Hlavní obsah

Kvíz: Narozeninový kvíz: Jak dobře znáte Karla Gotta?

Foto: Profimedia.cz

Karel Gott dnes slaví 80. narozeniny. Ve světě showbyznysu se úspěšně pohybuje desítky let, nazpíval tisíce písní a prodal miliony hudebních nosičů. Rád maluje i miluje, je otcem čtyř dcer a má dva vnuky. Máte pocit, že jej dokonale znáte? To prověří náš kvíz.

Článek

Legenda (nejen) české populární hudby, Mistr Karel Gott, dnes slaví 80. narozeniny. Životních i profesních úspěchů má na svém kontě požehnaně. A my všichni máme tak trochu pocit, že jej dobře známe. Je to přece Božský Kája, který se před veřejností za každou cenu neskrývá a se svými fanoušky se dělí v rozumné míře i o své soukromí. Ale víte o něm opravdu všechno? Odpovězte na naše otázky v kvízu a uvidíte.

1. Karel Gott je vtipný a bezprostřední řečník, velmi často jej uslyšíte mluvit spatra. Pokud si nechává s proslovy poradit, obrací se na
2. V roce 2005 vyhlásila Česká televize anketu Největší Čech, v níž se volila největší osobnost naší historie i současnosti. Zpěvák anketu nevyhrál, ale byl první mezi žijícími osobnostmi. Na kolikátém místě se umístil?
3. Jedna z nejslavnějších písní Karla Gotta je Lady Carneval z roku 1968. Jaká příhoda se pojí s jejím vznikem?
4. Co bylo v dětství a mládí vášní Karla Gotta a nejčastějším motivem jeho obrazů?
5. Které z následujících tvrzení o Karlu Gottovi není pravdivé?
6. Kdo je autorem písně Srdce nehasnou, se kterou v současnosti Karel Gott s dcerou Charlotte Ellou bodují na Youtube a v rádiích?
7. Karel Gott je známý tím, že rád přijme i roli ve filmu - často hraje sám sebe, ale není to pravidlem. O jakou roli si řekl ve filmu Když draka bolí hlava?
8. Jak se Karlu Gottovi mimo jiné přezdívalo? Ke kterému zpěvákovi ze zahraničí byl přirovnáván?

Tak co, máte všechny odpovědi zkontrolované? Pokud ano, vyhodnoťte si test.

Pokud máte ještě nějaké mezery, přečtěte si článek o Karlu Gottovi, anebo si pusťte speciální vydání pořadu Výlety do minulosti na Televizeseznam.cz.

ynezorPumanzeSaNyknalC