Hlavní obsah

Horoskop Blížence na pátek 7. 10.

Foto: Prozeny.cz

Foto: Prozeny.cz

Do čela firemního vyjednávání s nadřízenými nebo majiteli se nestavte, i kdyby to po vás kolegové chtěli. Při Luně v Rybách hrozí, že budete chápat obě strany. Pak byste se sice mohly snažit, ale nevyjednáte vůbec nic.

Článek

Láska a sex

Pravá zamilovanost vás bohužel mine. Pokud se dáte s někým dohromady, půjde o vztah, ve které bude hrát značnou roli rozum. Nakonec však usoudíte, že i tak lze vytvořit něco, co do vašeho života vnese aspoň trochu postrádaných citů.

Partner a rodina

S příbuznými neztrácejte čas. Jejich poznámky k tomu, co děláte nebo zamýšlíte, vážně brát nemusíte. Můžete jim naopak připomenout, že váš život nežijí, a proto na podobné komentáře nemají právo.

Domácnost a nákupy

Na nákup vyrážejte jen a pouze s důkladným seznamem, který jste si dopředu připravily. Při Luně v Rybách se může každá improvizace obrátit proti vám. Pak hrozí, že utratíte za něco, co vlastně vůbec nepotřebujete.

Krása a zdraví

Pozornost věnujte nohám. Pokud máte pocit, že je kůže vysušená, měly byste ji třeba i během dne ošetřit vhodným výživným krémem. Pokud to neučiní, může praskat, což je nejen nepěkná, ale i bolestivá záležitost.

Astrojídelníček

Symbolem lunární fáze je „Pohár“, a protože bude Měsíc v Rybách, pro které je bezpodmínečná voda, přepečlivě dodržujte pitný režim. Dojde-li k dehydrataci organismu, přeteče pověstný pohár trpělivosti v podobě rozhozeného lymfatického systému a potrvá hodně dlouho, než se zase srovná. Tak oběh lymfy hned po ránu nastartujte zázvorovým čajem. Navíc vás vnitřně prohřeje, dodá vám prospěšné vitaminy, minerály i látky regulující hladinu cukru v krvi a taky antioxidanty, které vás ochrání před škodlivinami zvenčí. Posnídejte ovesnou kaši politou šťávou z rakytníku řešetlákového. Tato kombinace zajistí přísun betaglukanů a vitaminu C, což posílí imunitu. Jelikož Měsíc roste, a to vždy hrozí tvorby otoků, celé dopoledne jezte zelené hroznové víno, které zamezí zadržování vody v tkáních, a ještě snězte hrst konopných semínek, neb jsou zdrojem látek zlepšujících metabolismus a takových, které zvyšují odolnost organismu vůči podzimní únavě.

K obědu si dejte jídlo z houby shiitake. Má protivirové, a dokonce protisklerotické účinky, posiluje plíce i slezinu, reguluje hladinu cukru v krvi a ještě utužuje imunitu, proto se jí právem přezdívá „královna hub“. Na odpoledne si připravte ovocný salát, ve kterém budou převažovat kiwi a meloun, k večeři zvolte vývar z kořenové zeleniny s drobením. Zajímavost na závěr: podle tibetské lunární astrologie se noční fáze Měsíce nazývá „svatý grál“ a traduje se, že z dětí počatých během této „tithi“ vyrostou hrdí jedinci s vysokým etickým kodexem. Nikdy ze zištnosti neporuší morální zásady.

Reklama

Související témata: