com

Některé sukně dokážou upoutat pozornost. Líbí se vám ty, které jsme vybrali?

Mini, midi, maxi, áčková, pouzdrová, úzká, balonová, s rozparkem, džínová, tylová, bavlněná… Variant je opravdu spousta. Ale už jste vyzkoušely sukni, která je sama o sobě uměleckým dílem?

Článek

Aktuálním trendem, který lichotí ženské postavě a který najdete ve všech jarních kolekcích, jsou krátké sukně, které nekončí u kopírování vaší postavy.

Díky pomačkané drapérii, asymetrickým střihům, uzlování, zipům a nezvyklým sešíváním látek ovládnou celý outfit a stačí je doplnit úplně jednoduchým oblečením. A pozor! Minisukni, která je ušitá z tužší a silnější látky, si mohou dovolit i ženy ve středním věku. Je potřeba ji však doplnit méně vyzývavým svrškem.

Nebojte se zářit

Když zvolíte sukni s pevným materiálem, která má výraznou barvu – žlutou, růžovou – nebo je například pokrytá flitry, stačí k ní obyčejné lehké tričko. Pamatujte, že kontrasty v kombinaci materiálů fungují vždycky, a většinou jsou dokonce nutné. K pevné sukni vzdušný svršek, k volné vlající sukni klidně mikinové tričko, nebojte se až neoprenového vzhledu.

Foto: Archiv firem

Sukně z třásní nebo vesmírná stříbrná už nepotřebuje další výrazný prvek v outfitu. Na foto (zleva): třásňová sukně Stradivarius, 299 Kč, stříbrná sukně Zara, 599 Kč

Foto: archiv firmy

Flitry nepatří jen na diskotéku, můžete v nich vyrazit i do města. Na foto (zleva): sukně Mango 599 Kč

Do prostoru

Hitem jsou minisukně do pasu, které přitahují pohledy uzlem nebo jinou prostorovou aplikací. K těm je ideální další hit této i minulé sezony: body. K plastické sukni obepíná váš trup, a kontrast vypadá skvěle, ať už si vezmete body s dlouhým rukávem nebo jen tílko.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): sukně s autorským potiskem Akari, 1500 Kč, žakárová sukně Mango, 899 Kč

Foto: Archiv firmy

Uzly a volány na sukni vám pomohou vytvořit dojem vosího pasu. Na foto (zleva): tmavá sukně 599 Kč, metalická sukně 799 Kč, obojí Mango

Foto: Archiv firem

K prostorovější sukni zvolte body na tělo. Na foto (zleva): body Pieces (prodává Zoot), 849 Kč, body H&M, 239 Kč

Kouzlo nepřesnosti

Asymetrie je kouzelná věc. Tak trochu za vás dožene hodinu cvičení, kterou jste včera odvolala kvůli srazu s kamarádkou. A to jsme stále u minisukní. Dva „nepřesně“ přeložené kusy látky přes sebe opticky zeštíhlí vaše stehna. Skvěle funguje zip, který je blíž k jednomu z boků. Hlavně když k němu vyberete podobně ledabylý svršek, napůl zastrčený k pasu, napůl visící přes sukni.

Foto: Archiv firem

Asymetrické sukně jsou hitem letošní sezony. Na foto (zleva): černá sukně Miss Selfridge (prodává Zoot), 1199 Kč, sukně s volánem Stradivarius, 299 Kč

Foto: Archiv firem

Asymetrický kus látky může sahat až ke kolenům a možností jsou také kraťasy, které zepředu vypadají jako sukně. Na foto (zleva): bílá sukně Asos, 4650 Kč, bermudy Zara, 599 Kč

Jak jsme vás zaujali? Líbí se vám takto nápadné sukně?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek