Hlavní obsah

Skvělí herci, kteří měli Oscara na dosah, ale nevyšlo to

Foto: Profimedia.cz

Snažili se, mnohdy to vypadalo nadějně, ale dosud se jim nepoštěstilo. Donedávna se mezi herce, kteří marně čekají na Oscara, řadil i Leonardo DiCaprio (44). Ten už svoji sošku má, ale zástup adeptů je stále široký. Koho ze skvělých herců Oscar stále míjí?

Článek

Všichni z následujícího seznamu by si to určitě zasloužili. Že umí hrát totiž dokázali v bezpočtu snímků. Opakované nominace na Oscara ovšem zatím neproměnili a cennou sochu jim vždycky vyfoukl kolega. Tito herci stále čekají, kdy se na ně dostane.

Johnny Depp (56)

Foto: Profimedia.cz

O hereckém umění Johnnyho Deppa není pochyb. Například mírně pomateného Jacka Sparrowa ze série o Pirátech z Karibiku ztvárnil tak, že ho mnoho lidí imituje. A pokud se něco napodobuje, znamená to, že je to úspěšné. Nominaci na Oscara si vysloužil celkem za tři hlavní role. Byly to filmy, které natáčel relativně krátce po sobě, a sice Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003), Hledání Země Nezemě (2004) a Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Joaquin Phoenix (44)

Foto: Profimedia.cz

Také profesionální záporák Joaquin Phoenix stále čeká. Stejně jako Depp už mohl mít sošky tři, ale vítězství mu pokaždé uniklo. I když podle slov z roku 2008 o něj ani nestojí. Nechal se slyšet, že celá ceremonie je směšná, protože je podplacená. Nominován byl za vedlejší roli v Gladiátorovi (2000) a za hlavní role ve snímcích Walk the Line (2005) a Mistr (2012)

Brad Pitt (55)

Foto: Profimedia.cz

Hollywoodský fešák a sen mnoha žen, Brad Pitt, má stejné skóre jako jeho dva herečtí kolegové. I on měl šanci proměnit tři nominace, ale akademici se pro něj nerozhodli zatím ani jednou. Šlo o vedlejší roli ve filmu 12 opic (1995), dále o drama Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008) a sportovní životopisný film Moneyball (2011)

Samuel L. Jackson (70)

Foto: Profimedia.cz

Mezi oblíbené a uznávané herce patří rovněž Samuel L. Jackson. Bývalý vrátný se stal filmovou hvězdou, ale ocenění Oscarem se dosud nedočkal. Měl k tomu blízko v roce 1995 za Julese v Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994). Oscar z toho nebyl, ale dostal alespoň útěchu v podobě ceny BAFTA

Matt Damon (48)

Foto: Profimedia.cz

Vypadá to, že Matt Damon se minul povoláním a spíš by se měl věnovat scenáristice. Za scénář k filmu Dobrý Will Hunting (1997) totiž dostal Oscara, za herectví ovšem nikoli, přestože byl nominován už čtyřikrát. Konkrétně šlo o snímky Dobrý Will Hunting, Invictus: Neporažený (2009), Marťan (2015) a Místo u moře (2016)

Tom Cruise (56)

Foto: Profimedia.cz

Také Tom Cruise několikrát dokázal, že hrát opravdu umí. Ale zatím to nestačilo. Od poslední nominace navíc uběhla už docela dlouhá doba. Šanci měl za životopis Narozen 4. července (1989) a za dramata Jerry Maguire (1996) a Magnolia (1999). Útěchou mu byly alespoň Zlaté glóby, které za všechny filmy dostal

Ed Harris (68)

Foto: Profimedia.cz

Naděje si celkem čtyřikrát dělal Ed Harris, který původně směřoval k dráze fotbalisty. Během své kariéry zářil zejména ve vedlejších rolích. Na Oscara si brousil zuby v devadesátých letech za Apollo 13 (1995) a Truman show (1998). V novém tisíciletí se mu povedlo věrohodně ztvárnit světoznámého malíře ve filmu Pollock (2000) a záhy následovala čtvrtá nominace za Hodiny (2002)

Podívejte se na celebrity, které jsou na tom ještě hůř, šušká se totiž, že jsou hrozně hloupé.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.