Hlavní obsah

Vánoční cukroví: Nepečené kousky na poslední chvíli

Foto: Jakub Jurdič

Nepečené cukroví může udělat stejnou radost jako to z trouby

Když chystáte pro rodinu cukroví, nemusíte nutně strávit hodiny u trouby. Skvělou parádu nadělají i nepečené kousky! A jaké jste určitě ještě nezkoušeli? Na poslední chvíli se vám hodí tyhle tipy!

Článek

Válečky, kolečka a čtverečky. Znějí obyčejně, ale rozhodně nudné nejsou. Mají totiž hned několik plus: všechny tři druhy máte hotové za chvilku, jsou nepečené, a navíc skvěle chutnají. Že vám podobné cukroví v letošním arzenálu ještě chybí? Tím lépe!

Marcipánové válečky

Na 20 válečků budete potřebovat:150 g mletých vlašských ořechů, 100 g cukru moučka, 2 lžíce rumu, 4 lžíce kakaa, 100 g másla. Na náplň: 50 g marcipánu. Na potření:100 g čokolády na vaření, 2 lžíce oleje, 30 g sekaných mandlí, pečicí papír

Foto: Jakub Jurdič

Válečky s marcipánovým překvapením

Postup:Máslo nechte v teplé místnosti změknout, rozkrájejte ho a přidejte k mletým ořechům, moučkovému cukru, rumu a kakau. Vypracujte rukama pevnou hmotu. Marcipán rozdělte na 20 částí a každou v dlaních rozválejte na válečky. Každý z válečků zabalte do kakaové hmoty, šišky pokládejte na talíř, který pak celý dejte na hodinu do lednice ztuhnout.

Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu s olejem, studené válečky v ní namáčejte, obalujte v mandlích a skládejte na prkénko s pečicím papírem. Cukroví jen nechte ztuhnout, a je to!

Kokosová kolečka

Na 20 koleček potřebujete:120 g kakaových máslových sušenek, 2 lžíce rumu, 2 lžíce mléka, 80 g másla, 2 lžíce cukru moučka. Na vrchní část:80 g strouhaného kokosu, 80 g másla, 50 g cukru moučka, čokoládovou polevu, pečicí papír

Foto: Jakub Jurdič

Kokosovo-kakaový nápad. Stojí za vyzkoušení!

Postup: Sušenky namelte najemno, přidejte k nim rum, mléko, moučkový cukr i změklé máslo. Plech vyložte pečicím papírem nebo potravinovou folií a sušenkovou hmotou pokryjte dno. Pak nechte změknout máslo, doplňte ho cukrem a kokosem a rukama vytvořte hmotu, kterou rozprostřete na sušenkový základ. Plech nechte hodinu v lednici tuhnout. Ze základu pak vykrajujte kolečka, která už jen zlehka postříkejte čokoládou a vraťte je zpět do lednice.

Piškotové kostky

Na 30 kostiček potřebujete:100 g strouhaných piškotů, 100 g mletých vlašských ořechů, 70 g másla, 2 lžíce cukru moučka. Na vrchní část: 30 piškotů, 100 g čokolády na vaření, 2 lžíce rostlinného oleje, pečicí papír

Foto: Jakub Jurdič

Piškoty a ořechy se ideálně doplňují

Postup:Do mísy nasypte piškoty s ořechy, přidejte změklé máslo a moučkový cukr a rukama vypracujte hmotu. Na větší prkénko položte pečicí papír a hmotu na něm rozprostřete asi do vrstvy vysoké půl centimetru. Ostrým nožem placku rozkrájejte na čtverce o straně asi 2 centimetry. Tento základ dejte do lednice ztuhnout.

Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu s olejem. Ztuhlé čtverečky rozprostřete po celém pečicím papíru, každý z nich polejte čokoládou a přilepte na něj piškot. Kdo chce, může ještě piškoty ozdobit čokoládou. A je to!

Jaké nepečené cukroví vítězí u vás? Děláte ho vůbec? Zapojte se do diskuse pod článkem!

ynezorPumanzeSaNyknalC