Hlavní obsah

Sexy móda i pro kypřejší tvary: Objevte trend odhalených ramen

Foto: Ander5, Shutterstock.com

Máte s jarem chuť obléknout něco svěžího, nezvyklého a odvážného? Nemusí to být hluboký výstřih, stačí odhalit ramena. Když víte, jak na to, můžete si to dovolit v každém věku.

Článek

S topy, které odhalují ramena, se roztrhl pytel. Můžete si vybrat volánovou romantickou halenku nebo úzké poloprůhledné tričko se spadlými rameny (off shoulders). Populární jsou také topy na jedno rameno. A v neposlední řadě se nosí také svršky s vykrojenými rameny (cut shoulders). Takový detail najdete nejen na tričkách, ale i na šatech, mikinách nebo svetrech.

Off shoulders a lodičkové výstřihy

Úzká trička se spadlými rameny vypadají dokonale s džínami s vysokým pasem nebo s áčkovou sukní. Zpravidla více sluší štíhlejším postavám. Nosí se i minitrička, kde už pomalu mizí rozdíl mezi svrškem a spodním prádlem. Kdo si to ale může dovolit (se svojí postavou i sebevědomím), měl by toho využít.

Foto: Archiv firmy

Na foto: oranžové tričko Miss Selfridge, 1039 Kč

Foto: Archiv firmy

Na foto: fuchsiové šaty Zara, 599 Kč

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): kostkované minitričko, 599 Kč, pruhované tričko, 299 Kč, obojí Mango

Pokud nemáte velikost S nebo M, můžete v klidu sáhnout po volnější halence, která drží pod rameny díky pružnému gumovému výstřihu. Dobře bude vypadat s pouzdrovou sukní i s užšími kalhotami zakončenými nad kotníky a s lodičkami na nižším podpatku. Stejně tak vám budou slušet šaty s volnějším střihem. Odhalená ramena působí žensky a můžete je ještě podpořit šperkem na krku.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): květované šaty Asos, 1350 Kč, pruhované šaty Zara, 899 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): midi tunika Zara, 1299 Kč, šaty Asos, 960 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): vzorované šaty H&M, 899 Kč, delší košile Miss Selfridge, 1099 Kč

Nahý dekolt

Šaty komplet bez ramínek jsou nesmrtelné. Co jiného by mělo udělat ženu tak žádoucí jako holý dekolt. Nutno ale říct, že si je většinou užívají jen vyvolené ženy s menším poprsím a celkově subtilnější postavou. Nepotřebují si totiž tolik hlídat, jestli jim šaty nepadají, a mají to štěstí, že mohou nosit spodní prádlo bez ramínek.

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): černé pouzdrové šaty Miss Selfridge, 1579 Kč, modrý overal Miss Selfridge, 1079 Kč, (obojí prodává Zoot)

Foto: Archiv firmy

Na foto: top Mango, 599 Kč

Oblečená neoblečená

Vychytralou variantou pro ženy kypřejších tvarů může být střih na jedno rameno. Stále je zapotřebí „chytré” spodní prádlo (funkční podprsenky pod šaty bez ramínek vyrábí například Wonderbra), ale tento kus oblečení už je přece jen spolehlivější, pokud se bojíte, že někde něco vykoukne :-).

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): růžový top Miss Selfridge, 1139 Kč, černé body Miss Selfridge, 1039 Kč

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): černé šaty, 899 Kč, květované šaty, 899 Kč, obojí Mango

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): bílý top, 599 Kč, pruhované tričko, 599 Kč, obojí Mango

Vykrojená ramena

Raději moc neriskujete? Vykrojená ramena (cut shoulders) jsou čerstvý trend, který se rozhodně nemusí bát nosit nikdo v jakémkoli věku. Odhalení ramen je vkusné a takřka zdrženlivé, a přitom si jej každý všimne. Jediné, komu bychom tento střih nedoporučili, jsou ženy s širokými rameny. Pro ty je lepší na ně neupozorňovat, anebo využít kouzlo asymetrie s výše zmíněnými topy na jedno rameno.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): květované šaty H&M, 899 Kč, černé šaty Zara, 1299 Kč

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): červené tričko Mango, 599 Kč, háčkovaný top, 599 Kč, obojí Mango

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): černé šaty Zara, 599 Kč, tričko Stradivarius, 549 Kč

Jaký kousek si vyberete vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek