Hlavní obsah

Sex: Těchto 5 připomínek neříkejte mužům třicátníkům!

Foto: thinkstock

Muži se věkem trochu mění. A s tím souvisí i posun v představách o životě včetně sexu

16. 12. 2013

Věk je jen číslo. Nebo taky ne. Tak jako ženy nesnáší narážky na svá přibývající léta, i mužům jisté věty po překročení třicítky nedělají dobře. Jaké? Díru v milostném vztahu vám zajistí pět připomínek!

Článek

Třicítka může pro každého muže znamenat něco jiného. První se teprve rozkoukává, druhý tvrdí, že v posteli i životě zraje jako víno, třetí utíká vyzvednout ze školky svého potomka. Ať už je to, jak chce, poté, co sexuální poradce Ian Kerner z New Yorku prozradil, jak se chtějí milovat muži třicátníci, a po čem ve vztahu v tomto období vlastně prahnou, nezbývá než dodat, jaké věty jim po překročení tak důležité věkové hranice neříkat. P. S.: Pokud to risknete, nejspíš přijdete k úhoně!

1. To už jsi?

Výzkum agentury STEM/MARK pod supervizí sexuologického ústavu odhalil, že z 805 dotazovaných mužů středního věku jich 21 % trpí předčasným výronem semene. Tuhle slabou výdrž a „rychlost světla“ netřeba nijak dramatizovat ani na ni záměrně poukazovat. Jediné, co se od ženy očekává, je pochopení, ne škodolibost…

Foto: thinkstock

Příliš rychlé vyvrcholení, nebo naopak stále nic? Mějte pochopení a nekomentujte tyto situace ironicky. Nejdůležitější je vyhledat odbornou pomoc!

2. Ježiš, tak dělej!

Stejný výzkum objasnil, že z uvedeného vzorku mužů se 23 % pánů potýká s poruchami ztopoření. Jak ženy reagují na tyto erektilní dysfunkce? Některé projevují soucit, jiné hledají řešení. „Ženy jsou většinou chápavé, ale vždy začnou pátrat, zda partner nemá milenku,“ říká přední český sexuolog Zlatko Pastor. A další důsledek stávkujícího dělníka? Nejen partnerské konflikty, ale i ztráta sebedůvěry. Navíc, další sexuolog Karel Kočí říká, že poruchy erekce mohou být projevem závažného skrytého onemocnění. Chce to odborné vyšetření, tak si každopádně odpusťte to popohánění. „Zdržuješ to, Pepo!“

3. To jsem přesně věděla!

Podle odborníků jsou muži s přibývajícími léty ochotnější k experimentům a hledají nové nápady, jak si zpestřit milování i vztah. Jakákoli inovace tak nabývá na důležitosti, ovšem kruté odmítnutí stylem „dej pokoj a radši běž vynést koš,“ bolí. Stejně jako: „To jsem si mohla myslet, že to chceš zase pusou!“ Tímto milence – třicátníky odpudíte.

Foto: thinkstock

Nesrovnávejte to, co bylo, s tím, co je teď. I na to jsou muži po třicítce alergičtí

4. Dřív jsi byl lepší!

Jo, časy se mění, nic nebude jako dřív. Škodovácké kupé erko má taky znovu ožít, ale základ obstará Audi... A muž? Jen si to vezměte. Když jste jen randili, měl jiné starosti než teď. A taky proti němu stojí příroda. „Podle našich výzkumů muži dosahují vrcholu své sexuální potřeby i aktivity kolem dvacátého roku věku, kdy je hladina testosteronu v jejich krvi nejvyšší, ženy jsou na vrcholu svých sexuálních možností až kolem třicátého roku věku, nezřídka až po čtyřicítce,“ objasňuje sexuolog Petr Weiss. Takže v době, kdy vám se chce, on začíná přicházet do let spojených s poklesem sexuální výkonnosti – ne vlastní vinou. Máte chuť otlouct mu to o hlavu? Tak až jindy, ano?

5. Nezdá se ti menší?

Podle jednoho výzkumu z Apenin se pánské přirození věkem zkracuje! A tenhle proces může klidně začít překročením třicítky. Věřte, že on z toho bude vyjukaný víc než vy, protože není snad nutné dodávat, jak jsou na centimetry (i milimetry!) muži hákliví! Otázka velikosti je pro ně velmi důležitá, proto nechcete-li mít tichou domácnost, radši se tomuto tématu vyhýbejte. Pokud on má nějaké pochybnosti, zásadně odpovídejte: „Myslíš? Mně se nezdá.“

A co nerad slyší váš třicátník?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek