Hlavní obsah

Tipy na nové a skvělé opalovací přípravky

Bezpečné opalování? Obraťte se na odborníky!

Opalování je pro většinu z vás příjemnou záležitostí, ať už se jedná o opalování u moře, v přírodě nebo na chatě. Bohužel má i svá negativa v podobě předčasného stárnutí či spálenin...

Článek

Při nadměrném opalování a nedostatečné ochraně pokožky před UV zářením může dojít k jejímu poškození, spálení, a tím i k rychlejšímu stárnutí.

Jak je možné, že pokožka vlivem UV záření stárne? Právě jeho vlivem dochází k porušení kolagenových a elastinových vláken a celkové kožní struktury. Tím nejhorším následkem může být při nedostatečné ochraně pokožky tvorba kožního melanomu, rakoviny kůže.

Česká kosmetika Ryor uvádí na trh novou řadu Ryor Sun Care, kde najdete speciálně vyvinuté přípravky k bezpečnému opalování, a také k péči po opalování. Vysoce moderní UV filtry, které jsou v řadě Sun Care využity, jsou fotostabilní (jejich ochrana je stálá, hodnota SPF se nesnižuje), nezanechávají na pokožce mastný bílý film, ale naopak jsou velice lehké a snadno se roztírají. Kromě toho jsou v přípravcích i mimořádně vybrané aktivní látky, jako je například vysoce hydratační kyselina hyaluronová, betaglukan či vitamin E, které působí antioxidačně.

Regenerační mléko po opalování

Regenerační mléko po opalováníobsahuje nejen hydratační komplex, ale i klidnící panthenol a lecitin, který vytváří na pokožce ochrannou strukturu zabraňující její dehydrataci. Přípravky řady Ryor Sun Care mají navíc díky svému jedinečnému složení chladivý efekt.

Opalovací přípravky Ryor Sun Care jsou:

  • fotostabilní a voděodolné
  • vysoce hydratační (s kyselinou hyaluronovou)
  • chladivé a osvěžující
  • lehce roztíratelné + nezanechávají mastný bílý film
  • mají vysoce moderní složení

A tady jsou konkrétní tipy!

  • Opalovací mléko SPF 15 – střední ochrana, cena: 195 Kč
  • Opalovací mléko SPF 30 – vysoká ochrana, cena: 264 Kč
  • Opalovací krém SPF 50 – vysoká ochrana, cena: 209 Kč
  • Regenerační mléko po opalování s panthenolem, cena: 135 Kč

Kompletní sortiment výrobků, e-shop a poradnu najdete na www.ryor.cz.

A na závěr šest důležitých informací pro bezpečný pobyt na slunci...

Opalovací mléko SPF 15

1. Hodnota SPF (Sun Protect Filtre)

Volte výši ochranného faktoru vždy dle typu pleti a destinace. Lidé, kteří se špatně opalují, by měli volit spíše vyšší ochranný faktor a postupně po adaptaci přestoupit na faktor nižší. Snědí jedinci, kteří se opalují bez problémů, mohou naopak ihned zvolit opalovací přípravky s nižším faktorem.

2. Opalování u dětí

Děti mají velmi jemnou a citlivou pokožku, proto by se slunci měly vyhýbat. Pokud je to ale vzhledem k situaci nevyhnutelné, volte vždy maximální ochranný faktor.

Opalovací mléko SPF 30

3. V poledne omezte slunění

Mezi 11. a 15. hodinou UV dosahuje záření svého maxima, omezte přímé slunění na minimum.

4. Chraňte se i pod mraky

Devadesát procent UV záření prochází i přes mraky. Pokud se vám tedy zdá, že slunce nesvítí a je zataženo, nenechte se zmást a aplikujte přípravek s ochranným faktorem. V opačném případě může mít tato situace nepříjemné následky.

Opalovací mléko SPF 50

5. Mažte, mažte, mažte!

Klidně i přípravkem s nižším faktorem, pokud vám vyhovuje, ale o to častěji. I voděodolný produkt má svoji životnost, především pokud dochází k mechanickým otěrům například ručníkem, otáčením se na lehátku či třením o oblečení. Přípravek je tedy nutné aplikovat opakovaně.

6. Odraz UV paprsků

Písek, sníh nebo třeba i tráva odrážejí sluneční paprsky od země. Opět může dojít ke spálení pokožky, přestože se může zdát, že ve stínu žádné riziko nehrozí.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.