Hlavní obsah

Zchlaďte se letními drinky! Tyto domácí limonády vám určitě zachutnají

Foto: Jakub Jurdič

Svěží nápoje pro parné dny. To jsou naše 3 recepty na lahodné domácí limonády!

Láká vás osvěžení s příchutí exotiky? Dnes máte příležitost vyrobit si domácí ananasovo-mangovou limonádu! V osvěžující nabídce drinků naleznete také domácí ledový čaj a okurkovou limonádu s melounem.

Článek

Léto je v plném proudu a chuť se svlažit stoupá stejně jako rtuť na teploměru. Osvěžit tělo vám pomůže nejen studená sprcha, výlet do aquaparku, k přírodním vodám nebo k moři. Tělo potřebujete osvěžit především zevnitř, tak neváhejte a vyzkoušejte dnešní nabídku osvěžujících drinků.

Ananasovo-mangová limonáda

Na 1l džbánek potřebujete: 1 mango, ½ menšího ananasu, 6 kuliček červeného hroznového vína, 1 mandarinku, čerstvě vymačkanou šťávu ze 3–4 mandarinek, ¾ l perlivé vody, led, lístky čerstvé máty

Foto: Jakub Jurdič

Je libo ananas, mango, hroznové víno a mandarinku? Vyzkoušejte vše zamíchat do jednoho drinku!

Postup: Mango oloupejte, rozpulte, vyjměte pecku a nakrájejte na plátky. Ananas očistěte a pokrájejte na kostičky. Hroznové víno opláchněte a rozřízněte na poloviny. Mandarinku oloupejte, rozdělte na měsíčky a pokrájejte na menší kousky. Do džbánu vložte led, přidejte pokrájené ovoce, čerstvě vymačkanou mandarinkovou šťávu a lístky čerstvé máty. Podle množství ledu a obsahu ovoce dolejte do džbánu perlivou vodu až po okraj.

Tip: Připravujete-li tento osvěžující letní drink pro přátele, nejen že můžete přidat i kapku dobrého alkoholu, ale jednotlivé skleničky můžete ozdobit nastrouhaným kokosem.

Jablkovo-zázvorový ledový čaj

Na 1l džbánek potřebujete: 2–3 červená jablka, 1 menší kousek zázvoru, ½ citronu, čerstvě vymačkanou šťávu z ½ citronu, ¾ l uvařeného zeleného čaje, 1 lžíci medu, 1 celou skořici, led, mátu na ozdobu

Foto: Jakub Jurdič

Svěžest z tohoto nápoje čiší na první pohled. A to jste ho ještě neochutnali!

Postup: Na začátku si uvařte cca ¾ l zeleného čaje a nechte ho vychladnout. Než čaj vychladne, opláchněte jablka, vykrájejte jádřince a zbytek i se slupkou nakrájejte na menší měsíčky. Zázvor oloupejte a nakrájejte na plátky. Citron opláchněte a rozdělte na polovinu. Jednu polovinu nakrájejte na tenká kolečka a z druhé poloviny vymačkejte citronovou šťávu. Do džbánku vložte velkou hrst ledu, přidejte všechny pokrájené ingredience, celou skořici, med, citronovou šťávu a zalejte vychlazeným ledovým čajem. Na závěr ledový čaj zamíchejte, ať se chutě medu a citronové šťávy v drinku promísí. Navrch ledový čaj ozdobte čerstvou mátou.

Tip: Pokud máte zázvor opravdu rádi a chcete ho cítit v drinku výrazněji, můžete ho do něj nastrouhat.

Okurkovo-citronová limonáda s melounem

Na 1l džbánek potřebujete: 1 menší salátovou okurku, 1 citron, ¼ melounu, 1 lžíci agávového sirupu, ¾ l vody, led, čerstvou mátu

Foto: Jakub Jurdič

Co takhle ozvláštnit okurkovou limonádu melounem a agávovým sirupem?

Postup: Okurku opláchněte a rozdělte na polovinu. Z jedné poloviny nakrájejte tenká kolečka a z druhé vytvořte pomocí škrabky spirálky. Citron opláchněte a celý pokrájejte na slabá kolečka. Meloun odpeckujte a vydlabejte z něj pomocí malé lžičky kuličky. Do džbánu dejte větší množství ledu a přidejte k němu připravenou okurku, citron a meloun. Přidejte agávový sirup a lístky čerstvé máty. Džbánek dolejte až po jeho okraj vodou.

Tip: Jednotlivé drinky můžete střídavě ozdobit kolečkem okurky, kolečkem citronu nebo kouskem melounu.

Jste připraveni na parádní letní osvěžení?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama