Hlavní obsah

Messy hair: Naučte se nosit nejvíc trendy plážové vlny

Foto: Profimedia.cz
21. 5. 2019

Vlny, které sluší všem. Ledabylé, které vypadají, že jste strávila den na pláži u moře. Jak je vytvořit, co k tomu potřebujete a kdo ze slavných žen je takto nosí?

Článek

Baby bangs, dlouhé hladké copy, ulíznuté vlasy v mokrém stylu, nejrůznější sponky a ozdoby. I když fashion weeky hlásají ve světě trendů na léto 2019 všelijaké sofistikované účesy a střihy, my mezi nimi našli i přirozený styling – plážové vlny zvané také messy (neuspořádané). Ty totiž z módy jen tak nevyjdou!

Nedbalé vlny jsou nejvíc trendy stylingem vlasů této dekády, a hádáme, že to bude pokračovat i v té následující. Princeznovské lokny se nehodí pro každého, stejně jako uhlazený vyžehlený účes. Messy vlny jsou ale slušivé ve všech případech.

Nejlépe vypadají na dlouhých, prosvětlených vlasech, ale jdou vytvořit i na kratším mikádu. Prameny dostanou lehký objem a texturu a vypadá to, že jste se s takovými vlnami narodila. Jak na ně?

Foto: Profimedia.cz

Bella Hadid (22) na týdnu módy v Miláně v září 2018, přehlídka pro značku Philosophy Di Lorenzo Serafini na jaro/léto 2019

Vlny jako z pláže

Vaším nejlepším pomocníkem nechť se stane slaný sprej. Ten můžete použít do suchých, ale nejlepšího efektu docílíte, když ho nastříkáte do mokrých vlasů, poté vysušíte fénem a nejlépe fénem s difuzérem. Pokud se vaše vlasy přirozeně trochu vlní, máte vyhráno. Stačí při foukání vlasy pomačkat a doladit styling gelem, voskem nebo lakem na vlasy. Vy ostatní si budete muset vzít k ruce ještě kulmu nebo žehličku.

Foto: Profimedia.cz

Blake Lively (31) je podle nás vlasovou bohyní. Takto upravené vlasy nosí nejčastěji

S kulmou se vám bude pracovat nejsnadněji, pokud jsou vaše vlasy jemné. Berte si širší prameny a každý natáčejte v jiném směru (od obličeje, nebo k obličeji) a kulmu držte pořád svisle dolů. Vlasy nenatáčejte na kulmu až do konce, obtočte kolem ní vždy jen střed pramenu. Až vlasy vychladnou, pročešte je prsty a použijte lehce tužící lak, aby vlny vydržely. Nesnažte se ale o dokonalost, tyhle vlny mají být ledabylé (produkty, které vlasům dodají objem).

Do ruky si můžete vzít i žehličku a pramen po pramenu natočit. Tahle technika se hodí pro husté a nepoddajné vlasy, protože pak déle udrží tvar. Další možností je žehličkou ohýbat každý pramen nahoru a dolů – místo toho, abyste po něm jely hladce dolů, popojeďte žehličkou asi o dva centimetry jedním směrem, další úsek pak kulmu zlomte v protisměru. Vznikne „lámaná“ vlna, která vypadá plážově přirozeně. Zbytek postupu je stejný jako u kulmy, hřívu pročešte prsty a objem podpořte nějakým objemových přípravkem. Kořínky můžete nadzvednout pomocí suchého šamponu nebo pudru.

Foto: Profimedia.cz

I na kratších vlasech vytvoříte nedbalé, plážové vlny. Podívejte se na herečky (zleva) Lucy Boynton (25) a Olivii Wilde (35)

Existuje ještě jeden pomocník, a tím je trojkulma. Vytvoří podobně lámanou vlnu jako žehlička, ale je to poměrně snazší, jenom s ní mačkáte pramen kousek po kousku až ke konečkům. Výsledek pak je, jako kdybyste si na noc zapletly copánek. Ostatně, to je taky jedna z variant. Vlasy si večer umyjte, poprašte slaným sprejem, vyfoukejte a zamotejte do několika drdůlků nebo zapleťte do copů. Probudit se do krásných vlasů je k nezaplacení!

Tipy na slané spreje

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Stylista, L’Oréal Paris, 150 Kč; Toni&Guy, 139 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Wave Tonic, Sephora Collection, 190 Kč; Ocean Spray, Maria Nila, cena okolo 500 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Après Beach, Oribe, 1095 Kč; Alcina, 270 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Soft Glam, Schwarzkopf, cena okolo 150 Kč; Queen Beach, Tigi Bed Head, cena okolo 250 Kč

Pro další účesovou inspiraci se podívejte na tipy, jak ozvláštnit culík nebo na dva účesy pro mikádo

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.