Hlavní obsah

Nesmysl? V módě jsou ošklivé boty, na kterých se nedá chodit!

Foto: Isifa

Lady Gaga se v extravaganci vyžívá a je jednou z celebrit, které na šílených botách doslova ujíždí

Boty mají být krásné, slušivé a má se v nich dát chodit. Jenže současný trend tomu všemu odporuje. Celebrity si totiž oblíbily ošklivé a nenositelné boty na podpatku, kterým ale ten podpatek chybí.

Článek

Jsou to takzvané high heelless boty. Většinou jde o lodičky na obří platformě, která je pod patou „vykouslá“ a chybí tam podpatek. Takže žádná opora pro patu, jednoduše vám musí stačit chůze po špičkách.

Odstartovala to ikonická Beckham

Jako první se v takových šílených botách nechala v roce 2008 vyfotit módní ikona Victoria Beckham. Tehdy na sobě měla šedivé jednoduché šaty a k tomu podivné černé vysoké kozačky na podpatku bez podpatku.

Foto: Isifa

Victoria Beckham byla první, kdo si něco tak šíleného nazul na nohy. A rázem se z toho stal hit

A jak už to tak bývá, další větší či menší hvězdy showbyznysu nechtěly zůstat pozadu. V obuvi popírající veškeré gravitační zákony se tak mnohokrát objevila extravagantní Lady Gaga a neodradilo ji ani to, že se na nich v roce 2010 málem zabila a její krkolomný pád zachytili fotografové.

Foto: Isifa

Lady Gaga a její příšerné boty, na nichž si málem zlomila vaz

Foto: Isifa

Pád nepád, boty popírající zákony gravitace si obouvá stále dokola

Člověk by čekal, že tento nepochopitelný trend zmizí tak rychle, jak se objevil. Jenže čas od času si na tyhle šílené boty někdo vzpomene a utichající trend (bohužel) opět vzkřísí. V roce 2012 to zkusila herečka Lucy Liu, ale moc dlouho v extravagantních botičkách nevydržela, vrazila je do ruky ochrance a sama se přezula do balerínek. Naposledy se pak v high heel less lodičkách objevila Emma Watson, a to na show módní značky Dior.

Foto: Isifa

Naposledy se na takových botkách předváděla Emma Watson

Od hvězd k obyčejným ženám

A když už něco takhle masově nosí celebrity, je jen otázka času, kdy se to rozšíří mezi obyčejné lidi. A tak jsou i běžné (vesměs zahraniční) obchody plné podobných bot, nebo alespoň bot, které jsou jakousi jejich modifikací, pokusem učinit je nositelnějšími. Sehnat je ale můžete i u nás, podnikavé české ženy (i muži) je sem totiž dovážejí ze zahraničí (nejvíce z Velké Británie) a na různých internetových inzertních serverech je přeprodávají.

Foto: Archiv

Jakkoli jsou podobné modely nepohodlné, nenositelné a nehezké, prodávají je už i běžné zahraniční obchody a sehnat se dají i u nás

Foto: Archiv

Tohle je jakási pohodlnější obdoba, ale neslušivé jsou tyhle boty úplně stejně

Výsledek? Ženy zoufale se snažící držet se módního diktátu balancují na lodičkách a vypadají u toho spíš směšně než sexy. A co je nejhorší, tyhle boty nejsou ani lichotivé k většině svých nositelek. Podsadité a nehezky tvarované nohy zvýrazní, z hubených nožek udělají naprosté tyčky, opticky rozšiřují boky a jakkoli od podpatků čekáte prodloužení nohou, tady se toho nedočkáte.

Zkusily jste se na takových botách někdy projít?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama