Hlavní obsah

Zastřešená terasa na mnoho způsobů

Pro mnohé slouží terasa především k odpočinku, grilování nebo popíjení ranní kávy na čerstvém vzduchu. V následujícím článku vám poradíme, jak můžete terasu využívat různými originálními způsoby.

Článek

Pokud chcete využívat terasu rozmanitě, doporučujeme ji opatřit posuvným zastřešením, jehož největší výhodou je jeho variabilita. Pokud je zastřešení uzavřené, může sloužit jako zimní zahrada, která ochrání vás i terasu před deštěm, chladem i sněhem. Když se rtuť teploměru vyšplhá na příznivější hodnoty, není nic jednoduššího než buď část, nebo rovnou celé zastřešení otevřít a nechat na terasu svítit slunce a proudit čerstvý vzduch. Ze zimní zahrady tak máte rázem otevřený prostor, na kterém se můžete slunit jako na běžné terase.

Posuvné zastřešení terasy Corso vyrábí a instaluje společnost Alukov, a to vždy na míru, aby perfektně sedělo k domu, terase i zahradě a aby se neobjevovaly problémy způsobené nerovnostmi domu. Přinášíme několik tipů na využití terasy se zastřešením Corso:

Venkovní fitness

Umístěte na terasu rotoped, běžecký pás nebo podložku na jógu a zacvičte si v pohodlí domova. Vaše terasa se může s posuvným zastřešením Corso proměnit v soukromé fitness, kde si v létě vychutnáte čerstvý vzduch ze zahrady, a v zimě tak získáte plnohodnotnou místnost. Skleněné výplně s panoramatickým výhledem díky skleníkovému efektu příjemně ohřejí prostor terasy, takže se nemusíte bát, že by vám při cvičení byla zima. Pro více intimity můžete navíc zatáhnout střešní i okenní stínicí systém.

Romantika v zimní zahradě

Oslavte se svým partnerem nebo partnerkou životní jubileum na terase. Zatáhněte zastřešení, včetně zabudovaného stínění, aby vás nikdo nerušil, zapalte svíčky, pusťte romantickou hudbu a otevřete láhev dobrého vína. Běžnou terasu tak ve chvilce změníte na útulnou „restauraci“, kterou budete mít jenom pro sebe. Stejně jednoduše se dá terasa proměnit i na soukromý kinosál nebo SPA.

Z otevřené terasy vytvoříte ve chvilce útulnou zimní zahradu

Pracovna snů

Zpestřete si práci z domova přesunem na terasu. Zabudovaný stínicí systém zastřešení terasy Corso zamezí nežádoucím slunečním odleskům na monitoru počítače. Můžete pracovat na čerstvém vzduchu, který vám bude neustále doplňovat energii. Veškeré zázemí domova budete mít po ruce, a pokud si budete potřebovat odskočit, uzamykatelný mechanismus zastřešení umožní, že můžete dočasně nechat práci rozdělanou.

Kuchyňka na čerstvém vzduchu

Uspořádejte si s rodinou nebo přáteli nezapomenutelnou oslavu a prostě přestěhujte kuchyňské náčiní na terasu. Před případným deštěm i silným větrem vás ochrání posuvné zastřešení Corso, které v případě potřeby lehkým pohybem uzavřete. Díky zastřešení se zabudovanou moskytiérou se zbavíte i nepříjemného hmyzu a okolního prachu, snížíte doléhající hluk z okolí a zároveň nebudete během oslavy rušit sousedy.

Terasa se může stát místem práce i odpočinku a to za každého počasí

Komplexní péče o zákazníka

Zastřešení terasy Corso vyrábí tradiční český výrobce Alukov v mnoha tvarových i barevných variantách. Alukov zajišťuje celý dodavatelský cyklus od výroby na míru až po instalaci a na své realizace poskytuje až 18měsíční poprodejní servis a až 15letou záruku na výplně. Zastřešení Corso si můžete prohlédnout v showroomech Alukov v Praze, v Orli u Chrudimi nebo od 20. do 23. 4. na Stavebních veletrzích Brno.

Reklama

Související témata: