Hlavní obsah

Módní inspirace na květen: Máme pro vás 7 kompletních sestav!

Foto: Jakub Jurdič

I v květnu se můžete těšit na spoustu nápaditých kousků! Co třeba overal?

Kdy jindy než teď? Květen je pro módu a experimentování s ní jako stvořený. Jaké trendy byste si neměly nechat ujít? A jaké kombinace stojí za to, abyste je vyzkoušely na vlastní kůži?

Článek

Pátý měsíc v roce módě vyloženě přeje. Sáhnout můžete po krásných šatech, overalech i sukních a nemusíte je zbytečně schovávat pod kabátem. Na druhé straně ještě nebývá nepříjemné horko, kdy vás obtěžuje i ta nejlehčí látka. Takže se s chutí pusťte do nových kombinací, trendů a nebo si jen pohrajte s tím, co už doma máte.

Až na zem

Přelom jara a léta nemusí být jen o krátkých délkách. Až překvapivě dobře mohou vypadat i šaty sahající téměř na zem. A když budou ještě vyvedené v bílé krajce? Tím lépe! Šaty můžete doplnit jemnými sandálky, pokud jim ale chcete dodat říz, klidně obujte kontrastní platformy.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: šaty (H&M, 3999 Kč), boty (Baťa, 999 Kč), náušnice (Topshop, 310 Kč), prsteny (H&M, 399 Kč/sada)

Na safari

Samotný overal inklinuje ke dvěma stylům – army a safari. Vše záleží na jeho celkovém pojetí. Pokud overal doplníte stejně jako stylistka pískovými sandálky a slaměným kloboukem, přiblížíte se k módě jako vystřižené z prostředí africké divočiny. Vojandu budete oproti tomu připomínat, když overal přepásáte, nasadíte si drsňácké sluneční brýle (a výraz) a obujete podpatky.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: overal (Topshop, 2299 Kč), klobouk (Lindex, 499 Kč), boty (Guess, info o ceně v obchodě), náhrdelník (Topshop, 599 Kč)

Foto: archiv firem

Zamilovaly jste se do zeleného overalu? Našli jsme pro vás tři další tipy v podobném duchu

Odlehčené šaty

Máte-li v zásobě podobně krásné šaty, neschovávejte si je jen na večer. Denní variantu snadno vytvoříte tak, že vyměníte podpatky za pohodlné tenisky. O módní ústupek přitom nejde, tato kombinace je v kurzu. Z kabelek se pro tento účel nejvíce hodí cross body.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: šaty (Sportmax, info o ceně v obchodě), kožené tenisky (Marella, 5600 Kč), kabelka (DKNY, 2850 Kč), prsteny (H&M, 299 Kč/3 kusy)

Foto: archiv firem

Pátráte po nových teniskách? My jsme se zamilovali do těchto!

Dejte malým černým pauzu

… a vyměňte je za neotřelý overal. Jestli zvolíte dlouhou nebo šortkovou variantu, je na vás. Ten náš byl nejen krátký, ale i posetý flitry s efektními poloprůsvitnými rukávy.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: overal (The Item, info o ceně v obchodě), kožené boty (Reserved, 1999 Kč), kabelka (Karen Millen, 3960 Kč), náušnice (Lindex, 399 Kč), prsteny (H&M, 299 Kč/sada)

Důraz na střih

Pokud se nespokojíte s klasikou, zainvestujte do střihově zajímavého kompletu. Podobné dvojice jsou v módě. A ano, počítají se do nich i kalhotové a šortkové sestavy.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: sukně (Pietro Filipi, 2990 Kč), kabátek (Pietro Filipi, 3990 Kč), semišové boty (H&M, 1999 Kč), sluneční brýle (Topshop, 599 Kč), náhrdelník (Topshop, 499 Kč)

Rafinovaný prostřih

I takto sofistikovaně může vypadat trend poodhaleného bříška. Ukazovat pupík není nutné, dobře funguje i kousek holé kůže nad pasem. Černé šaty z příjemného materiálu stylistka doplnila vtipnou černobílou kabelkou a vyššími sandálky.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: šaty (DKNY, 6000 Kč), kabelka (Marks & Spencer, 1099 Kč), boty (Topshop, 1999 Kč), náušnice (Topshop, 299 Kč), prsteny (H&M, 199 Kč/sada)

Objemná sukně

Zamilovaly jste si objemné sukně? Pořiďte si jejich barevnou variantu a zkombinujte ji co nejjednodušeji – s obyčejným bavlněným trikem. Lodičky naopak můžete zvolit stejně jako stylistka výrazné.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: sukně (Karen Millen, info o ceně v obchodě), triko (Lindex, 499 Kč), kabelka (Karen Millen, 3960 Kč), boty (Guess, info o ceně v obchodě), prsteny (H&M, 349 Kč/sada)

Chystáte se na nákupy? Na jaké kousky si děláte zálusk? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama