Hlavní obsah

Velikonoční nadílka pro děti: Máme 10 super tipů místo čokolády

Foto: Olena Yakobchuk, Shutterstock.com
31. 3. 2018

Velikonoční nadílka pro děti může mít různou podobu. Vykoledují si klasická vařená barvená vejce, někdy čokoládové dobroty a jinde zase dostanou něco na sebe, aby je beránek nepokakal. Jak je to u vás?

Článek

Je jisté, že ve většině rodin dnes nad klasickými vajíčky, která si děti vykoledují, vedou čokoládové dobroty v podobě oveček, zajíčků či obřích vajec. Aby ne, když vykukují z regálů obchodních řetězců již od února. Ve městech se navíc od chození s pomlázkou po sousedech často upouští, a děti tak dostávají koledu většinou od rodičů či příbuzných. A jestli se chcete vyhnout situaci, kdy budete mít doma zásoby čokolády až do léta, určitě můžete potomky podarovat i něčím jiným. Stejně tak to dělají i některé naše čtenářky.

„Našim klukům koupím vždy něco na sebe, aby je beránek nepokakal,“ říká Ivana, maminka devítiletého Ondry a šestiletého Filipa. Tento zvyk, který vychází ze staré tradice, kdy mělo být obdarovávání výrazem radosti nad Ježíšovým vzkříšením a měly se odpouštět dluhy, dodržují i další maminky. „U nás dáváme dětem třeba veselé ponožky,“ směje se Klára.

„Já raději koupím nějakou drobnost, jako je kuřátko, které se líhne po namočení do vody z vajíčka, sponky, náramky či barevné bločky. Vše zavážu do pytlíčku a kolikrát z toho má větší radost než z čokolády,“ říká maminka pětileté Andělky a dodává, že sladké nadílce od babiček se stejně neubrání.

Jestli je to u vás podobné a chcete děti na Velikonoce obdarovat nečokoládovou drobností, máme pro vás deset super tipů. Vyberte si.

Roztomilý plyšák

Nemusíte kupovat hned něco na sebe. Můžete je potěšit i plyšovou hračkou. Zajíc je velký 30 centimetrů a má v kapse svačinu.

Foto: Archiv firmy

Tchibo, 199 Kč

Rozkvetlé tričko

Chcete dětem nadělit něco na sebe? Doporučujeme zaměřit se na jarní dětské kolekce, kde najdete krásné kousky, jako je například dívčí tričko s flitry v podobě kytiček a volánky na rukávech.

Foto: Archiv firmy

F&F, 199 Kč

Barevné ponožky

Veselé a hodně barevné ponožky jsou právě v kurzu. Tento dárkový set obsahuje tři páry s různými velikonočními motivy a prodává se v krásné dárkové krabičce. K dostání od velikosti 36, tedy jsou ideální pro dospívající slečny.

Foto: Archiv firmy

Happy Socks, 699 Kč

Koupelová bomba

Které dítě by nemilovalo vanu plnou voňavé pěny? Překvapte potomka koupelovou bombou ve tvaru kuřátka. Prodává se ve třech barevných provedeních a můžete ji klidně rozlomit a použít nadvakrát. Je opravdu velká.

Foto: Archiv firmy

Lush, 259 Kč

Vtipné pouzdro

Mají vaše děti iPhone? Určitě je pobaví dárek v podobě zaječího krytu a mezi kamarády s ním budou slavit zaručený úspěch.

Foto: Archiv firmy

Reserved, 149 Kč

Minirazítka

O dětskou zábavu se o Velikonocích postarají i tato rozkošná malá razítka s motivy ovečky, kraslice i zajíce. Jsou ve tvaru dřevěných kuželek vysokých 3,5 cm a v drobných ručkách se budou dobře držet.

Foto: Archiv firmy

Heyda, od 86 Kč za kus

Jarní šaty

Krásné barevné šatičky vykouzlí úsměv na tváři mnohé malé slečně. Mají sice odhalená ramena, ale na jaře pod nimi mohou dívky nosit ještě tričko a v létě se jim budou hodit třeba k moři.

Foto: Archiv firmy

H&M, 799 Kč

Tematická stavebnice

Chcete-li dětem darovat hračku, která přímo souvisí s Velikonocemi, můžete vybrat třeba stavebnici zajíčka. Má zdobené oči, pohyblivá ouška a odnímatelnou mrkvičku a kyblík. Součástí sady jsou také dvě sestavitelná velikonoční vajíčka a květiny.

Foto: Archiv firmy

Lego, 259 Kč

Veselá mikina

Skvělým dárkem bude také zářivá mikina pro kluky ve velikosti 92 až 128. Je z organické bavlny a váš syn v ní bude nepřehlédnutelný.

Foto: Archiv firmy

Lindex, 399 Kč

Pizza zajíc

Nestíháte na Velikonoce navařit a napéct? Nevadí. Udělejte si s dětmi výlet do Prahy, pokochejte se velikonočními trhy a zajděte do italské restaurace na vtipnou pizzu ve tvaru zajíce. Dětem bude určitě moc chutnat.

Foto: Archiv firmy

Vapiano, 89 Kč

Víme, že nad čokoládu není, ale darujete dětem i něco na sebe?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek