Hlavní obsah

Sexy vestičky

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Ve vestě budete vypadat sexy!

Už dávno neplatí pravidlo, že je vesta pouze součástí pánského obleku. Tento módní kousek slaví veliký návrat a v našem šatníku by rozhodně neměl chybět.

Článek

V roce 1666 vyhlásil král Karel II. vestu oficiální součástí formálního oblečení. Během 18. století se vesty začaly pomalu vytrácet, až v sedmdesátých letech 20. století se dostaly opět do kurzu, který přetrval až do let osmdesátých. I tuto sezonu se návrháři ve své inspiraci vracejí do let minulých a vestičky zažívají v módě velký comeback. Dokáží totiž ozvláštnit jakýkoliv outfit.

Jakou vybrat?

Vesta má základní střih a originalitu jí dodá volba materiálu, potisk nebo různé aranže, jimiž můžeme z tohoto kousku látky vytvořit originální model.

Muži

Pánové si oblíbili jednoduché vestičky, které přehodí přes bavlněné triko a k nim obléknou užší denimky. Na nohy jsou v tomto případě nejvhodnější conversky. Tato kopie lehkého punkového stylu patří mezi favority.

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Vesta je tradiční součástí pánského šatníku

Ženy

Ty odvážnější si troufnou i na dandy styl (styl oblékání, který se nosil v 19. století. Je hodně mužský, tudíž se nosí dlouhé kalhoty, saka a vesty. V poslední době ho opět proslavila topmodelka Kate Moss). Tento look sluší jemným typům, u kterých vynikne kontrastní pojetí pánské elegance a něžné nositelky. Klidně si troufněte i na kravatu, kterou uvažte buď na klasický uzel, nebo jen ledabyle stáhněte a nechte volně viset.

Věčná džínovina je důležitým materiálem právě i na výrobu vest. Ty noste k plátěným kalhotám, nejlépe přes bílou košili. Zapomenout nesmíme ani na pleteniny, které jsou na zimu jako dělané. Hřejivé vesty se honosí jednoduchostí stejně jako náročnými norskými vzory.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek