Hlavní obsah

Horké nápoje pro štíhlou linii

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Na zahřátí nemusíte pít jen čaj

27. 11. 2008

Venku je ošklivo, brzo tma a vy máte chuť zachumlat se s čajem pod peřinu. Ale proč pořád jen s čajem? Není libo dát si něco lepšího? Poradíme vám recepty na skvělé horké nápoje, kterými se doušek po doušku přiblížíte ke své vysněné váze!

Článek

Když v létě svítí sluníčko, cítíme žízeň mnohem dříve a častěji, ale v chladných zimních dnech je tomu právě naopak - snadno zapomínáme dostatečně pít. Jak bychom mohli zvládnout ony doporučené dva až tři litry tekutin denně? S našimi zahřívacími, protitukovými nápoji to nebude problém. Chutnají totiž tak dobře, že si je okamžitě zamilujete. Přitom nemají skoro žádné kalorie. A to nejlepší nakonec - tělo rozehřejí pěkně zevnitř a díky svým přísadám, které podporují a pročišťují organismus (máta, vanilka, citron nebo šalvěj), zatočí s kilogramy navíc. Přijdou vám vhod, ať už máte chuť na čokoládu, pocit plnosti nebo prostě chcete jen vypít něco teplého. A pokud ke dvěma těmto nápojům denně do sebe dostanete ještě čtyři až šest sklenic neperlivé vody, kila začnou tát.

Maté-grog

Podporuje trávení tuků Listy čaje maté obsahují hodně kofeinu. Ten rozproudí trávení tuků, po jídle udělá tělu velice dobře a navíc vás kofein dokáže rychle a nadlouho zbavit únavy. Tento čaj je skvělý pro pocit plnosti. Příprava: 1 sáček čaje maté a 1 sáček heřmánkového čaje nechte asi 6 minut louhovat v ½ l vroucí vody. Čaj nalijte do dvou šálků a do každého vložte ještě plátek pomeranče. Zamíchejte tyčinkou skořice.

Horký mátový citron

Zvýší spalování tuků Vitaminy citronu se v játrech podílejí na tvorbě transportérů tuku. Ty dopravní odbouraný tuk na místo spalování. Příprava: 250 ml vody, 1 lžičku medu a šťávu z ½ citronu dejte do malého hrnce a mírně ohřejte. Do sklenice vložte 1 větvičku máty a citronové trávy a přelijte je horkým citronovým nápojem.

Bezinkový punč

Pomáhá ničit kalorie V bezinkách se ukrývá spousta vitaminu C. A právě ten umí rozbíjet kalorie. Příprava: 150  ml bezinkové šťávy, 150 ml jablečné šťávy, 2 hřebíčky, malý kousek skořice a trochu citronové šťávy přiveďte k varu. V přikrytém hrnci vše přibližně 5 minut mírně povařte, přeceďte a nalijte do sklenic.

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Ploché bříško vykouzlí šalvějový čaj

Čoko-vanilkové mléko

Utlumí chuť k jídlu Pokud ještě před spaním dostanete chuť na něco dobrého, pak vám pomůže toto mléko. Chuť k jídlu utlumí a zároveň vás příjemně unaví. Příprava:250 ml nízkotučného mléka smíchejte v hrnci s 1 lžičkou kakaa na pečení a ½ balíčku vanilkového cukru. Za míchání přiveďte k varu.

Šalvějovo-březový nápoj

Pro ploché bříško Jestli se vám bouří žaludek a nadýmá břicho, pak vám pomůže jedině šalvěj. Bříza navíc podpoří pročištění. Příprava:1 lžičku březového čaje a 1 sáček šalvějového čaje přelijte ½ l vroucí vody a nechte 10 minut louhovat. Čaj přeceďte a oslaďte květovým medem.

Zelený čaj s ananasem

Aktivuje látkovou výměnu Tenhle čaj je nejlepší po ránu. Ochablou látkovou výměnu totiž přivede do obrátek, ananas k tomu navíc dodá vitaminy. Příprava:1 sáček zeleného čaje přelijte vroucí vodou. Louhujte maximálně tři minuty. Do šálku vložte 1 lžíci čerstvých ananasových kousků a zalijte je zeleným čajem.

S našimi nápoji vás zima ani tuky nepřeperou!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek