Hlavní obsah

Vyrobte si hrnek, který vám v práci nikdo neukradne!

Foto: Alexandra Fráňová

Pokud přemýšlíte, čím udělat k narozeninám či svátku radost třeba mamince nebo kamarádce, překvapte ji „mramorovaným“ hrníčkem! Darujete skutečný originál, který konečně jeho majitelce nikdo v práci neukradne.

Článek

Hrnky patří k tradičním dárkům, a tak není divu, že se jich často obdarovanému sejde hned několik najednou. Ovšem pokud ten svůj ozdobíte podle našeho návodu, garantujeme vám, že mezi ostatními rozhodně nezapadne!

Dokonce je pravděpodobné, že nějaký rychle vyrobíte i pro sebe. Je to totiž snadné, a co je ještě důležitější, můžete popustit uzdy své fantazii a na tomhle „tvoření“ se pořádně vyřádit. Mimochodem, pokud přemýšlíte, čím v deštivém prázdninovém odpoledni zabavit děti, zkuste je do zdobení hrnečků také zapojit. Po nudě nebude ani památky!

Jak na to?

Foto: Alexandra Fráňová

Připravte si:

  • obyčejné hrníčky s bílou glazurou (A) - můžete samozřejmě zvolit i jinou barvu glazury, ale pamatujte, že čím světlejší, tím více na ní mramorování vynikne
  • vlažnou vodu (B)
  • špejle či párátka (C)
  • plastovou krabičku (D) - počítejte s tím, že ji budete muset po použití vyhodit, protože na ní ulpí zbytky laků
  • laky na nehty (E) - v oblíbených barvách, nejlépe takových, které se k sobě dobře hodí
Foto: Alexandra Fráňová

1.

Plastovou krabičku naplňte zhruba do poloviny vlažnou vodou.

Foto: Alexandra Fráňová

2.

Do vody opatrně nalijte první z laků na nehty.

Foto: Alexandra Fráňová

3.

A přidejte k němu druhý odstín.

Foto: Alexandra Fráňová

4.

Laky by měly být rozprostřeny na hladině. Abyste získali zajímavé tvary či onen mramorový efekt, zkuste barvy opatrně smíchat pomocí špejle. Pozor ale, abyste strukturu laku nepoškodili, měl by zůstat „plavat“ na hladině.

Foto: Alexandra Fráňová

5.

Nyní přichází na řadu samotné zdobení hrnku. Opatrně jej do vody s laky ponořte a pohybujte s ním jemným krouživým pohybem, aby lak k hrníčku přilnul. Poté hrnek obraťte dnem vzhůru a nechejte zaschnout.

Foto: Alexandra Fráňová

6.

Celý proces můžete opakovat s jinou kombinací barev (staré zbytky laku, které neulpěly na hrnku, z hladiny jednoduše „stáhněte“ například pomocí ubrousku).

Foto: Alexandra Fráňová

7.

Hrnky nechejte dokonale zaschnout (může to trvat i několik hodin, záleží na typu laku).

Foto: Alexandra Fráňová

8.

A krásný dárek či originální dekorace je na světě!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek