Hlavní obsah

Nepotřebujete stylistu! Naučíme vás, co dělat, aby vám to vždy slušelo

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Nejde o to, jaké momentálně letí trendy, ale je potřeba najít to, co bude nejvíc slušet právě vám. Jak na to, aniž byste si musely najímat stylistu?

Článek

Nejen celebrity, ale už i obyčejné smrtelnice čím dál častěji využívají služeb odborníka, který jim pomůže najít jejich osobní styl. Často se totiž skrývá za nánosem představ, které vám o sobě spíš vnucují jiní: maminka říkala, že nemáte nosit krátké sukně, kamarádka zase doporučila zvonáče, partnerovi se nejvíc líbíte v džínách a tričku. Co ale doopravdy chcete a potřebujete vy?

Respektovat svou postavu

Vaše silueta je taková, jaká je. Nemá smysl ji nepřijímat, představovat si, co bude, až zhubnete. Slušet vám to může hned teď a bez drastických změn. Stačí ale najít vhodné oblečení pro svou postavu. Například, pokud je rovná a chlapecká, můžete experimentovat s nejrůznějšími trendy, v případě, že máte větší boky a zadek, neskrývat je v neforemných hábitech.

Foto: Profimedia.cz

Beyoncé moc dobře ví, že má plné křivky a nebojí se je zdůraznitFoto: Profimedia.cz

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): kalhoty s vysokým pasem, Zoot, 689 Kč, top, Bershka, 349 KčFoto: archiv firem

Najděte pro sebe typické kousky

Všimly jste si, proč to vždy britské vévodkyni Kate sluší? Nemáme teď na mysli fakt, že má k dispozici kadeřníka a vizážistu. Ale manželka britského následovníka trůnu objevila, že nejlíp vypadá v šatech v délce lehce pod kolena a lodičkách na nižším až středním podpatku. Střídá pak už jen vzory a drobné nuance střihů.

Foto: Profimedia.cz

Vévodkyně Kate svůj styl pár let hledala, ale ten současný jí absolutně sedneFoto: Profimedia.cz

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): krajkové šaty, H&M, 2999 Kč, lodičky, Deichmann, 499 KčFoto: archiv firem

Investujte do oblečení, které nosíte častěji

Nemá smysl šetřit na věcech, které si na sebe berete denně nebo minimálně několikrát týdně. Když už si dáte tu práci, vyrazíte nakupovat a konečně objevíte pár džín, které vám perfektně sedí, nebojte se za ně dát několikrát vyšší částku, než tu, se kterou jste počítaly. Vyplatí se to.

Foto: archiv firmy

Na foto (zleva): džíny, Levi's, 1999 Kč, džíny, džíny, Wrangler, 2499 KčFoto: archiv firmy

Koláže z časopisů inspirují

Objevíte-li někde fotku oblečení, které se vám líbí, uložte si ji, nebo vystřihněte. Zpětně se pak k fotce vraťte a zhodnoťte, co vás na ní zaujalo a proč, případně jak by takový kousek mohl fungovat ve vašem šatníku.

Foto: Profimedia.cz

Gigi Hadid je známá svou posedlostí pro nakupování módních časopisůFoto: Profimedia.cz

Pojmenujte přesně, co nebudete nikdy nosit

Ať už se jedná o džíny do pasu, obrovské výstřihy nebo výraznou bižuterii. Vědět, co se vám nelíbí a proč, je důležitý klíč k poznání toho, co naopak potřebujete.

Foto: Profimedia.cz

Výstřelky a la Kim Kardashian rozhodně nejsou pro každéhoFoto: Profimedia.cz

Která barva je ta „vaše"?

Ať už žlutá v případě brunetek či třeba modrá u blondýnek, s odstínem, co lichotí vašim vlasům a odstínu pleti, je to jako s osobním talismanem, který můžete vytáhnout, až ho budete nejvíc potřebovat.

Foto: Profimedia.cz

Jenně Tatum jde žlutá a bílá k tónu pokožky i vlasů přímo ukázkověFoto: Profimedia.cz

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): šaty, Zara, 899 Kč, šaty, Mango, 899 KčFoto: archiv firem

Stylová ikona, kterou tolik lidí nezná

Kopírovat malé černé po Audrey Hepburn je tak snadné! Zkuste objevit prostřednictvím internetu a sociálních sítí osobu, jejíž oblečení vás bude bavit, ale zároveň nebude, minimálně v Česku, celebritou. Můžete se pak k tomuto „tajnému zdroji inspirace" vždy vrátit, pokud nebudete vědět, co na sebe.

Foto: Profimedia

Tak schválně, znáte stylistku a modelku Caroline Issu? Svým přístupem k módě může zaujmout i nejednu ČeškuFoto: Profimedia

Foto: archiv firmy

Na foto (zleva): kabátek, Asos, 2250 Kč, šaty, Tamsin, 1399 KčFoto: archiv firmy

Pravidelně třiďte šatník

Minimálně jednou za tři měsíce zrevidujte, co se vám ve skříni líbí, co už vůbec a s čím si nejste jisté. Oblečení, které už nechcete, rozdejte, věnujte na charitu nebo uspořádejte bleší trh u sebe doma.

Foto: GoodMood Photo, Shutterstock.com

Do uklizeného šatníku se vejde tolik nových kousků :-)Foto: GoodMood Photo, Shutterstock.com

Nevybočujte ze své „uniformy"

Dovedete si představit Annu Wintour v džínách nebo britskou královnu Alžbětu, známou milovnici barev, v černé? V případě, že jste minimalistka, nevnášejte do svého stylu najednou tygří potisk, nesnažte se, byť jen na den, být někým, kým nejste. Nebudete se cítit dobře.

Foto: Profimedia.cz

Šéfredaktorka amerického časopisu Vogue Anna Wintour je věrná tvídu i šatům s výrazným potiskemFoto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): sako, Zara, 1299 Kč, šaty, Topshop, 1580 KčFoto: Profimedia.cz

Reklama

Související témata: