Hlavní obsah

Minišaty: Nádherné kousky pro odvážné holky!

Foto: isifa

Jestli vám to postava dovolí, noste minišaty

22. 6. 2012

Kontroverzní kousek oblečení – některými ženami oblíbený a hojně využívaný, jiné dámy jej zatvrzele proklínají a na sobě ho nikdy neměly a nikdy mít nebudou – minišaty. Patříte-li do první skupiny, zavedeme vás do ráje překrásných kousků, pokud do té druhé, bude pro vás přehlídka úžasných minišatů spíše očistcem!

Článek

K létu patří odhalování, proto se v tomto ročním období objevují mnohem častěji články o takovém oblečení, které si mohou dovolit jen štíhlé ženy. A minišaty do tohoto úzkého okruhu váhově omezených kousků patří. (Nemůžete si minišaty dovolit? pak si přečtěte náš článek Našli jsme krásnou letní módu od velikosti 42!).

Minišaty nosíte proto, že jsou velice slušivé – odhalí krásné nohy a postavu, a jestli něco opravdu umí, tak budit pozornost. Vezmete-li si je na party, rozhodně neuděláte chybu, nenechte se však zaskočit množstvím obdivných pohledů a obdržených drinků!

Hříšně upnuté

Každý kousek oblečení si berete z nějakého důvodu: hodí se vám k vršku, máte ho po ruce, vše ostatní je v prádle, chcete působit tak a tak: stejné je to s minišaty. Ty umějí být doslova magnetem na muže – odhalují dlouhé nohy a opálenou pokožku, pokud však chcete z tohoto kousku vytěžit co nejvíce, určitě si pořiďte nějaké upnuté.

Úzké minišaty zkombinujte především se štíhlou postavou – nebojte se však ani většího zadečku nebo ňader – jste-li s těmito svými přednostmi spokojené, nechte je krásně vyniknout, pokud vás ale jistá nesouměrnost na vaší postavě trápí, vyhněte se úzkým šatům na sto honů! Nezapomeňte si dát pozor na vulgaritu, ke které se dá v těchto šatech sklouznout, a pozor na jejich tendenci vyhrnovat se nahoru. Jejich praktičnost vyzkoušejte hned v kabince! Jednoduchý střih dozdobte doplňky, šaty s originálním potiskem nebo střihem nechte především vyniknout samy o sobě. V každém z těchto kousků budete zatraceně sexy!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 525 Kč, Bershka 899 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 999 Kč, H&M 249 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 870 Kč, Pull and Bear 699 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 699 Kč, Mango 999 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 798 Kč, Bershka 699 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Tally Weijl 750 Kč, Pull and Bear 799 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1350 Kč, Zara 999 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Bershka 599 Kč, Debenhams 1050 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Bershka 899 Kč, Mango 799 Kč

Volné střihy – jednoduchost a svoboda

Většina z žen si pod pojmem minišaty představí odhalenou kůži a jistou dávku nepohodlí. S tou odhalenou částí máte dozajista pravdu – krátká délka poskytuje vašim nohám dostatečně velký prostor, aby se mohly předvést v celé své kráse. Na druhé straně s tím nepohodlím jste vedle – minišaty nemusí být upnuté, mohou být volné a krásně vzdušné, takže se v nich nebudete tísnit!

Jediné, na co si musíte dát pozor, je ohýbání, aby vám nevykoukl zadeček. Našli jsme skvělé kousky, které určitě oceníte. Zvolte ty jednoduchého splývavého střihu nebo ty přepásané gumou – vytváří tak nabíraný vršek a volnou sukýnku a zároveň definují pas, takže silueta dostává ženštější tvar. V každém modelu budete vypadat i cítit se úžasně!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 899 Kč, Bershka 699 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1350 Kč, Zara 799 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 1200 Kč, Mango 799 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Camaieu 750 Kč, Promod 925 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 1499 Kč, Tally Weijl 400 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Bershka 999 Kč, Mango 349 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 1299 Kč, Debenhams 1050 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Promod 925 Kč, Mango 799 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 799 Kč, Zara 1499 Kč

Půl napůl

Zlatou střední cestou jsou minišaty, které nejsou ani volné, ani upnuté. Jejich hlavní devizou je disproporčnost vršku a spodku – nejčastěji je horní část upnutá a přiléhá k tělu a sukně je volná – tento střih šatů je velmi klasický a slušivý. Může evokovat krásu šatů 50. let nebo dodávat nositelce něžný panenkovský vzhled.

Jděte třeba do těch propínacích stříbrných, květinových s volánky a zavazováním za krk nebo se zvířecím vzorem. Rozkošně budete vypadat v šatech s výrazným límečkem. Nejhezčí siluetu dělají šaty, jejichž šev je umístěn v pase – zakrývají zadeček a zvýrazňují pas, ty se sníženým švem připomínají styl art deco a 20. léta, větší bříško zase dokážou skrýt šaty se švem pod prsy. Vyberte si ty, které budou slušet právě vám! (zaujal vás důraz na pas? Přečtěte si náš článek Podtrhněte vaši ženskost. Důrazem na pas!).

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 840 Kč, Bershka 599 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Pull and Bear 999 Kč, Debenhams 750 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): H&M 799 Kč, Bershka 599 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1200 Kč, Debenhams 750 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Bershka 1299 Kč, Zara 999 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 1200 Kč, Topshop 1080 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): H&M 299 Kč, Bershka 899 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Tally Weijl 500 Kč, Topshop 1350 Kč

Tak jak se vám líbí?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.