Hlavní obsah

Co na hlavu? Letí „street hučky“!

Foto: Ann Christine

Na pokrývku hlavy byste neměla zapomenoutFoto: Ann Christine

Pletené barety větších rozměrů, klobouky pánského střihu, ale hlavně háčkované hučky s kšiltem i bez. To jsou hity v pokrývkách hlavy letošní sezony. Takže dámy, oprašte pletací jehlice a háčkování nebo vyrazte pro trendy čepice do obchodů!

Článek

Na to, jak se vyznat v nepřeberné nabídce, kterou se nás pokoušejí získat v obchodech a buticích, jsme se zeptali stylistek Dany Beranové a Marie Tyburcové, které nám nastínily, jaké trendy v čepicích nyní vládnou.

Nejlepší materiál? Přece vlna

Stále jsou velice úspěšné osvědčené zimní a podzimní textilie jako samet, manšestr, tvíd, flanel, kůže a vlna. Dále je oblíbeným materiálem úplet, a to vlněný i bavlněný, který je příjemně hřejivý a nejvíce se využívá pro výrobu takzvaných street huček. Ty nosí hlavně teenageři naražené nízko do čela. Tento způsob oblékání je pro ně součástí životního postoje a čepice z úpletu nosí celoročně. „K pleteným svetrům, polodlouhým kabátům a klasickým pleteným šálám se zase nejvíce hodí pletené čepice s kšiltem. Tím nemyslím běžné kšiltovky, které nosí třeba příznivci hip hopu. Mám na mysli pletené kšiltovky, jež mívají mnohdy i větší horní část, která pak přepadává na jednu či druhou stranu. Kšilt u těchto modelů nebývá výrazný, většinou je také potažen pleteným materiálem," vysvětluje stylistka a majitelka pražského salonu Marion, Marie Tyburcová.

Na foto zleva: Halens a Marks & Spencer

Na foto zleva: Deichmann, Marks & Spencer, NewYorker

Na foto: vlevo Halens, uprostřed a vpravo Marks & Spencer

Barety nejen pro dámy...

Pletené čepice a barety jsou oblíbené už několik let, letos se ale mezi módní trendy řadí háčkovaný způsob zpracování. V baretu v tomto stylu budete vypadat romanticky a něžně v každém věku. „Hitem pro tuto zimu jsou barety, zda s kšiltem či bez, pletené či látkové, ve výrazných nebo nenápadných barvách už záleží na vás. Vycházejte z vašeho stylu oblékání i odstínu obličeje,“ radí stylistka a vizážistka Dana ze serveru stylistkaberanova.cz s tím, že světlému typu nelichotí příliš výrazné barvy. Vodítkem při výběru by vám měla být i barva vašich očí. Pokrývky můžete též doplnit menší ozdobou. Na materiál, jakým je pletenina a pletáž, se tento rok používají ozdobné akcenty, mezi něž patří korálky, perličky, barevné flitry a bambulky.

Na foto: vlevo Deichmann, uprostřed a vpravo NewYorker

Na foto zleva: Halens, Marks & Spencer, NewYorker

...a klobouky nejen pro pány

Také klobouky se během tohoto roku hlásí o své místo ve světě módy. Takže se dámy nebojte zabrousit do šatníku svých partnerů, protože, jak už jsme vás upozorňovali, letí doplňky v pánském stylu. A co se týče klobouků, měly by být s lehce zvednutými bočními okraji a promáčknutou střechou. „Tento doplněk je celoročně aktuální, vhodný i pro teplý podzim a zimu. Počítejte ale s tím, že v mrazivém počasí vás příliš nezahřeje,“ upozorňuje Dana Beranová. A Marie Tyburcová ji doplňuje: „Už dlouhá léta se tento trend snaží znovu prorazit módní návrháři, kteří jej nikdy ve svých kolekcích neopomenou. V Čechách to chce určitě odvahu k výměně čepice za klobouk, protože pražské ulice nejsou anonymní jako třeba ty newyorské."

Nebojte se barev

Barvami letošního podzimu jsou hnědá, slonová kost a béžová. Ovšem ani čepicí v šedém odstínu či černé určitě nic nezkazíte. To je prostě klasika, kterou můžete kombinovat s čímkoliv. Pokud ale chcete zvýraznit váš celkový outfit a rozjasnit si pošmourné zimní dny, zvolte tyto doplňky v modré, fialové, žluté, červené či tmavší zelené. Právě tyto barvy jsou letos in pro různé druhy doplňků. K čepici ve výrazné barvě si pořiďte rukavice a šálu ve stejném odstínu a výsledek bude dokonalý.

Na foto:Marks & Spencer

Aby účes vydržel

Tvar čepic a baretů pro chladné období tohoto roku se vyznačuje větším prostorem. Střih baretů z více dílů nebo pletený s větším objemem kolem hlavy je příjemný tím, že nepoškodí váš účes, navíc se dá vytvarovat do různých stran a dodá vašemu vzhledu šarm elegantních Francouzek!

Už máte svou hučku? Pokud ne, nechte se inspirovat našimi tipy, ať zbytečně nemrznete.

Reklama

Související témata: