Hlavní obsah

Stačí ženám jeden milenec na celý život?

Foto: Thinkstock

O mužské monogamii se mluví často, ale jak to mají ženy s polyandrií? Zeptali jsme se čtyř dam

Sexy a empatický. Jó, takový milenec vždycky bude žádaný a poptávaný! A co když se objeví? Jak dlouho zůstane ve vaší posteli? Stačí vůbec ženám jedno „pérko“ na celý život? Čtyři ženy se svěřují!

Článek

Sexuolog Zlatko Pastor říká, že i ty nejkrásnější věci se okoukají… To zrovna není moc dobrá zpráva, když se to týká citů a sexu. Stává se často, že si partneři přestanou vyhovovat, vášeň mění za nechuť a tu zase za averzi a odpor ke druhému? Podle výsledků různých anket a rozvodových statistik ano. Vyloženě se tak nabízí otázka, zda ženám stačí jeden milenec na celý život. Není s ním náhodou nuda?

Různé druhy stereotypu

„S manželem jsme spolu osm let. Pochopitelně, že už nesouložíme v parku na lavičce a neodbíháme na záchody během večeře v restauraci, ale již se známe, víme, co od sebe můžeme čekat,“ svěřuje se šestatřicetiletá Jolana, která by prý neměnila.

„Jasně, nevím, co bude za deset, dvacet let, ale zatím si s Martinem sexuálně vyhovujeme,“ dodává s tím, že při svojí časově náročné práci by beztak nezvládala nic navíc. Ani hledání někoho jiného. „Momentálně mi stačí to, co mám, jsem spokojená,“ uzavírá.

Foto: Thinkstock

Vydržet po celý život s chlapem, který si neváží dámské společnosti? To snad ani nejde...

Nejdůležitější? Správný výběr!

„Upřímně? Nejsem žádná pruderní cíťa,“ předem varuje pětatřicetiletá Ivana, která si myslí, že situace okolo fungujícího sexu je jen otázkou dobrého výběru partnera. „My s Pavlem máme naprosto skvělý vztah. Rozdáváme si to několikrát týdně a o víkendu se bavíme tím, že navštěvujeme swingers party nebo se společně díváme na porno. Proto se nenudíme a myslím, že nudit ani nikdy nebudeme,“ směje se upřímná Ivana a zodpovídá položenou otázku.

„Jak zněl dotaz? Jestli mi partner a milenec v jedné osobě stačí na celý život? Proč ne, ale člověk si to musí zařídit a najít toho správného. Takového, který tuší, že nuda zabíjí a něco proti ní podniká. Ale těch je strašně málo,“ vzdychá.

Chci lásku i bouři!

„Já musím říct, že se mi fakt stýská. Randíčka, slovíčka, vínečka, hodinové předehry, žádné spěchání a pocit, že se zastavil čas, který v období euforie není důležitý,“ krčí rameny osmatřicetiletá Lucka, která žije s partnerem od svých pětadvaceti let.

„Co budeme dělat za dalších pár roků? Netuším. Už teď je to o ničem. Chci víc. Zase zažít všechno to, o čem jsem už mluvila,“ říká a na adresu současného protějšku podotýká, že ho sice má ráda, ale vášeň si už dávno představuje jinak.

Foto: Thinkstock

Jo, s takovým mužem, který se nebojí experimentů a nuda mu nic neříká, to by se žilo... To je muž, se kterým si ženy dovedou představit stárnutí

Věc priorit, nebo srdce?

„Hele, já to neplánovala, ale takový je život,“ popisuje svoji momentální situaci osmadvacetiletá Simona, která donedávna vedla bouřlivý sexuální život se svým kolegou z práce.

„Myslela jsem, že nám to vydrží, ale najednou to přestalo být ono. Začal mi vadit jeho dech, pach i existence. Proto si myslím, že mít jen jednoho milence je nesmysl. Vždycky to je jen na chvíli. Pobavit, pomazlit a jít dál,“ vysvětluje Simona, která na dotaz, co bude dělat, až bude chtít pevný vztah a rodinu, odpovídá: „No co? Najdu si milence.“

Pomohou získané zkušenosti?

Simona se rozhodně nehodlá žinýrovat, ale možná, až vyzkouší pár dalších milenců, změní názor. Průzkum internetové seznamky Seeking Arrangement uvádí, že polovina žen a 46 procent mužů si myslí, že člověk by měl za život vyzkoušet deset sexuálních partnerů. Prý je to ideální počet.

Ideální na to, aby každý při sexu vyzkoušel maximum a nemusel si po zbytek života – s jedním milencem po boku – vyčítat, že si nic neužil. To ale samozřejmě nic nemění na tom, že na monogamním vztahu s milencem se musí pracovat, protože udržet v posteli vášeň je jednou z nejtěžších životních výzev.

A jak to máte vy? Stačí vám jeden milenec na celý život?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama