Hlavní obsah

Správné sako umí zvýšit sebevědomí. Jaké vám bude sedět?

Foto: Esprit

Sezona říká, že byste měly oprášit svůj pracovní šatník. Zářijové kolekce jsou plné oblečení ve stylu „Zpátky do práce”. Je ten nejlepší čas pořídit si pěkné sako, které vám vydrží několik let.

Článek

Ať máte v zaměstnání přísný dress code, nebo nikoliv, občas je skvělé, když si naordinujete formální den sama. Sako, které vám padne v ramenou i přes boky, vám zdvihne sebevědomí.  Připravili jsme pro vás průvodce modelů z nejnovější nabídky. Vyberte si podle stylu, ceny i vlastní odvahy.

Klasikou nikdy nic nezkazíte

Sako dámského střihu se hodí ke všemu. Vezmete si ho k pouzdrové i plisované sukni, kalhotám úzkým i širokým, a vždy váš outfit povýší o pár stupňů. Nemáte-li zrovna široká ramena, vycpávky vám vytvarují perfektní postavu. Vypasované sako, případně blejzr, ženské postavě lichotí.

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): tmavě modré sako, 1599 Kč; červené sako, 999 Kč, obojí Mango

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): lněný blejzr, 1650 Kč; černý blejzr, 1000 Kč, obojí Marks & Spencer

Jako by bylo manželovo 

Oversized velikosti, tedy saka alespoň o dvě čísla větší, která na vás „visí“, ženskou siluetu de facto ignorují. Proto je potřeba je umět nosit. Na vysokých, hodně štíhlých ženách vypadají parádně, třeba s dlouhými širokými kalhotami nebo culottes. Pokud jste menšího vzrůstu, zvolte větší sako třeba k úzké sukni a tenkému svetříku. Rázem máte se sakem a bez něj dva naprosto odlišné outfity.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): kostkované sako Stradivarius, 699 Kč; vínové sako Mango, 1999 Kč

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): zelené a černé delší sako, obojí Stradivarius, 549 Kč

Hra s materiály

S podzimem přichází těžší teplejší materiály, a v posledních letech se celkově vrací skoro zapomenuté pracovní nebo univerzitní látky, jako je manšestr či tvíd. Stejně tak se nosí kostka či kohoutí stopa. Pokud si potrpíte na styl elegantních dam a pánů ze zakouřených kanceláří minulého století, pořiďte si podobně stylové sako, a k němu klidně stejné kalhoty a koženou kabelu.

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): manšestrové hnědé sako, 2299 Kč; kostkované sako, 2299 Kč, obojí Zara

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): tvídové sako Zara, 1599 Kč; červené kostkované sako Stradivarius, 699 Kč

Tradiční střih, netradiční zpracování

I mezi saky najdete disco-party zástupce. Sako s flitry, třásněmi nebo kamínky je výborným společníkem na večírek, kde mají ostatní přes šaty přehozený obyčejný černý šátek. Vy můžete zazářit ve fantastickém vintage kousku ze sekáče nebo se běžte podívat do jednoho z obchodů, kde najdete mnoho inspirace z bláznivých osmdesátých let.

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): zvířecí sako, 1299 Kč; sako s třpytivým vláknem, 899 Kč, obojí Zara

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): černé sako s růžičkami, 1475 Kč; sako s imitací hadí kůže, 1575 Kč, obojí Asos

A jaká saka se líbí vám? Volná, upnutá nebo bohémská?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek