Hlavní obsah

Přišly jste na chuť sametu? Zainvestujte do saka a proměňte svůj šatník!

Foto: Denisa Szynkaruk

Sametové sako unosíte na různé způsoby!

30. 11. 2016

Pokud si pohráváte s myšlenkou, že byste do svého šatníku zařadily samet, máme pro vás tip na variabilní kousek, který vám zaručeně nebude jen tak ležet v šatníku. Řeč není o ničem jiném než o saku.

Článek

Pakliže nejdou módní trendy úplně mimo vás, musely jste současnou sametovou revoluci zaznamenat. Po dlouhém období, kdy se tento materiál nacházel mimo hlavní dění, přišel comeback, který přesvědčil i spoustu těch, které vykřikovaly „samet nikdy“. Patříte k ženám, které sametové módě přišly na chuť? Začněte třeba nákupem jednoho saka. Stylistka Mariya Patrovská vám ukáže, jak různě ho můžete kombinovat.

Sukně, sako a pohodlí

Že se tyto tři věci musí nutně vylučovat? Dokážeme vám, že to tak není. V bavlněné sukni se budete cítit maximálně komfortně, a navíc k ní můžete obout tenisky. Ležérní klidně zvolte i vršek – pod sako stylistka doporučuje obléknout obyčejné tričko, které sametovému saku ubere na formálnosti.

Foto: Denisa Szynkaruk

Na foto: sako (F&F, 999 Kč), triko (Calvin Klein, prodává Van Graaf, 1399 Kč), sukně (Promod, 549 Kč), boty (Lacoste, prodává Office Shoes, 2799 Kč), kabelka (Aldo, 1190 Kč), hodinky (Reserved, 899 Kč), prsteny (Claire´s, 269 Kč/set)

Foto: archiv firem

Do kvalitních hodinek se vyplatí investovat

Samet a kostka

Tvoří vaši módní uniformu úzké kalhoty, bílé tričko a oblíbená kostkovaná košile? I tuto nenucenou sestavu můžete doplnit o sametové sako. Styling, evokující éru devadesátých let, se dá osvěžit i známým těsným náhrdelníkem – chokerem. A klidně ho po našem vzoru spárujte s dalším náhrdelníkem, tentokrát dlouhým.

Foto: Denisa Szynkaruk

Na foto: sako (F&F, 999 Kč), kalhoty (Esprit, 1999 Kč), triko (Lindex, 249 Kč), košile (Only, prodává Van Graaf, 999 Kč), náhrdelník – choker (Claire´s, 169 Kč), dlouhý náhrdelník (Icône, 1350 Kč), kabelka (Tommy Hilfiger, prodává Van Graaf, 3499 Kč), prsten (The Item, info o ceně v obchodě), semišové boty (Tosca Blu, 5400 Kč)

Foto: archiv firem

Co říkáte na kabelky ve tvaru vaku?

V záplavě květin

Samet a květinový potisk jdou dohromady lépe, než byste si mohly myslet. Krátké sako si zase výborně rozumí s dlouhými, bohémsky laděnými šaty. Maxi délka ale samozřejmě není podmínkou, jak uvidíte hned vzápětí.

Foto: Denisa Szynkaruk

Na foto: sako (F&F, 999 Kč), šaty (Stradivarius, 899 Kč), kožené boty (Zara, 2299 Kč), kabelka (Just Cavalli, prodává Van Graaf, 6999 Kč), prsteny (Aldo, 399 Kč/set)

Mini parťák

Po maxi délce přecházíme rovnou na mini. Sako totiž dobře vybalancuje i všechny kratší sukně. A mimochodem, pokud vám visí v šatníku dlouhá košile nebo kratší košilové šaty, naaranžujte ji (je) přesně takhle.

Foto: Denisa Szynkaruk

Na foto: sako (F&F, 999 Kč), košile (Reserved, 899 Kč), sukně (Guess, 5199 Kč), kabelka (F&F, 429 Kč), kožené boty (Gino Rossi, 3790 Kč), prsten (Pandora, 3590 Kč), klobouk (Aldo, 799 Kč), punčocháče (Lindex, 249 Kč)

V širokých kalhotách

K vypasovanému saku můžete obléknout i kalhoty s širšími nohavicemi, ať už půjde o módní zkrácenou verzi, jakou vybrala stylistka, nebo klasickou dlouhou. Při kratší variantě jen nezapomínejte na podpatky – tato délka ráda zkracuje postavu.

Foto: Denisa Szynkaruk

Na foto: sako (F&F, 999 Kč), kalhoty (Tommy Hilfiger, prodává Van Graaf, 3799 Kč), rolák (Lindex, 599 Kč), kabelka (The Item, 3799 Kč), náhrdelník (Reserved, 249 Kč), kožené boty (Gino Rossi, 3390 Kč)

Co vy a sametové sako? Líbí se vám? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek