Hlavní obsah

Skvělí herci, kteří měli Oscara na dosah, ale nevyšlo to

Foto: Profimedia.cz

Snažili se, mnohdy to vypadalo nadějně, ale dosud se jim nepoštěstilo. Donedávna se mezi herce, kteří marně čekají na Oscara, řadil i Leonardo DiCaprio (44). Ten už svoji sošku má, ale zástup adeptů je stále široký. Koho ze skvělých herců Oscar stále míjí?

Článek

Všichni z následujícího seznamu by si to určitě zasloužili. Že umí hrát totiž dokázali v bezpočtu snímků. Opakované nominace na Oscara ovšem zatím neproměnili a cennou sochu jim vždycky vyfoukl kolega. Tito herci stále čekají, kdy se na ně dostane.

Johnny Depp (56)

Foto: Profimedia.cz

O hereckém umění Johnnyho Deppa není pochyb. Například mírně pomateného Jacka Sparrowa ze série o Pirátech z Karibiku ztvárnil tak, že ho mnoho lidí imituje. A pokud se něco napodobuje, znamená to, že je to úspěšné. Nominaci na Oscara si vysloužil celkem za tři hlavní role. Byly to filmy, které natáčel relativně krátce po sobě, a sice Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003), Hledání Země Nezemě (2004) a Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Joaquin Phoenix (44)

Foto: Profimedia.cz

Také profesionální záporák Joaquin Phoenix stále čeká. Stejně jako Depp už mohl mít sošky tři, ale vítězství mu pokaždé uniklo. I když podle slov z roku 2008 o něj ani nestojí. Nechal se slyšet, že celá ceremonie je směšná, protože je podplacená. Nominován byl za vedlejší roli v Gladiátorovi (2000) a za hlavní role ve snímcích Walk the Line (2005) a Mistr (2012)

Brad Pitt (55)

Foto: Profimedia.cz

Hollywoodský fešák a sen mnoha žen, Brad Pitt, má stejné skóre jako jeho dva herečtí kolegové. I on měl šanci proměnit tři nominace, ale akademici se pro něj nerozhodli zatím ani jednou. Šlo o vedlejší roli ve filmu 12 opic (1995), dále o drama Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008) a sportovní životopisný film Moneyball (2011)

Samuel L. Jackson (70)

Foto: Profimedia.cz

Mezi oblíbené a uznávané herce patří rovněž Samuel L. Jackson. Bývalý vrátný se stal filmovou hvězdou, ale ocenění Oscarem se dosud nedočkal. Měl k tomu blízko v roce 1995 za Julese v Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994). Oscar z toho nebyl, ale dostal alespoň útěchu v podobě ceny BAFTA

Matt Damon (48)

Foto: Profimedia.cz

Vypadá to, že Matt Damon se minul povoláním a spíš by se měl věnovat scenáristice. Za scénář k filmu Dobrý Will Hunting (1997) totiž dostal Oscara, za herectví ovšem nikoli, přestože byl nominován už čtyřikrát. Konkrétně šlo o snímky Dobrý Will Hunting, Invictus: Neporažený (2009), Marťan (2015) a Místo u moře (2016)

Tom Cruise (56)

Foto: Profimedia.cz

Také Tom Cruise několikrát dokázal, že hrát opravdu umí. Ale zatím to nestačilo. Od poslední nominace navíc uběhla už docela dlouhá doba. Šanci měl za životopis Narozen 4. července (1989) a za dramata Jerry Maguire (1996) a Magnolia (1999). Útěchou mu byly alespoň Zlaté glóby, které za všechny filmy dostal

Ed Harris (68)

Foto: Profimedia.cz

Naděje si celkem čtyřikrát dělal Ed Harris, který původně směřoval k dráze fotbalisty. Během své kariéry zářil zejména ve vedlejších rolích. Na Oscara si brousil zuby v devadesátých letech za Apollo 13 (1995) a Truman show (1998). V novém tisíciletí se mu povedlo věrohodně ztvárnit světoznámého malíře ve filmu Pollock (2000) a záhy následovala čtvrtá nominace za Hodiny (2002)

Podívejte se na celebrity, které jsou na tom ještě hůř, šušká se totiž, že jsou hrozně hloupé.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek