Hlavní obsah

Módní manuál, který zahřeje: Oblékněte se v zimě tak, aby vám to slušelo!

Foto: Alones, Shutterstock.com

Poradíme vám, jak se v zimě obléknout tak, aby vám bylo teplo

Je zima, a tak je potřeba se zahřát. Jak to ale udělat, abyste vypadaly skvěle a zároveň vám bylo opravdu teplo? Máme tipy aneb Oblékneme vás od hlavy až k patě!

Článek

Sama jsem si musela projít pár angínami, abych zjistila, že není svetr jako svetr a že čepice opravdu má nějaký smysl. Že gumové podrážky u tenisek jsou zlo, pokud už vás nehřeje puberta, a co funguje do chladného bezvětrného počasí, ve vichru zkrátka nefunguje. My ale víme, v čem vám teplo bude. Zkuste dát na naše rady i vy!

Foto: Jari Hindstroem, Shutterstock.com

Nezapomínejte na pořádnou čepici a šálu

Hlava volá po čepici

Čepice a šála jsou pár, který vás v klidu provede větrnou hůrkou. Hlavou utíká nejvíc tepla, a proto si pamatujte základní věc: raději silnější čepici než tenčí. Zároveň nezoufejte, pokud jste ten typ, kterému „čepice nesluší“. Není to pravda, jen musíte chvilku hledat. Pokud se necítíte dobře v kulichu ani v čepici zvané Beanie, ve které jezdí floutci na prkně, zkuste baret, ušanku nebo elegantní pletenou kšiltovku.

Stejně důležitá je do větru dobrá šála. Je potřeba, aby byla velká, měla těsná oka a byla na krku dobře „sbalená“. Žádné mezery na hrudníku ani vzadu na krku.

Foto: Archiv firem

Zabalte se. Na foto (zleva): šála Reserved, 599 Kč, šála H&M, 599 Kč

Foto: Archiv firem

Čepice je základ zimního šatníku. Na foto (zleva): kulich Pieces (prodává Zoot), 369 Kč, Beanie H&M, 199 Kč

Foto: Archiv firmy

My na pokrývku hlavy nedáme dopustit. Jak to máte vy? Pletená čepice Attrattivo, 499 Kč

Od pasu nahoru vrstvěte

Na vrchu můžete mít kabát, péřovku nebo parku. Dávejte si ale pozor na věci, které profouknou. Slabší kabáty a parky potřebují, abyste pod nimi měly o vrstvu navíc. Pod bundu zvolte huňatý svetr, který má alespoň 40 procent vlny. Pouhá nylonová vlákna vás tolik nezahřejí, respektive teplo neudrží, takže do vlny investujte. Při večerní procházce toho nebudete litovat.

Estetické kouzlo vrstvení spočívá v tom, že správně nakombinujete materiály, délky, případně odstíny. Nebojte se mít například svetr delší než bundu. Pod svetrem je ideální delší top nebo šaty – jednak to skvěle vypadá, a za druhé je potřeba vrstvami chránit oblast beder. Aby vám v hlavě neustále nezněla babiččina píseň „Nastydnou ti ledviny“, není nic lepšího než mít pod všemi těmi vrstvami bavlněné body.

Ruce patří do rukavic

Mráz poškozuje jemnou kůži na dlaních, a tak si nezapomínejte chránit ruce. Jaké vybrat rukavice? Palčáky jsou lepší, protože prsty se v nich hřejí navzájem. Pokud se vám nelíbí, nebo potřebujete být manuálně zručnější, z prstových rukavic nejlépe fungují kožené.

Foto: Archiv firem

Dlouhý kabát je nutnost. Na foto (zleva): modrý kabát Stradivarius, 1999 Kč, hnědý kabát Zara, 2599 Kč

Foto: Archiv firem

Letos frčí parky a vrací se péřovky. Na foto (zleva): parka Pull & Bear, 2599 Kč, péřovka Zara, 1599 Kč

Foto: Archiv firmy

U svetrů sledujte složení a hledejte vlnu. Vlněný rolák H&M, 1299 Kč

Foto: Archiv firem

Body je tajný recept na teplo a pohodlí. Na foto (zleva): body Divarush, 790 Kč, body Dorothy Perkins (prodává Zoot), 429 Kč

Foto: Archiv firem

Palčáky nebo kožené rukavice zahřejí nejvíc. Na foto (zleva): pletené palčáky Zara, 199 Kč, kožené rukavice H&M, 399 Kč

Foto: Archiv firem

Nebojte se vzít si šaty přes kalhoty. Na foto (zleva): šaty Mango, 1999 Kč, šaty Stradivarius, 599 Kč

Foto: Archiv firem

Zkuste pletené nebo košilové modely. Na foto (zleva): šaty Cheap Monday (prodává Vemzu), 2390 Kč, šaty Youngprimitive, 1390 Kč

Nohy v teple? To umíme!

Pokud se vám zdá, že je v zimě těžší se módně prosadit a experimentovat s outfity, tak si pořiďte princeznovské šaty a k nim si vezměte kalhoty. Aktuálně v obchodech najdete krásné šaty se „záclonovým efektem“, nebo teplejší rolákové varianty, a pokud k nim obléknete džíny s potrhaným efektem, rozhodně nebudete vypadat nudně.

Konzervativnější možností jsou punčocháče, věřte, že ty silnější vás opravdu zahřejí. Mám vyzkoušeno! Dá se v nich chodit celou zimu, ale pořiďte si několik druhů a barev.

A na závěr jedna rada – nepodceňte výběr bot a ponožek. Nepříjemnému pocení nohou předejdete, když se u nákupu tlustých ponožek podíváte na složení. Čím méně umělých vláken, tím lépe.

Kožené nebo koženkové boty jsou jistota – pokud mají tedy kvalitní podrážku. Ta by měla být vyšší, aby vás od země nezábly prsty, a nejlépe vroubkovaná, abyste se mohly bezpečně vydat i na ranní náledí.

Foto: Archiv firem

I punčocháče mohou být módní doplněk, který zahřeje. Na foto (zleva): punčocháče Gipsy (prodává Zoot), 349 Kč, punčocháče Happy Socks (prodává Urbanlux), 364 Kč

Foto: Archiv firem

S vyšší podrážkou vám bude tepleji. Na foto (zleva): boty Converse, 3199 Kč, kožené boty Zara, 2299 Kč

A jak se oblékáte v zimě vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek