Hlavní obsah

Studentská garsonka: Jana měla na vybavení jen 80 tisíc!

Foto: Indefa

Garsoniéra pro studentku působí hravým, odlehčeným dojmem

4. 3. 2013

Když uvidíte tento byt, zřejmě jako my zatoužíte být opět studenty. Podívejte se, jaké pěkné bydlení se dá pro studující dívku zařídit na ploše o velikosti 37 metrů čtverečních.

Článek

Malé byty jsou dnes ve velké oblibě. Důvodem je zejména ekonomické hledisko, menší byt je provozně levnější. Problémy občas bývají s tím, jak ho zařídit, aby se vše vešlo, a ještě to hezky vypadalo.

To ovšem není problém tohoto malého bytu v Praze 6. Pro studentku Janu, která zde bydlí, jej zařídilo studio Indefa. Veškerý nový nábytek i s doplňky stál jen 55 tisíc, spotřebiče do kuchyně dalších 25 tisíc, přičemž skříň v chodbě a kuchyňská linka už byly součástí bytu. To je ale stejně dobré, že?

Foto: Indefa

Předsíň s vestavěnou skříní. Okolí zdobí tapeta značky Raschtextil

Kompaktní a víceúčelové

Návrhářka zvolila pro vybavení bytu oblíbenou červeno-černo-bílou barevnou kombinaci a vybavila garsoniéru tak, aby zde mohly bydlet i dvě osoby.

V podstatě jedna místnost plní funkci obývacího pokoje, ložnice a kuchyně zároveň, a takové řešení vyžadovalo trochu přemýšlení. „Byt je vybaven tak, aby byl kompaktní a zároveň plnil více funkcí. Při jeho zařizování jsme se snažili o nadčasové řešení s ohledem na eleganci,“ přiznává designérka Lucie Micková, která byt zařídila. Proto zde není nábytek na míru, ale nábytek cenově dostupný, koupený v levnějším obchodě. A jde to.

Foto: Indefa

Bílá sedačka v rohu skoro není vidět, a tak pomáhá opticky zvětšit prostor

Ložnice i obývák v jednom

Do bytu se vstupuje miniaturní předsíní, v níž je vestavěná skříň, která zde už stála. Ta se hodí vždy, je to jedno z oblíbených řešení k ukládání věcí. Obývací pokoj je funkčně rozdělen na část společenskou a spací. Postel je tedy umístěna v rohu, který pocitově poskytuje bezpečí. Místo nočního stolku je zde regálový stolek, který je předělen mezi spací a obývací částí. Na protilehlém konci pokoje je elegantní bílá sedací souprava.

Foto: Indefa

Spací kout. Postel je v rohu, nepřekáží tu a člověk má pocit bezpečí. Navíc je odtud pěkný přehled o celé místnosti

I malý stůl je symbolem

Stůl byl a vždy bude symbolem rodiny. Nicméně v tak malém prostoru by zabral zbytečně moc místa. Našlo se řešení v podobě malého stolku, přilepeného ke kuchyňské lince. Rodině by takové řešení asi nestačilo, pro studentku Janu je dostačující. „Většinu času trávím stejně ve škole, na velké vaření a stolování není čas,“ svěřuje se Jana. Je tu spokojená, protože byt se snadno udržuje, vše má po ruce a necítí se tu stísněně.

Foto: Indefa

Kuchyňská linka byla vyrobena truhlářem na míru. Dvířka jsou v provedení lakovaná MDF

Foto: Indefa

Výrazně barevné květináče Lechuza se hezky vyjímají v kontrastu k jemné kuchyňské lince

Tapety místo obrazů

Originalitu dodávají bytu zajímavé tapety. Přestože je každý vzor jiný, dohromady vytvářejí zajímavý celek a vůbec to není špatné.Příjemným dojmem působí i zrcadlo, jehož rám je i potažený tapetou. Vypadá to jako obraz. V místnosti zatím není televize, Jana si ji chce vybrat sama. Bude umístěna na otočném stojanu, aby se na ni dalo koukat jak z postele, tak ze sedací soupravy.

Foto: Indefa

Koupelna. I zde najdeme decentní barevnou kombinaci ladící s vybavením bytu. Závěsné WC, obklady a umyvadlo byly zakoupeny v ProCeram

Foto: Indefa

Topný žebřík je oblíbeným řešením pro koupelny, narozdíl od jiných topidel na něj můžete klidně zavěsit mokré prádlo či ručníky

Chtěli byste na studiích takovéhle bydlení?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek