Hlavní obsah

Moje první školní láska

Foto: Thinkstock

První láska potkala nás všechny

20. 9. 2010

První školní láska neminula žádnou z nás. Některá došla naplnění, jiná zůstala v rovině platonické. Ale prožily jsme ji všechny. Začíná to první třídou a končívá často až na vysokoškolské koleji. Lásky z první třídy mají lehce nostalgickou příchuť, lásky ze střední zase příchuť zakázaného ovoce, prvního zklamání nebo prvního vážného vztahu.

Článek

Škola, základ života (říká se). A kořením života je láska. A z toho plyne poučení: Aby život hezky voněl a dobře chutnal, potřebuje okořenit první školní láskou. Nebo druhou, třetí… Nečekejte, že se budeme zabývat vzpomínkami a nostalgicky žmoulat kapesník. My se spolu podíváme na první školní lásky, které neodvál čas. A ty se nejlépe objevují na školních srazech!

Školní sraz obvykle organizuje spolužák nebo spolužačka, kteří jsou a) aktivní, b) čerstvě rozvedení nebo za cé chtějí vidět právě vás. Školní sraz začíná ve chvíli, kdy rozlepíte obálku s pozvánkou nebo si kliknete na pozvánku na www.spoluzaci.cz. Míra stresu, která vás zaplaví, závisí na vzdálenosti bodu A (rok ukončení školní docházky) od bodu B (váš aktuální věk). Ve dvaceti je to O. K., ve třiceti řešíte, co na sebe, ve čtyřiceti zapojíte do příprav kosmetičku, kadeřníka a dceru, která má posoudit, co vám nejvíc sluší („Mami, to triko s nápisem je děsný!“). Ale v zásadě je stres stejného původu: Bude tam ON! A vy chcete být ta NEJ!

V den školního srazu se těšíte, bojíte, těšíte, nechce se vám tam, ale nakonec vyrazíte. A je to. Vejdete do salonku vyhlášené restaurace, kde se na vás zubí něco mezi dvaceti až třiceti starších žen a mužů. Po prvotním šoku, kde jste se to omylem ocitla, vám dojde, že jsou to vaši spolužáci! A uprostřed všeho dění sedí ON.

V tomto bodě se scénář srazu rozděluje na dvě dějové linie: Je stejně krásný, jako před lety a jeho pohled vám prozradí, že i vy jste jeho vyvolená. Ta druhá dějová linie: Je to člověk, kterého jste před lety obdivovala a možná i milovala, ale pusu byste od něj už nechtěla. Bože, co to má na hlavě, proč má břicho a tu hroznou košili?

Máte dvě možnosti, jak se film s názvem První školní láska bude odvíjet dál: obnovíte flirt nebo utečete. A protože z boje se neutíká, tak si prostě sednete mezi tu starou partu. A najednou se stane zázrak! S postupujícím večerem se váš školní idol promění zpátky v toho kluka, který vás miloval (a vy jeho). Pokud ta první školní láska byla opravdová, odpustíte mu pleš (jako on vám odpustí první vrásky a kila navíc), jeho oči pro vás znovu budou magnetem, a když vás o půlnoci bude doprovázet na taxík, dáte si obrovskou pusu.

A pak už je to, holky, jenom na vás. Jestli je ON zrovna sám a vy sama, zkuste tu první lásku prostě refrešnout a jděte do toho po hlavě. Jestli na vás doma čeká milující partner a děti, užijte si tu pusu po letech a nechte si tenhle zážitek jako krásný zdroj energie – a jenom pro sebe.

S první školní láskou se to po letech má totiž tak: Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky, ale proč nezkusit postavit společný most? Když jsou na to dva, mohlo by to vyjít. Ale bacha na bourání těch mostů stávajících. Užijte si školní sraz!

A kdybyste fakt nevěděly, co se školním srazem, tak se číhněte na www.frekvence1.cz. Najdete tady poradnu Jitky Asterové, která vám poradí i s tím spolužákem!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.