Hlavní obsah

Obličej není všechno aneb Věk prozradí krk i dekolt. Pečujete o ně správně?

Foto: Profimedia

Nezapomínejte na svůj krk a dekolt. I tyto oblasti jsou nositeli informace o vašem věku

Pečujete řádně o svou pleť? To je dnes již asi samozřejmostí, nicméně jakou pozornost věnujete svému dekoltu a šíji? Nezanedbáváte je trochu?

Článek

Je skvělé, jestliže se o pleť na obličeji pečlivě staráte. Zvláště pokud chcete zabránit prvním známkám stárnutí, je velmi důležitá právě prevence. Nicméně i když budete mít obličej mladice, může váš věk velmi snadno prozradit vrásčitý krk a dekolt. Věnujte jim proto stejnou pozornost jako svému obličeji.

Domácí hýčkání

Jakým způsobem se tedy můžete o dekolt a šíji starat? Stačí, když vaše péče neskončí u brady, ale bude pokračovat i níže. Partie jemně očistěte micelární vodou, a poté naneste pečující krém či olej. Čím výživnější přípravek, tím lépe.

Stejně tak, jako svému obličeji jednou za čas dopřejete peeling, který ji zbaví odumřelých buněk, je dobré takový peeling poskytnout i vašemu dekoltu a krku. A po ošetření peelingem není nic lepšího než nanést masku. Na trhu dnes seženete i masky určené přímo na dekolt, nic ale nezkazíte ani klasickou pleťovou maskou.

Když je třeba povolat odborníky

Bohužel ať už se o svůj dekolt staráte sebevíc, běh času je neúprosný a po určité době se začnou objevovat první známky stárnutí. Jestliže se s nimi odmítáte smířit, existují způsoby, jak pokožku ošetřit, aby o pár let omládla.

Mezi jednu z oblíbených metod patří například mezoterapie, která je kromě obličeje vhodná právě i pro krk a dekolt.

„Drobné kapky kyseliny hyaluronové – případně i další látky jako vitaminy a nukleotidy – se vpichují jemnými mikrojehličkami do podkoží. Pokožka se díky tomu hloubkově hydratuje, startují se regenerační procesy, jejichž výsledkem je pevnější a pružnější pleť. Po opakovaných ošetřeních pak mizí i jemné vrásky,“ vysvětluje MUDr. Markéta Majerová, korektivní dermatoložka Medicom Clinic, kliniky plastické chirurgie a estetické dermatologie.

Dalšími oblíbenými metodami je například plazmoterapie, při které je využívaná krevní plazma, nebo ošetření laserem. Trpíte-li na aknózní pokožku, která vás trápí i v oblasti dekoltu, můžete pak vyzkoušet například chemický peeling.

„Jeho hlavní předností je to, že se jedná o neinvazivní ošetření s minimální dobou rekonvalescence, kdy je návrat k běžným aktivitám možný prakticky ihned. Chemický peeling používáme u problematické pleti se sklony k akné, ale mimo to po zákroku dojde také k projasnění pleti. Pokožka je jasnější, prozářená a vyhladí se i jemné vrásky,“ říká MUDr. Kateřina Fajkošová z Esthé-Kliniky estetické medicíny.

Foto: archiv firem

Mandlový olej je vhodný pro sušší a citlivou pleť. Jeho výhodou je to, že pokožku zklidňuje. Na foto (zleva): Saloos, 92 Kč a Regina, 161 Kč

Foto: archiv firem

Sérum na dekolt dodá vaší pokožce nadstandardní péči a výživu. Vybrané produkty se postarají o vypnutí a zpevnění těchto partií. Na foto (zleva): Eveline, 139 Kč a Kneipp, 315 Kč

Foto: archiv firem

Nepodceňujte správné čistění. Je důležité proto, aby pokožka mohla přijmout všechny pečující složky krému nebo oleje. Dobře vám poslouží například micelární voda. Na foto (zleva): Mixa, 152 Kč a Nivea, 143 Kč

Foto: archiv firem

Masku nemusíte aplikovat jen na obličej, některé jsou vhodné i pro váš krk a dekolt. Například tato od Avonu s bambuckým máslem a zázvorem, nebo od Cannadermu s konopím a levandulí. Na foto (zleva): Avon, 78 Kč a Cannaderm, 281 Kč

Foto: archiv firem

Jojobový olej pleť vyhlazuje a do hloubky hydratuje. Kromě toho je také výborným pomocníkem při hojení jizev. Na foto (zleva): Nobilis Tilia, 384 Kč a Rosenpharma, 129 Kč

Foto: archiv firem

Využijte výhodných balíčků a pořiďte si tělové mléko i se sprchovým gelem dohromady. Péče totiž začíná již ve sprše, proto používejte produkty, které nevysušují. Na foto (zleva): Ryor, 187 Kč a Weleda, 459 Kč (původně 499 Kč)

Foto: archiv firem

Potýkáte se s pigmentovými skvrnami v oblasti dekoltu? Tyto krémy vám od trápení pomůžou. Na foto (zleva): Eucerin, 539 Kč a Ryor, 174 Kč

Foto: archiv firem

Jednou za čas se trochu rozmazlete a dopřejte si masáž krku a dekoltu. Využít můžete například masážní krém od SynCare nebo masážní olej Palmrose. Na foto (zleva): SynCare, 352 Kč a Palmrose, 199 Kč (původně 349 Kč)

Foto: archiv firem

Nezapomínejte ani čas od času dopřát dekoltu a šíji peeling. S těmito výrobky odumřelé buňky nemají šanci! Na foto (zleva): Matis Paris, 1066 Kč a Bourjois, 109 Kč (původně 149 Kč)

Foto: archiv firem

Suché oleje jsou velmi vyživující a bohaté na vitaminy, zároveň se však rychle vsakují. Na foto (zleva): Nuxe, 351 Kč a Panier des Sens, 402 Kč

Staráte se o svou šíji a dekolt, nebo je opomíjíte?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama