Hlavní obsah

Velký test bot s Gábinou Partyšovou: Uhádla jejich ceny?

Foto: Marie Bartošová

Boty v nejrůznějších cenových relacích testovala moderátorka Gábina Partyšová

10. 7. 2013

Jak se chodí v botách za dvanáct tisíc? Mohou být levné lodičky stejně pohodlné jako ty dražší? A hlavně – dají se od sebe rozeznat? Zátěžový test jsme provedli s hvězdnou Gábinou Partyšovou.

Článek

Zahrajme si malou hru. Co vás napadne, když se řekne „boty“? Pokud to jsou pohodlné kecky, které nosíte 365 dní v roce, asi vás dnešním testem nezaujmeme.

Vybavily se vám úžasné lodičky, které jste si minulý týden vyhlédly? Vítejte v týmu podpatkofanatiků, do kterého se řadí i Gábina Partyšová. „Bot mám opravdu hodně, i když jich jako spousta žen ve finále střídám jen pár. Většinu si odnáším právě z módních focení, kde si je mám možnost pečlivě vyzkoušet,“ prozradila nám moderátorka.

Foto: Marie Bartošová

Na foto: šaty (The Item, Yasuko Naga, včetně pásku, 6850 Kč), náramky (sada Elisabetta Franchi, Anima Tua, 5790 Kč), náušnice (Anima Tua, 460 Kč), boty (Dušní 3 Concept, Atelier Mercadal, 6490 Kč)

A jaký je její nejdražší úlovek? „To jsou asi boty za dvaatřicet tisíc, které jsem dostala jako dárek. Jsou to krémové kozačky Versace a paradoxní je, že jsem to za ně v nějaké módní policii pěkně schytala,“ směje se Gábina. Nebojí se ale ani levnějších kousků. „Naposledy jsem si pořídila super lodičky z Manga za sedm stovek. Je fajn, že se dají v dnešní době sehnat boty, které jsou pohodlné i cenově dostupné,“ dodává moderátorka. A právě na rovnici cena – kvalita, se zaměříme dnes. Opravdu platí úměra – čím dražší boty, tím vyšší kvalita?

Foto: Marie Bartošová

Na foto: šaty (Pinko, 10 400 Kč), boty (Aldo, 2799 Kč)

Foto: Marie Bartošová

Levné, nebo drahé? Všechny boty jsme dali Gábině otestovat

Test zahájen!

Foto: Marie Bartošová

Pár 1 + 2: Prozradíme vám, že jeden pár stojí 6x více než ten druhý. Co myslíte, které jsou ty luxusnější?

Pár 1

Hned první testovaný pár (vlevo nahoře) Gábina ztrhala: „Boty jsou hodně tvrdé, neumím si představit, že bych v nich chodila celý den. Na druhé straně jsou poměrně stabilní. Vizuálně se mi moc nelíbí, při bližším pohledu mi přijde, že nejsou moc kvalitně zpracované.“ Gábina se s odhadem ceny sekla o pouhé dvě stovky.

Odhad: 1200 Kč

Realita: 999 Kč (Baťa)

Pár 2

Ani u druhého „vzorku“ Gábina nešetřila kritikou: „Velkým problémem je stabilita, v těchto botách se téměř nedá chodit. To je tak taxíkem do baru a sednout si. Ale jsou skvěle zpracované, vypadají sexy a jsou i poměrně měkké.“

Odhad: 2500 Kč

Realita: 6490 Kč (Dušní 3 Concept, Atelier Mercadal)

Cenu tentokrát moderátorka neodhadla: „Tolik jsem opravdu nečekala. Za boty, ve kterých ujdete sotva pár kroků, mi to přijde hodně.“ Na jejich obranu, podobný jev je bohužel u tenkých podpatků více než běžný.

Foto: Marie Bartošová

Pár 3 + 4: V případě těchto bot se Gábina hodně přiblížila reálné ceně. Na kolik byste je odhadovaly vy?

Pár 3

A jdeme na pár číslo tři (vlevo nahoře). „Tyhle boty jsou hodně zvláštní. Mám pocit, že chodím přes podpatek, mám na nich zvláštně rozloženou váhu. Jsou i docela tvrdé, takže komfort nic moc. Navíc i vizuálně vypadají levně,“ zhodnotila Gábina. Cenu odhadla velmi dobře.

Odhad: 800 Kč

Realita: 999 Kč (Baťa)

Pár 4

Do hry jsme zapojili i atypický „bezpodpatkový“ pár. Dá se vůbec v podobných botách chodit? „Je to zvláštní, ale vůbec nepociťuji, že jim chybí podpatek. Na mě mají už moc velký sklon, ale jsou poměrně stabilní,“ prozradila nám Gábina, která se opět přiblížila ke skutečné ceně.

Odhad: 2300 Kč

Realita: 2799 Kč (Aldo)

Foto: Marie Bartošová

Pár 5 + 6: Kvalitní boty za příjemnou cenu. U obou párů Gábina tipovala větší cifru, než byla ve skutečnosti na cedulce

Pár 5

Pátému páru (vlevo nahoře) podle moderátorky nebylo co vytknout: „Jsou úžasné. Strašně pohodlné, za což nemůže jen podpatek, ale i provedení bot. Vypadají krásně a tipuji, že budou hodně, hodně drahé.“

Odhad: 10–15 000 Kč

Realita: 2500 Kč (Högl)

Tentokrát byla Gábina úplně vedle: „Dva a půl? Tak to je neuvěřitelné. Kvalitou by si opravdu v ničem nezadaly s těmi nejluxusnějšími značkami. Na ty se asi zajdu podívat!“

Pár 6

Pozitivního hodnocení se dočkaly i tyhle boty. „Chodí se v nich opravdu dobře, jsou poměrně měkké, pohodlné a i vizuálně vypadají dobře. V podobných botách se budete celý den cítit komfortně,“ ohodnotila Gábina.

Odhad: 3000 Kč

Realita: 999 Kč (Baťa)

Skutečná cena moderátorku potěšila – byla totiž 3x nižší než ta, kterou tipovala. „Tak to koukám! Mám radost, že se ukázalo, že i boty za tisícovku mohou konkurovat těm dražším!“

Foto: Marie Bartošová

Pár 7 + 8: Cenu boty vlevo Gábina uhádla na korunu přesně. Dobrý odhad měla i v druhém případě. Jak uspějete vy?

Pár 7

Na lakovaný pár (vlevo nahoře) pěla Gábina samé chvály: „Úžasné boty. Skvělý podpatek i zpracování, jsou pohodlné, měkoučké, stabilní – chodit v nich je zkrátka radost. A minusy? To bude cena, která bude určitě vyšší.“ Tentokrát se Gábina netrefila - boty vyšly levněji, než odhadovala.

Odhad: 6000 Kč

Realita: 3690 Kč (Beltissimo, Ralph Lauren)

Pár 8

Kritiku naopak sklidily boty číslo osm: „Dělají sice hezkou nohu, ale při bližším prohlédnutí je vidět, že nejsou dobře zpracované. Bála bych se, že dlouho nevydrží. Jsou navíc hodně tvrdé, takže o pohodlí nemůže být řeč.“ A cenový odhad? Opět téměř přesný.

Odhad: do 1000 Kč

Realita: 1299 Kč (Humanic)

Foto: Marie Bartošová

Pár 9 + 10: Kritická slova padla i na adresu dražších bot. Ani v luxusních lodičkách se nemusíte cítit komfortně

Pár 9

Výtce neunikl ani devátý vzorek. „Přestože to není úplně můj styl, přiznávám, že boty vypadají na první pohled draze. Zpracované jsou pěkně, ale jako v bačkůrkách se v nich opravdu necítím. Byly tu pohodlnější vzorky, “ hodnotila Gábina, která si správně tipla, že půjde o hodně drahý pár. „Je to na nich zkrátka vidět, za tu cenu bych si nicméně představovala větší pohodlí,“ komentovala po prozrazení ceny.

Odhad: 9000 Kč

Realita: 12 160 Kč (Salvatore Ferragamo)

Pár 10

Poslední testovaný pár u Gábiny moc neobstál: „Na mě jsou hodně vysoké, mají opravdu velký sklon. To ale není problém bot. Co bych jim vytkla, je opět nedostatečný komfort. Nejsou zrovna měkké, noha je kvůli sklonu hodně zlomená a osobně si neumím představit, že bych v nich někam došla. Přesto ale vypadají draze, takže se přikláním k vyšší cifře.“ Odhad měla moderátorka správný. Sekla se jen o tři stovky.

Odhad: 4000 Kč

Realita: 4290 Kč (Guess by Marciano)

Foto: Marie Bartošová

Gábina se testování zhostila zodpovědně a... s úsměvem!

Foto: Marie Bartošová

Před testováním stylistka všechny boty pečlivě oblepila. Cílem bylo, aby Gábina nezahlédla jedinou značku

Kolik jste ochotné maximálně investovat do bot? A jaké máte naopak zkušenosti s levnějšími kousky? Budeme se těšit na vaše zkušenosti i názory!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek