Hlavní obsah

Mezizubní prostory & dásně: proč na ně nezapomínat?

Foto: Philips.cz

V mezizubí se nachází 40 % obvodu zubu. Vyčistí ho přístroj na čištění mezizubních prostor Philips Sonicare Airfloss Ultra

Škodlivý plak se drží také v prostorech mezi zuby a vznikají zde kazy, které nejsou vidět. Plak se usazuje na zubech ze všech stran, tedy i v místech, kde se zub dotýká toho sousedního, nebo podél linie dásní.

Článek

Podle dentální hygienistky Jany Křepelkové se v mezizubí nachází až 40 % obvodu zubu, a pokud zde plak neodstraníte, může i tady vzniknout zubní kaz nebo zánět dásní. „Riziko mezizubního kazu spočívá především v tom, že je v časném stadiu rozpoznatelný pouze na rentgenovém snímku a vy nemusíte dlouho pociťovat žádné obtíže,“ popisuje Jana Křepelková. Zatímco dobrou dentální hygienou můžete počínající kaz zastavit, v mezizubních prostorech k tomu obvykle nedostanete příležitost a kaz objevíte až ve chvíli, kdy už je nutné jej vyvrtat, a to často na obou zubech.

Foto: Philips.cz

Mezizubní prostory částečně čistí i sonický kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean. Je třeba je ale ještě dočistit

Dva kartáčky a nit, nebo jeden AirFloss

Mezizubní prostory částečně vyčistí i sonický zubní kartáček, například Philips Sonicare ProtectiveClean, který do nich během čištění vhání okysličenou tekutinu složenou z vody, slin a zubní pasty. Nedosáhne ale úplně všude, proto byste měli každý večer sáhnout ještě po mezizubním kartáčku nebo dentální niti – výběr vhodných mezizubních pomůcek rozhodně svěřte do rukou dentální hygienistky.

Ne každému však vyhovuje používání různě velkých mezizubních kartáčků nebo střídání mezizubních kartáčků a dentální nitě, protože mezizubní prostory bývají různě široké. Také majitelé fixních rovnátek, můstků a korunek, kteří musejí denní dentální hygieně věnovat dvojnásobnou pozornost, často řeší, jakým způsobem vyčistit všechna špatně dostupná místa v ústech. Pro všechny zmíněné může být řešením přístroj na čištění nejen mezizubních prostor Philips Sonicare AirFloss Ultra, který během jediné minuty vyčistí mezizubní prostory a dásně stejně dobře jako dentální nit* a ošetřená místa zbaví až 99,9 % plaku.

Foto: Philips.cz

Do Philips Sonicare Airfloss Ultra nalijete obyčejnou nebo ústní vodu a můžete začít s prostřikováním mezizubních prostor

Prostřiky pro krásu

Postup je jednoduchý: napřed nalijete do přístroje čistou nebo ústní vodu. Poté si zvolíte mezi jedním, dvojitým nebo trojitým prostřikem (ideální je poslední jmenovaný) a pak s pomocí tlačítka začínáte jednotlivé mezizubní prostory prostřikovat, a to z obou stran. Nemusíte řešit velikost jednotlivých prostor, Philips Sonicare AirFloss Ultra je univerzální a hodí se pro všechny. Tryska přístroje pak přivádí mezi zuby a podél linie dásní směs vzduchu a mikrokapiček vody a tím rozrušuje a odstraňuje strukturu plaku do hloubky. Pokud o mezizubní prostory, zuby a dásně budete pečovat každý večer, nedáte kazům ani zánětům šanci.

Více zjistíte na www.philips.cz/sonicare.

* V kombinaci s použitím antimikrobiální ústní vody.

Foto: Philips.cz

Philips Sonicare Airfloss Ultra se prodává v několika atraktivních odstínech a ošetřená místa zbaví až 99,9 % plaku

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek