Hlavní obsah

Peklo pod stromečkem: Nejhorší dárky, jaké kdy muži dali ženám

Foto: Thinkstock

Muži mívají s koupí vhodných dárků velké problémy

11. 12. 2013

Ne vždy to vyjde. Pánové dost často tápou s výběrem dárku pro svou ženu, jednoduše na to nemají moc talent. Jenže občas je to vážně úlet. Tohle jsou nejšílenější dárky, které jste od mužů dostaly!

Článek

Pro většinu mužů je to obrovský stres, problém, se kterým si nevědí rady. Co koupit své přítelkyni či manželce k Vánocům či k narozeninám?! A tak přemýšlejí, vymýšlejí, a pak jdou do akce. A ne vždy to vyjde na jedničku. Koneckonců i tyhle „poklady“ můžete od svých drahých dostat!

Trocha historie

V době totality nebylo z čeho moc vybírat. Ale pánům to možná spíš hrálo do karet, protože ženy byly šťastné za cokoli, co tady nebylo k sehnání. „Manžel tehdy jel náhodou na služební cestu do Německa a přivezl mi odtamtud balíček barevných houbiček na nádobí a savé barevné hadříky. To bylo něco! Dal mi to k svátku a já byla vážně nadšená, což je z dnešního pohledu asi nepochopitelné, ale tehdy to byl velký luxus,“ vzpomíná devětašedesátiletá Marie.

Foto: Thinkstock

Spodní prádlo jako pro dceru? Ach jo!

Spodní prádlo je obecně velmi vhodný dárek pro ženu, samozřejmě za předpokladu, že se muž trefí do správné velikosti. A před mnoha lety vážně hodně frčely spodní kalhotky s nápisy Monday, Tuesday, Wednesday a tak dále. „Dalo se to sehnat vlastně jen v Tuzexu. Muž tenkrát zázrakem sehnal nějaké bony a chtěl mi takové kalhotky dát pod stromeček. Jenže už měli jen dětské, nejen s nápisy, ale také s infantilními obrázky medvídků a kačenek. Byl v koncích, a i tak mi je koupil, protože jsem byla vždy hodně hubená a velikost pro větší slečny mi byla. Ale bylo poněkud zvláštní rozbalit stejné kalhotky jako naše tehdy dvanáctiletá dcera,“ vypráví jednasedmdesátiletá Zuzana.

Opravdové perly

I v dnešní době obchodních domů narvaných zbožím až po střechu se ale člověk leckdy nestačí divit, co se to v hlavách mužů může vůbec urodit. „Před několika lety se moje ovdovělá teta seznámila s vdovcem, oba byli čerstvě v důchodu. Na první společné Vánoce se po letech samoty moc těšila, vše nazdobila, napekla a tak podobně. Pod stromečkem pak našla měkký balíček a říkala si, že to je asi nějaký svetřík. Když to rozbalila, byly v tom čtyři role toaletního papíru,“ napsala do naší diskuse čtenářka s přezdívkou Leskvik.

Foto: Thinkstock

Co může být horší než gumáky nebo toaletní papír? Cukr!

Čtenářka Azuzajda zase dostala od svého manžela k třicátým narozeninám opravdovou bombu – malou zahradní motyčku. Podle čtenářky Holkavec je to ale pořád ještě zlaté. „To mně můj ex jednou k Vánocům nadělil gumáky a pracovní vestu, oboje nafasoval v práci do eráru. A protože byl větší, tak nejen, že to bylo hnusné, ale ještě mi to bylo velké,“ říká Holkavec.

V redakci ale nejspíš největší „úspěch“ sklidil bývalý přítel čtenářky s přezdívkou Poerful.girl, který jí k narozeninám daroval kostkový cukr! A když nevěřícně na dar koukala, jasně jí vysvětlil, proč byla jeho volba taková. „Bylo mi oznámeno, že cukr mám přece ráda,“ dodává Powerful.girl.

A co šíleného jste od muže dostaly vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek