Hlavní obsah

Povinná výbava na dovolenou: Bez čeho se na pláži neobejdete

Foto: F&F
30. 5. 2018

Trávíte krásné dny už často u vody, nebo se chystáte v nejbližších dnech na dovolenou? V tom případě nezapomeňte na nutnou výbavu. Máme pro vás skvělé tipy. Jsou praktické a stylové zároveň.

Článek

Už pomalu přepínáte do letního modu a vytahujete ze skříní letní kousky včetně kraťasů i žabek k vodě? Pak jste na stejné vlně jako my. A co by vám ještě nemělo určitě chybět? „Žádné letní výlety k vodě si neumím představit bez klobouku a maxi tašky, do které se vejdou všechny plážové nezbytnosti. Již několik sezon vládnou v obou případech slaměné varianty a myslím, že od nich spousta žen jen tak neustoupí,“ uvádí Pavla Morávková, stylistka e-shopu Modino.

Stejně tak ovšem nezapomeňte na praktické sluneční brýle či pareo, které podléhají také módním trendům. „K naprostým nezbytnostem, které si nesmíte zapomenout zabalit k vodě kromě krémů proti slunci či brýlím, patří určitě také módní a zároveň praktické pareo, nebo oversized šátek na zakrytí před slunečními paprsky, ale i zahalení v případě potřeby. Pokud jde o módní trendy, tak dominují květy, přírodou inspirované motivy, stejně jako jednobarevné modely či transparentní materiály. Letos přibylo kroucení a roztrhané detaily, které kontrastují s uvolněnou elegancí, doplňuje Helena Krausová za značku F&F.

Podívejte se proto na naše dnešní tipy, ve kterých vám představíme nejžhavější novinky této sezony.

Stylový klobouk

Klobouky ve stylu slamáku jsou u vody či u moře nepostradatelným pomocníkem. A to jak praktickým, tak stylovým. Jejich hlavní úlohou je samozřejmě poskytnout ochranu proti slunci, ale zároveň vás promění v dámu, která má šmrnc. Můžete si pořídit slamáky s širokou krempou, v pánském stylu, nebo v zajímavých barevných kombinacích či s nápisy.

Foto: Archiv firem

Na foto: Modino, 399 Kč, Tommy Hilfiger (prodává Answear), 1899 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): F&F, 249 Kč, Lindex, 499 Kč

Foto: Archiv firmy

Na foto: oboje Reserved, 249 Kč, 299 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Quiz (prodává Tamsin London), 1090 Kč, New Look (prodává Tamsin London), 835 Kč

Plážová taška

Veškeré nezbytnosti včetně osušky, plavek a opalovacího krému sbalte do prostorné plážové tašky. Nyní jsou v kurzu zejména slaměné brašny a košíky, které jsou zdobené třásněmi, bambulkami či barevnými nápisy, a kulaté modely. Skvělým tipem je také sada plážové osušky, kterou sbalíte jednoduše do tvaru tašky, a žabek ve stejném designu.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Modino, 799 Kč, Mango, 899 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Zara, 599 Kč, Topshop, 820 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva). Reserved, 299 Kč, Zara, 899 Kč

Foto: Archiv firmy

Na foto: osuška jako taška se žabkami ve stejném designu, Modino, 499 Kč

Pohodlné žabky a pantofle

K oblíbené obuvi patří gumové žabky s trendy potisky, jako jsou například tropické a exotické motivy, nebo pantofle zdobené metalickými kamínky a 3D aplikacemi. Budou vám slušet nejen k plavkám, ale unosíte je rovněž k maxišatům či džínovým kraťasům.

Foto: Archiv firmy

Na foto: oboje Reserved, 199 Kč

Foto: Archiv firmy

Na foto: oboje Crocs (prodává Urbanlux), 1199 Kč

Foto: Archiv firmy

Na foto: oboje F&F, 199 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Zara, 999 Kč, H&M, 599 Kč

Trendy brýle

Mezi největší hity letošní sezony zařadili módní návrháři takzvané kočičí brýle, které najdete v obchodech v nejrůznějších barvách. Ne každé ženě se však líbí, a tak můžete sáhnout také po jiných tvarech, včetně klasiky, jako jsou brýle „pilotky“.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Zara 499 Kč, H&M, 299 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Boohoo (prodává Tamsin London), 440 Kč, Mango, 499 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Mango, 499 Kč, Only, 429 Kč

Pareo či šátek

Variabilní velký šátek zvaný někdy sarong či pareo vám poslouží například jako módní doplněk přes plavky, nebo podložka u vody, ale zároveň schová ramena před sluncem. Můžete ho uvázat místo sukně či šatů.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): H&M, 179 Kč, Boohoo (prodává Tamsin London), 440 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Mango, 499 Kč, Zara, 549 Kč

A co byste do plážové tašky přidala vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek