Hlavní obsah

Už zase letí ofiny!

Foto: Thinkstock

Ofiny se zase vrací do módy

Ráda sledujete vlasové trendy, ale co se týče realizace, držíte se se svými rovně střiženými vlasy při zdi? Pak vás určitě potěší velký comeback ofin! S jejich pomocí hravě oživíte každý účes! Půjdete do toho taky?

Článek

Ofiny zaznamenávají pro letošní rok návrat, i když úplně vlastně nikdy nezmizely. Nosí se stále, a to už od roku 1920. Jako trend byla ofina populární v 80. letech a následně pak ještě v roce 1997. Tehdy se nosily účesy s ofinou z polodlouhých vlnitých vlasů. V ostatních obdobích sice nebyly zrovna módním hitem, protože in byly dlouhé vlasy a odkryté čelo, přesto se jich ženy nikdy úplně nevzdaly. Ofina je prostě praktická, dá se různě upravit a navíc s ní každá žena omládne. A tak není divu, že se stala součástí letošní vlasové módy.

Nejznámější představitelkou mikáda s ofinou byla v letech 1920 herečka Louise Brooks, jejíž účes se stal inspirací pro letošní rok.

Nepravidelnost je in!

Nejlépe vyniknou ofiny na účesech z rovných nebo mírně zvlněných vlasů. Pak už je jedno, jak jsou vlasy dlouhé, i když letos dává móda zelenou účesům z kratších až polodlouhých vlasů. Nikomu ale tímto nenařizuje, že si musí dlouhé vlasy nutně zkrátit.

Jediným trendy prvkem je to, že ofina musí mít okraj nepravidelně prostříhaný. Nepatří sem tedy takový ten obstřižený hrnec. Hotovou ofinu pak upravíte nejlépe žehličkou, pokud nemáte od přírody dar rovných vlasů, případně k tomu můžete použít vhodné stylingové přípravky pro zvlhčení a uhlazení vlasů. Výsledkem bude ofina, která vám dodá vzhled sexy kočky s nádechem 60. let.

Foto: Fordham, Jo Hansford

Ofina ozvláštní vaši tvář

Rozhoduje tvar obličeje

Rozhodně tuto práci svěřte odborníkům, oni už vědí, kde a jak mají střihnout. Ofina musí zapadat do celkového vzhledu účesu. Ne každá žena si totiž může dovolit jakoukoliv ofinku. Vždy je třeba řídit se tvarem obličeje. Kvalita vlasů není až tak rozhodující, protože tu dokážete dohnat různými přípravky.

Oválný

S oválným obličejem můžete být opravdu kreativní. Ofinka vám bude slušet vždy a k jakékoliv délce vlasů. Můžete ji ponechat volně do čela, sčesat na stranu na pěšinku nebo ji nechat asymetrickou. Fantazii se meze nekladou a vám se tím rozšíří možnosti, jak vypadat pokaždé jinak.

Foto: Fordham, your-hairstyles.com

Oválnému tvaru sluší jakákoli ofina

Hranatý

Rozhodně vsaďte na asymetrii celkového účesu, kterým „rozbijete“ ostré hrany obličeje. Ofinka může být z jedné strany kratší a do strany druhé se prodlužovat. K tomuto typu obličeje sedne i ofina v jedné délce, ale sčesaná do strany na pěšinku. Nevolte žádné přísně rovné zastřižení, jen by to celkovému vzhledu uškodilo.

Foto: Royston Blythe, your-hairstyle.com

Asymetrický sestřih rozbije hrany

Kulatý

Je třeba obličej už více nerozšiřovat. Vlasy po stranách obličeje by měly sahat minimálně pod úroveň brady. Ofinu ponechejte rovnou a dlouhou až k očím. Kulatý obličej prodlouží i ofina asymetrická, kdy na jedné straně necháte ofinku krátkou a postupně ji k jedné straně prodlužujete.

Foto: your-hairstyle.com

Ofina by měla být u kulatého tvaru delší

Trendy účesy s ofinou pro krátké a polodlouhé vlasy

„Každý rok se pro kadeřníky vyhlašují nové soutěžní trendy v účesech a s tím jdou ruku v ruce i trendy na běžné nošení. Mikáda stále ještě zůstávají, ale už ne v klasické podobě, jak se nosila v loňském roce. Jejich tvar se mění, jsou více sestříhaná, odlehčená, in jsou hlavně asymetrická mikáda. Největším trendem tohoto roku budou krátké vlasy, vrací se podstříhané partie jednotlivých částí účesu, pak hlavně účesy ve tvaru ,bobů',“ říká majitelka kadeřnického salonu Hair Club v Poděbradech Šárka Hrubá.

Na foto: vlevo a vpravo your-hairstyle.com, uprostřed Dessange of Paris

Taky z vašeho účesu ofina nikdy nezmizela? Nebo se pro ni rozhodujete už dlouho? Napište nám do diskuse, jaký účes se nejvíc líbí vám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama