Hlavní obsah

Nemohou se vaše děti dočkat sněhu? Vyrobte jim doma umělý!

Foto: Aleš Otýpka

Sněhulák z umělého sněhu vám jen tak neroztaje

7. 12. 2016

Na horách už sice napadl, ale ve městě se sněhu děti stále ještě nedočkaly. Zpříjemněte jim tedy čekání a vyrobte jim doma umělý. Uvidíte, že to bude zábava pro celou rodinu.

Článek

Prosinec je plný očekávání, a to nejen, co se týče dárků a splněných přání, ale také sněhu. Všichni se už těší na hory a děti hlavně na stavění sněhuláků i koulování. Pokud však zatím trávíte zimní večery doma, zabavte ratolesti výrobou umělého sněhu. Budou nadšené.

Stačí vám k tomu pouhé dvě ingredience. Pěna na holení a krabice bramborového či kukuřičného škrobu. Radíme vám však dobře, rovnou si kupte vše dvakrát, děti nebudou mít dost. Pak už jen nachystejte na stůl podložku či noviny a velkou mísu nebo lavor, ve kterém můžete vše dobře promíchat. A zábava může začít.

Foto: Aleš Otýpka

Kromě pěny na holení a jemného škrobu si připravte také bábovky, které lze z umělého sněhu snadno tvarovat.

Foto: Aleš Otýpka

Mísu naplňte kopcem pěny na holení.

Foto: Aleš Otýpka

Přisypte postupně kukuřičný škrob a dobře promíchejte.

Foto: Aleš Otýpka

Podle potřeby případně dosypte ještě trochu škrobu, dokud vám sníh nebude držet pohromadě, aby se z něj daly tvarovat koule.

Foto: Aleš Otýpka

Pak už jen naplňte bábovky, košíčky na muffiny nebo postavte sněhuláka a vše dozdobte dle vlastní fantazie. Výhodou tohoto sněhu je, že nestudí, krásně voní, a navíc vám doma neroztaje.

Máte podobně kreativní tip, jak zabavit děti doma? Napište nám ho do diskuse. Budeme se těšit.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek