Hlavní obsah

Vanilkové rohlíčky, dokonalý recept!

Foto: autorka

Vanilkové rohlíčky nesmí na vánočním stole chybět!

17. 12. 2016

Co by to bylo za Vánoce bez dokonalých vanilkových rohlíčků. Že je ještě nemáte? Pak si je upečte podle našeho receptu. Jsou tak křehké, že se vám přímo rozplynou na jazyku.

Článek

Recept na vanilkové rohlíčky má jistě každá rodina svůj zažitý a léty ozkoušený. Některé se liší více, některé méně. Ale pokud máte rádi rohlíčky, které se přímo rozpadají, jste tu správně.

Nejlepší vanilkové rohlíčky

Na 1 dávku budete potřebovat: 240 g hladké mouky, 200 g másla, 70 g cukru, 100 g mletých vlašských oříšků, moučkový cukr s pravou vanilkou na obalení

Postup: Ze všech surovin zpracujte hladké a pevné těsto. Ideální je připravit si ho den dopředu a přes noc ho nechat odpočinout v ledničce.

Před zpracováním ho ale nechte chvilku v pokojové teplotě, bude se s ním lépe pracovat. Ale pozor, nesmí být zase moc teplé, to by z něj nešlo tvarovat vůbec nic. Poté si z části těsta vyválejte větší váleček a ten nakrájejte na kolečka. Díky tomu budou všechny rohlíčky stejně velké. Poté z kousků vyválejte válečky a ohněte je do tvaru rohlíčků.

Doba pečení je v troubě vyhřáté na 180 stupňů asi 10–15 minut. (Raději je bedlivě hlídejte a dobu pečení si upravte podle zkušeností s vaší troubou.) Po upečení rohlíčky nechte chvilku zchladnout a potom je ještě teplé obalujte v moučkovém cukru s vanilkou.

Tip: Jestliže máte doma strojek na cukroví, můžete si ulehčit práci a rohlíčky vytvářet s jeho pomocí. Díky tomu budou ještě křehčí a nadýchanější a budou mít jednotnou formu.

Tip pro alergiky: Tyto rohlíčky jsou bez vajec. Můžete si zkusit udělat i rohlíčky bez másla, nebo bez ořechů. Máslo lze nahradit Herou, ořechy nahradíte špatně - pokud to nejde jinak, raději je vynechte.

Patříte mezi milovníky pečení cukroví a máte chuť vyzkoušet nové a zajímavé druhy cukroví? Vyzkoušejte třeba úžasné ořechové věnečky s krémem nebo překrásné krémové květy. A pokud dáváte přednost zdravějším druhům cukroví, určitě se vám zalíbí třeba tyto nepečené kuličky.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek