Hlavní obsah

Které slavné dámy (ne)umí maskovat povislé paže?

Foto: Profimedia.cz

Existují jevy, s nimiž běžní smrtelníci zápasit prostě nemohou, a především ženy řeší nerovný boj s časem a gravitací. Dobrá zpráva je, že většinu problematických partií lze chytře schovat. Podívejte se, jak stárnoucí paže (ne)maskují v Hollywoodu. Kdo to moc nezvládá a od koho se učit?

Článek

Ať se snažíte, jak se snažíte, jednou může přijít den, kdy si při pohledu do zrcadla všimnete, že svaly i kůže na vašich pažích už nejsou, co bývaly. Na tuto část těla se často zapomíná, přitom ochablost, vrásčitost a nehezká „křidýlka“, která vlají při každém pohybu, dokážou zkazit dojem i z těch nejkrásnějších šatů.

Na rozdíl od tváře a krku, na kterých se známky stárnutí také nehezky podepisují, ruce lze decentně schovat. V první řadě je třeba zapomenout na topy, šaty či overaly bez ramínek a rukávů. Tílka si klidně nechte na zahradu nebo pro sportovní aktivity, ale bez vrchní vrstvy už je jen tak na ven raději nenoste.

Poučte se z chyb celebrit. Takto raději ne!

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Herečky Kim Cattrall (61) a Sharon Stone (60) vypadají na svůj věk senzačně, ale i ony někdy šlápnou vedle. V těchto modelech zbytečně odhalily svou „Achillovou patu“ – a přitom by stačilo nahodit sako nebo vybrat kousky s rukávy

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Goldie Hawn (72) je ve skvělé formě a denně sportuje, i tak to ale bohužel nestačí. Uznejte, že kdyby byl overal nahoře jinak střižen, herečce by lichotil mnohem více. Suzanne Somers (71) dodnes miluje výrazné kousky, milují ale i ony ji?

Chce to pouze pár drobných změn

Stylové alternativy, které podtrhnou ženskost a zároveň schovají nedokonalosti, jsou přitom na dosah ruky. Stačí jen hledat modely s rukávy. Mohou být kratší, aby schovaly choulostivou oblast podpaží, která ani v mládí není nejpřitažlivějším místem, po loket anebo až k zápěstí.

S košilemi a halenkami je to jednoduché, když se ale nechcete vzdát topů bez rukávů, doporučujeme přes ně hodit zajímavý svršek. K vrstvení určitě využijte saka, kimona či lehké bundičky, jako je například bomber, anebo klasické džínové bundy.

Tyto krásky vědí, jak na to

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): I malé rukávky dokážou velké divy. Catherine Zeta-Jones (48) ví, že ji na každém kroku mohou přepadnout senzacechtiví paparazzi, proto raději volí oblečení, ve kterém vypadá dokonale z jakéhokoliv úhlu. Čím je Jodie Foster (55) starší, tím víc preferuje klasické střihy a konzervativnější modely. A ví proč

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Herečky Cate Blanchett (49) a Susan Sarandon (71) vsadily na saka, pod která si nic nevzaly. Je to rafinovaná, sexy, ale přitom velmi cudná volba. Obě zdůraznily své přednosti (dekolt) a schovaly paže

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Je jedno, jestli jste celý život štíhlá a šlachovitá, nebo se naopak pyšníte objemnějšími křivkami – stárnutí rukou se týká absolutně všech. Moc dobře to ví Julianne Moore (57) i Oprah Winfrey (64), a proto jsou pro ně šaty s delšími rukávy jasná volba

Perfektní kousky pro obnovu šatníku

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Guess Marciano (prodává Answear), 3299 Kč. Mango, 1599 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Asos, 1699 Kč. Esprit, 2599 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Dorothy Perkins, 1179 Kč. PrettyLittleThing (prodává Tamsin), 1360 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Reserved, 599 Kč. Topshop, 1399 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): H&M, 1499 Kč. Zara, 799 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Billie & Blossom (prodává Zoot), 699 Kč. Mohito, 449 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Zara, 499 Kč. Marie Lund (prodává Van Graaf), 1090 Kč

Raději si paže zakrýváte, nebo to není něco, co by vás trápilo?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek