Hlavní obsah

Ženy mají na sex vyšší nároky než muži. A klidně se proto i rozejdou!

Foto: Profimedia

Se všemi ostatními nároky u žen samozřejmě vzniká logicky i potřeba kvalitního sexu

Že muži jsou sexuálními alfa samci, kteří si berou, co chtějí? Že jim snad na milování záleží víc než ženám? Tak to už neplatí. Dámy jsou náročnější, vybíravější a přemýšlivější. Je to tak dobře?

Článek

Milování, náhled na něj, prožitky. Tohle všechno se „brousí s věkem“. Všichni zrají jako víno…

„Sex prožíváme a vnímáme v každém věku jinak. Formují nás zkušenosti vlastní i těch druhých, dobré i špatné. Ovlivní nás, jaké partnery poznáme, ‚máme-li na ně štěstí‘, poznáme-li záhadné a neznámé či je nám to upřeno,“ zastává názor sexuolog Zlatko Pastor s tím, že někdo nenalezne klíč od třinácté komnaty nikdy, a jiný se tam rozvaluje pořád.

Chce to čas...

„Záleží na dispozicích, štěstí, příležitosti, ale i na odvaze, touze po svobodě a experimentování,“ myslí si odborník s dodatkem, že co se týče žen, tak právě ty časem poznají, co mohou od sexu očekávat, co si vychutnat, přijmout nebo jak milování uchopit, prožít.

Foto: Profimedia

Ochota experimentovat je mnohem větší než ještě před několika lety

Kvalita versus kvantita

Ženy se naučí rozumět svým potřebám a nárokům, takže není překvapením, že už někdy od věku, který začíná „dvojkou“, o sexu hlouběji přemýšlejí. A jak je to s třicítkami a dalšími věkovými kategoriemi? Nic záhadného. Dnešní milenky vědí, co chtějí, a kvalitní sex je pro ně velmi důležitý! Tento názor je prý ovlivněn i filmy typu 50 odstínů šedi.

Špatný sex jako důvod rozchodů

Aspoň tak to tvrdí výzkum britského a velmi oblíbeného on-line obchodu s erotickým zbožím Love Honey, který podrobil otázkám 1750 osob různých věkových kategorií. Ukázalo se, že muži si sice stále myslí, že oproti ženám mají v sexu navrch, ale opak je pravdou.

Dámy jsou náročnější než dřív, častěji se kvůli kvalitě sexu se svým milencem hádají, a dokonce třetina žen uvádí, že neváhá vztah opustit pouze z důvodu „nedostatečného uspokojení“. (Totéž tvrdí jen pětina mužů.) Polovina oslovených žen také říká, že sexuální technika je velmi důležitá. (Jen 37 procent mužů má stejný názor.)

Foto: Profimedia

Sex je pro ženy tak důležitý, že je jeho nedostatek velmi častým důvodem k rozchodu s partnerem

Mediální masírka ze všech stran

Spolumajitel zmíněné společnosti Richard Longhurst k tomu poznamenal: „Není pochyb o tom, že knihy a filmy typu 50 odstínů šedi ženy uchvátily v dlouhodobém horizontu a vedou k zásadním změnám chování v ložnici, což je dobrá zpráva pro muže i ženy. Obě pohlaví konečně dosahují většího intimního štěstí,“ myslí si Richard Longhurst s tím, že to všechno převrací konvenční moudrost, kterou v sobě stále hodně lidí nosí. Vedení se neujímá již jen muž.

„Tyto dny jsou dávno pryč,“ vyjádřil se spolumajitel Love Honey. A co dalšího průzkum odhalil?

Tři další neméně zajímavá fakta

  • Průměrná doba ženského orgasmu je 10,9 sekundy, zatímco toho mužského 8,7 sekundy.
  • Ženy dosahují orgasmu v 75 procentech (velmi často při stimulaci klitorisu), kdežto pánové pouze v 67 procentech. Role se již obrátily i v tomhle?
  • Pokud jde o první sex s novým partnerem, Venušanky pouze v 21 procentech očekávají, že dojde k orgasmu. Obyvatelé Marsu se v 64 procentech případech shodují, že mít vyvrcholení hned „za čerstva“, je myšlenka, se kterou do sexu jdou. No, některé standardy se evidentně nemění…

A jak to máte vy? Taky jste v sexu čím dál náročnější?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.