Hlavní obsah

Souboj receptů: Vychytané saláty, které vás nezklamou

Foto: Greta Blumajerová

Natalie a Greta se utkaly v salátovém souboji

14. 4. 2015

Chystáte se osvěžit si jarní dny salátem? I my jsme se do nich pustili v rámci úterního Souboje receptů. Natalie vsadila na řepu, Greta na netradiční kombinaci jahod. Které z nich se to vyplatilo?

Článek

S přicházejícím teplým počasím určitě také pomalu zapomínáte na hutná sytá jídla, a když si můžete vybrat, jistě sáhnete třeba po lehčím salátku. Jaké kombinace surovin skvěle fungují? I to jsme testovali v našem dnešním Souboji receptů. Vyhrály jahody s mákem, anebo byla lepší řepa a kozí sýr?

Gretin jahodový salát s makovou zálivkou

Na 4 porce potřebujete: 200 g čerstvého sýru, 200 g polníčku, 250 g jahod, 50 g mandlových plátků. Na zálivku:6 lžic olivového oleje, citron, 1 lžíci medu, 1 lžíci máku

Foto: Greta Blumajerová

Jahody, mák, med a do toho sýr a polníček? Vynikající!

Postup:Polníček důkladně opláchněte a vysušte v odstředivce, přidejte nakrájené jahody, které jste zbavili stopek, doplňte kousky čerstvého sýru a posypte mandlovými plátky. V další misce promíchejte všechny ingredience na zálivku. Salát se zálivkou dobře promíchejte a můžete si začít pochutnávat.

Foto: Archiv firem

Pomocníci na Gretin salát? Sáhněte po vychytané odstředivce, odšťopkovávači na jahody nebo servírovací odměrce na dresinky

Řepná variace podle Natalie

Potřebujete:500 g červené řepy, 150 g plísňového kozího sýru, 100 g čerstvé rukoly, 3 lžíce olivového oleje, sůl, pepř, citron, slunečnicová semínka

Foto: Greta Blumajerová

Semínka a kozí sýr v kombinaci s červenou řepou nemohou zklamat

Postup: Řepu uvařte, oloupejte a nakrájejte na plátky (pro urychlení je dnes možné ji koupit uvařenou). Rozložte řepu na talíř. V misce prošlehejte sůl, pepř, citronovou šťávu a olej. Na talíř s plátky řepy rozložte rukolu (můžete přidat i baby špenát) a vše přelejte připravenou zálivkou. Navrch doplňte nadrobno nakrájený kozí sýr a celý salát posypte dle chuti slunečnicovými semínky.

A jaké saláty teď vedou u vás doma?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.