Hlavní obsah

Plesové šaty: Máme tipy ze salonů i z běžných obchodů

Foto: s.Oliver

Máme pro vás šaty ze salonů i z běžných obchodů. Které se líbí vám?

18. 10. 2013

Chodíte rády na plesy nebo vás čeká letos maturitní? Pak se určitě budete chtít blýsknout v krásných šatech. Přinášíme vám hned 29 tipů ze salonů i běžných obchodů!

Článek

Pokud se letos chystáte vybírat plesové šaty, pokusíme se vás v našem dnešním článku alespoň trochu inspirovat a navnadit. Vždyť jak často se můžete proměnit v krásnou princeznu a obléci si přepychové večerní šaty? Proto byste si na jejich výběru měly dát opravdu záležet.

Které modely ze salonů jsou tuto plesovou sezonu v kurzu? „U dlouhých šatů jsou to opakovaně korzetové střihy s bohatou tylovou vrstvenou sukní nebo s volány a se spodničkou. Bývá to i často oblíbený evergreen maturantek. U dlouhých úzkých modelů zase vítězí několikátou sezonu šaty antického střihu na jedno ramínko nebo s různými prostřihy a vysokými rozparky,“ vyjmenovává majitelka svatebních a společenských salonů Venésis a Dianthé Marcela Venhodová.

Mezi další trend patří i hojně zdobené šaty včetně různých aplikací. „Vzhledem k tomu, že se každá žena chce v plesové sezoně doslova blýsknout, letí vyšperkované šaty se stovkami našitých kamínků, korálků, flitrů a třpytek,“ upřesňuje další majitelka módního salonu, Eclé fashion, Jana Jandová.

A určitě vás v neposlední řadě zajímají oblíbené barvy. K těm prý letos patří černobílé kombinace, tmavě modrá i tyrkysová, oranžová a zlatavá nebo sexy fialová a červená. Z pastelových odstínů je to pak světle modrá a kouřově růžová.

Vybírat ale nemusíte pouze v salonech, nýbrž i v běžných kolekcích oblíbených módních značek. Tam sice nenajdete šaty s bohatě nařasenými sukněmi a několika spodničkami, ale pokud se spokojíte se splývavými střihy, můžete narazit na originální kousky.

Modely ze salonů

Foto: archiv firem

Rozšířené sukně jsou v kurzu. Na foto (zleva): salon Ecle (prodej 6990 Kč, půjčení 3000 Kč), salon Venesis (půjčení 3900 Kč)

Foto: archiv firem

Modrá barva bude slušet brunetkám i blondýnkám. Na foto: oboje e-shop Satyprotebe (prodej 3990 Kč, půjčení 1000 Kč), (prodej 4490 Kč, půjčení 1000 Kč)

Foto: archiv firem

Hledáte něco opravdu netradičního? Zkuste žíhané šaty zdobené krajkou či květinovou aplikací. Na foto (zleva): e-shop Satyprotebe (prodej 5490 Kč, půjčení 1000 Kč), salon Venesis (půjčení 3900 Kč)

Foto: archiv firem

Ptáte se, která barva je opravdu sexy? Vsaďte na fialovou. Na foto (zleva): salon Venesis (info o ceně v obchodě), salon Ecle (prodej 7990 Kč, půjčení 3500 Kč)

Foto: archiv firem

Tenhle model je vskutku rafinovaný. Na foto: salon Ecle (prodej 7990 Kč, půjčení 3500 Kč)

Foto: archiv firem

V těchto šatech doslova zazáříte. Na foto: oboje salon Venesis (prodej 6890 Kč, půjčení 3200 Kč)

Foto: archiv firem

Hvězdou večera se budete cítit také v šatech na jedno rameno. Na foto (zleva): salon Venesis (půjčení 2800 Kč), salon Ecle (prodej 7490 Kč, půjčení 3500 Kč)

Foto: archiv firem

Korzetový zdobený vršek, nařasená bohatá sukně a jasně červená barva. To jsou šaty pro skutečnou dámu. Na foto (zleva): e-shop Satyprotebe (prodej 4490 Kč, půjčení 1000 Kč), salon Ecle (prodej 6990 Kč, půjčení 3000 Kč)

Kousky z běžných obchodů

Foto: archiv firem

Černé splývavé šaty jsou vždy sázkou na jistotu. Na foto (zleva): Debenhams 1890 Kč, Mango 1699 Kč

Foto: archiv firem

Modely s krajkou vypadají velmi luxusně. Na foto (zleva): Next 3100 Kč, H&M 699 Kč

Foto: archiv firem

Červená je barvou vášně. Na foto (zleva): Next 2350 Kč, Mango 2199 Kč

Foto: archiv firem

Vyhrává u vás zlatá, nebo stříbrná? Na foto (zleva): Lindex 1499 Kč, bonprix 1399 Kč

Foto: archiv firem

Upřednostňujete něžné šaty na tenká ramínka? Tady jsou. Na foto (zleva): Mango 2499 Kč, Next 4050 Kč

Foto: archiv firmy

V těchto modelech se budete cítit pohodlně a žensky. Na foto (zleva): oboje Mango 2799 Kč, 1699 Kč

A které šaty si vezmete letos na ples vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.