Hlavní obsah

Cestovní pojištění vás nemusí stát tisíce!

Foto: thinkstock

Abyste si dovolenou mohli opravdu užít, měli byste být pojištěni proti nepředvídatelným událostemFoto: thinkstock

Čas dovolených je za dveřmi a vás čeká velké plánování, a hlavně zásah do rodinného rozpočtu. Letenky, poplatky, nové plavky, léky a další věci, které s sebou prostě potřebujete. Může se stát, že ve všem tom spěchu zapomenete pro sebe a své blízké sjednat cestovní pojištění. Kolikrát to tedy řešíte na poslední chvíli a moc nekoukáte, co vám pojišťovny vlastně nabízejí.

Článek

Evropská kartička pojištěnce vše zařídí

„Kartička pojištěnce opravňuje držitele pouze k využití základní lékařské péče ve veřejných zdravotnických zařízeních. Hrazená spoluúčast a různá další omezení a povinnosti vyplývající z místních platných zákonů se vztahují i na zahraniční pacienty,“ řekl Zbyněk Laisek, provozovatel serveru Sfinance.cz. Problém ovšem nastává ve chvíli, kdy si necháte lékaře zavolat obsluhou hotelu. Doktor, který přijede, je většinou soukromník, a u toho s kartičkou pojištěnce neobstojíte.

Jaké pojištění si vybrat?

Nabídek na trhu je opravdu hodně. Například pojistka na jeden den do Turecka může stát od 26 Kč do 260 Kč. Je důležité se podívat, co všechno pojistka pokrývá, abyste nezaplatili za něco, co vlastně nechcete. „Zásadní v kalkulaci cen je limit pojištění. To znamená, že pojištění léčebných výloh v zahraničí je limitováno určitou maximální částkou, kterou vám pojišťovna v případě pojistné události zaplatí,“ doplnil Laisek. Výši limitu byste měli vybírat podle toho, co vlastně na dovolené budete dělat. Je rozdíl, jestli budete jen ležet u moře, či se sportovně potápět k vraku lodi.

Foto: thinkstock

Cestovní pojištění je důležité, když jedete do zahraničí s dětmi, protože u nich jsou například úrazy poměrně častéFoto: thinkstock

Zapomněla jsem se pojistit, co teď?

Pokud opravdu sjednáváte pojištění a chcete mít jistotu nejlepší nabídky, tak využijte internetové srovnávače, jakými jsou například Sfinance.cz. Navíc večer před odjezdem nebo ráno vám žádná pojišťovna dveře pobočky neotevře. „Sjednání smluv online je nákladově méně náročné, odpadá papírování, přepisování smluv do systému, navíc v dnešní době se většina pojistek sjednává na internetových srovnávačích, kde jsou pojišťovny nuceny v přímém srovnání k co nejlepším cenám a přichází na řadu hromadné a speciální slevy, ze kterých mohou klienti profitovat,“ popsal funkci srovnávačů Laisek. Srovnávače nabízí rychlost, přehlednost, a hlavně jistotu, že si najdete optimální nabídku, která vás zajímá.

A kdy řešíte cestovní pojištění vy? Nebo si ho nepořizujete? Podělte se o zkušenosti a názory v diskusi!

Reklama