Hlavní obsah

Půdu proměnili v dokonalý byt. Podívejte se!

Foto: Půdní byty (15x)

Byt nabízí spoustu originálních řešení. Část kuchyňských skříněk a trouba jsou zapuštěny do stěny. Na stropě jsou svítidla od společnosti Artemide, která působí, jako by z něho vystupovala

Mezonetový byt, jenž vám dnes představujeme, je umístěn v krásném secesním domě na pražských Vinohradech, který prošel citlivou rekonstrukcí.

Článek

Půdní vestavby a nástavby jsou odjakživa výjimečnou formou bydlení, a to nejen jako způsob získání bytu v centru města. Především pro možnosti individuálního pojetí prostoru a ony nádherné výhledy. A v jednom takovém bytě jsme se byli podívat.

Dříve půda, dnes byt s terasou

Dům má novou fasádu, vyměněny byly i všechny páteřní rozvody a také dostal nový výtah. Přestavbou vznikly čtyři krásné byty.

Navštívili jsme mezonet s příjemnou, čtrnáct čtverečních metrů velkou terasou, přes kterou je z obytného prostoru krásný pohled na střechy okolních domů.

Foto: archiv firmy

Z prosluněné terasy, částečně kryté stříškou z polykarbonátu, je krásný výhled na okolní střechy

Život v centru města, ale vzdálený od jeho shonu

Velký mezonetový byt o rozloze 126 m2 si koupil zatím bezdětný pár pro budoucí rodinu. Developer jim umožnil být od počátku u projektu a počínaje návrhem dispozic mohli ovlivnit veškeré vybavení bytu.

Ve spodní části se nacházejí dva pokoje, koupelna, šatna a komora, nahoře je situována ložnice, druhá koupelna a obývací pokoj s terasou. Obývací pokoj a terasa jsou orientovány na jih, takže si majitelé bytu dosyta užijí odpoledního slunce.

Foto: Archiv firmy

Krásné dřevěné podlahy jsou z amerického ořechu. U sedací soupravy je doplňuje světlý koberec s vysokým vlasem

Foto: Archiv firmy

Pohled do obytné zóny od oken. Zajímavé lustry nejde přehlédnout

Odhlučnění – základ pohody a klidu

„Při výstavbě všech našich bytů klademe důraz na izolace a také odhlučnění stěn od sousedních bytů, což se pozitivně odráží při užívání prostoru,“ zdůrazňuje Vojtěch Pětivlas ze společnosti Půdní byty, která byty budovala. „Jsou zde železobetonové konstrukce a zděné příčky, což přispívá ke komfortu bydlení oproti sádrokartonovým vestavbám“, doplňuje Vojtěch Pětivlas. Pod střechu již nedoléhá ruch z ulice, takže tu majitelé bytu mají potřebný klid.

Foto: Archiv firmy

Vzdušné schodiště má nosné prvky i zábradlí z nerezu

Foto: Archiv firmy

Ložnice v podkroví má do šikminy zabudované zásuvky a skříně

Luxusní vybavení bytu

Bydlení v podkroví neznamená jen architektonicky zajímavé a originální řešení obytného prostoru s nádechem romantiky. Tomu všemu předchází mnoho starostí, proto se určitě vyplatí hledat hotové stavby, případně spolupracovat s developerem, který vám postaví byt na míru podle vlastních představ a pod vaší případnou technickou kontrolou.

Foto: Archiv firmy

Prostornou koupelnu, provedenou v příjemných zemních barvách, zdobí sanita Pure Stone v podobě oblázků od značky Villeroy & Boch a nerezový radiátor

„Ve výbavě nechybí luxferové stěny, klimatizace, předokenní žaluzie, vestavěný vysavač a bezpečnostní dveře Sherlock,“ upozorňuje Radovan Ondruš, jednatel zmíněné společnosti a dodává: „Dlažby a obklady si klienti vybrali dle svého vkusu, většinou z nabídky společností, jako je například Villeroy & Boch.“

Cena bytu včetně vybavení vyšla na částku okolo 10 milionů korun. Zajímá vás, jak se bydlí v podkroví? Přečtěte si také článek Návštěva v krásném mezonetu, nad kterým se tají dech. Máte byt orientovaný na sever? Zde si přečtěte, jak vyzrát na nedostatek světla.

Jak se vám líbí dnešní návštěva?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.