Hlavní obsah

Zdravá a chutná snídaně? S těmito sušenkami hravě!

Foto: Mona Martinů

Nejlepší způsob, jak začít den? Skvělou snídaní, po které nebudete mít výčitky svědomí!

Hlídáte si linii, ale po ránu byste si stejně nejradši dali něco sladkého? Ovesné snídaňové sušenky si můžete dopřát bez výčitek! Jsou slazené pouze ovocem a díky vločkám a kokosu vás perfektně zasytí.

Článek

Míša z blogu Cooking with Šůša je nejen mlsná, ale zároveň vaří tak, aby její recepty odpovídaly požadavkům zdravého stravování. Svůj den tak nejraději začíná ovesnými sušenkami, které uspokojí chuť na sladké, dodají energii, a přitom skvěle chutnají – křupavé vločky a oříšky zvláční a osladí banán a sušené ovoce. A pokaždé je můžete upéct s něčím jiným!

Snídaňové ovesné sušenky

Na asi 10 velkých sušenek potřebujete:1 a 1/2 hrnku ovesných vloček, 1 hrnek strouhaného kokosu, 1/4 hrnku rozmixovaných mandlí, 1 hrnek sušených brusinek, 1 lžíci skořice, 3 zralé banány, 1 lžíci kokosového oleje

Foto: Mona Martinů

Brusinky a mandle klidně vyměňte za jiné oblíbené ovoce a oříšky

Postup: Vločky smíchejte s kokosem, mandlemi, brusinkami a skořicí. Banány rozmačkejte vidličkou a spolu s kokosovým olejem je zapracujte do vločkové směsi. Na pečicí papír pak rukama tvořte jednotlivé sušenky nebo si jako Míša pomozte formičkou, která se používá k tvarování pokrmů na talíři. Pečte asi 20 minut při 180 °C, až sušenky zpevní. Uchovávejte v uzavíratelné dóze na místě, kde vám je nikdo nesní :-).

Foto: Mona Martinů

K vločkám přidejte kokos, mandle, brusinky a skořici

Foto: Mona Martinů

Banány rozmačkejte vidličkou

Foto: Mona Martinů

Rozmačkaný banán spolu s kokosovým olejem zapracujte do vločkové směsi

Foto: Mona Martinů

A na pečicí papír tvořte jednotlivé sušenky

Foto: Mona Martinů

Míša si vzala na pomoc kolečko k tvarování pokrmů na talíři

Tip: Místo mandlí a brusinek příště klidně použijte jakékoli jiné oblíbené ovoce a oříšky.

Foto: Mona Martinů

A hurá s nimi do trouby!

Foto: Mona Martinů

Ovesné sušenky poslouží jako sytá snídaně i zdravá svačina

Který z Míšiných receptů se vám líbil nejvíce, brokolicové kuličky se sýrem, citronovo-hráškové rizoto, špaldový koláč s rebarborou, nebo dnešní snídaňové sušenky? Vyzkoušejte i sušenky z másla, které jsou ideální na Vánoce.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek