Hlavní obsah

SEGLUROMET 2,5/7,5 mg / 850/1000 mg potahované tablety

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.

  • Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
  • Máte-li jakékoli další otázky, zeptejte se svého lékaře, lékárníka nebo zdravotní sestry.
  • Tento přípravek byl předepsán výhradně Vám. Nedávejte jej žádné další osobě. Mohl by jí ublížit, a to i tehdy, má-li stejné známky onemocnění jako Vy.
  • Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4.

Co naleznete v této příbalové informaci

  1. Co je přípravek Segluromet a k čemu se používá
  2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Segluromet užívat
  3. Jak se přípravek Segluromet užívá
  4. Možné nežádoucí účinky
  5. Jak přípravek Segluromet uchovávat
  6. Obsah balení a další informace

1. CO JE PŘÍPRAVEK SEGLUROMET A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Co je přípravek Segluromet

Přípravek Segluromet obsahuje dvě léčivé látky, ertugliflozin a metformin. Obě patří do skupiny léků nazývaných "perorální antidiabetika". Jedná se o léky užívané ústy k léčbě cukrovky.

  • Ertugliflozin patří do skupiny léků, které se nazývají inhibitory sodíko-glukózového kotransportéru 2 (SGLT2).
  • Metformin patří do skupiny léků nazývaných biguanidy.

K čemu se přípravek Segluromet používá

  • Segluromet snižuje hladinu cukru v krvi u dospělých pacientů (ve věku 18 let a starších) s cukrovkou typu 2.
  • Rovněž může pomoci při prevenci srdečního selhání u pacientů s cukrovkou typu 2.
  • Segluromet lze užívat místo užívání ertugliflozinu a metforminu v samostatných tabletách.
  • Segluromet lze užívat samotný nebo s některými dalšími léky, které snižují hladinu cukru v krvi.
  • Během užívání přípravku Segluromet musíte nadále dodržovat svůj stravovací plán a plán tělesné aktivity.

Jak přípravek Segluromet funguje

  1. Ertugliflozin působí tak, že v ledvinách blokuje protein SGLTTo vede k tomu, že se krevní cukr odstraňuje močí.
  2. Metformin snižuje tvorbu cukru (glukózy) v játrech.

Co je cukrovka typu 2?

Cukrovka typu 2 je onemocnění, při kterém tělo nevytváří dostatek inzulinu, nebo inzulin, který tělo vytváří, nefunguje tak, jak by měl. To vede ke zvýšené hladině cukru v krvi. Pokud k tomu dojde, může to vést k závažným zdravotním problémům, jako je srdeční onemocnění, onemocnění ledvin, slepota a slabý krevní oběh.

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK SEGLUROMET UŽÍVAT

Neužívejte přípravek Segluromet

  • jestliže jste alergický(á) na ertugliflozin nebo metformin nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6).
  • pokud máte závažně sníženou funkci ledvin nebo pokud potřebujete dialýzu.
  • pokud máte nezvládnutou cukrovku, projevující se například závažnou hyperglykémií (vysoká hladina glukózy v krvi), pocitem na zvracení, zvracením, průjmem, rychlým úbytkem tělesné hmotnosti, laktátovou acidózou (viz "Riziko laktátové acidózy" dále) nebo ketoacidózou.

Ketoacidóza je stav, při kterém s e v krvi hromadí látky nazývané "ketonové látky" a který může vést k diabetickému prekómatu. Příznaky zahrnují bolest břicha (žaludku), rychlé a hluboké dýchání, ospalost nebo neobvyklý ovocný zápach dechu.

  • pokud máte těžkou infekci nebo jste dehydratovaný(á).
  • pokud jste v nedávné době měl(a) srdeční příhodu (srdeční infarkt) nebo máte závažné oběhové problémy, jako je "šok", nebo problémy s dýcháním.
  • pokud máte problémy s játry.
  • pokud pijete nadměrné množství alkoholu, buď pravidelně, nebo občas (viz bod "Přípravek Segluromet s alkoholem").

Pokud se Vás týká cokoli z výše uvedeného, přípravek Segluromet neužívejte. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se předtím, než začnete přípravek Segluromet užívat, se svým lékařem.

Upozornění a opatření

Riziko laktátové acidózy

Přípravek Segluromet může způsobit velmi vzácný, ale velmi závažný nežádoucí účinek označovaný jako laktátová acidóza, zejména pokud ledviny nefungují správně. Riziko vzniku laktátové acidózy se také zvyšuje při nezvládnuté cukrovce, závažných infekcích, dlouhodobém hladovění nebo konzumaci alkoholu, dehydrataci (viz další informace dále), onemocněních jater a jakýchkoli zdravotních stavech, při kterých má část těla sníženou dodávku kyslíku (jako je akutní závažné onemocnění srdce).

Pokud se Vás týká cokoli z výše uvedeného, poraďte se se svým lékařem, který Vám poskytne další pokyny.

Přestaňte přípravek Segluromet na kratší dobu užívat, pokud trpíte stavem, který může souviset s dehydratací (významnou ztrátou tělních tekutin), jako je silné zvracení, průjem, horečka, vystavení horku nebo pokud pijete méně tekutin než obvykle. Poraďte se se svým lékařem, který Vám poskytne další pokyny.

Přestaňte užívat přípravek Segluromet a ihned kontaktujte lékaře nebo nejbližší nemocnici, pokud se u Vás objeví některý z příznaků laktátové acidózy, protože tento stav může vést ke kómatu.

Příznaky laktátové acidózy zahrnují:

  • zvracení
  • bolest žaludku (bolest břicha)
  • svalové křeče
  • celkový pocit nepohody se silnou únavou
  • dýchací obtíže
  • snížení tělesné teploty a zpomalený tep
  • .Laktátová acidóza je naléhavý zdravotní stav, který se musí léčit v nemocnici.

Před užitím přípravku Segluromet se poraďte se svým lékařem, lékárníkem nebo zdravotní sestrou, pokud:

  • máte problémy s ledvinami Lékař Vám může provést krevní testy, aby zjistil, zda ledviny fungují správně.
  • máte nebo jste měl(a) infekci močových cest.
  • máte nebo jste měl(a) kvasinkové infekce pochvy nebo penisu.
  • máte cukrovku typu 1. Přípravek Segluromet se nemá používat k léčbě tohoto onemocnění, protože u těchto pacientů může zvýšit riziko diabetické ketoacidózy.
  • užíváte další léky na cukrovku; s některými léky je pravděpodobnější, že budete mít nízkou hladinu cukru v krvi.
  • můžete být ohrožen(a) dehydratací (například pokud užíváte léky, které zvyšují tvorbu moči (diuretika), snižují krevní tlak, nebo pokud je Vám více než 65 let). Zeptejte se, jak předcházet dehydrataci.
  • rychle ubýváte na váze, je Vám nevolno nebo zvracíte, trpíte bolestmi břicha (žaludku), nadměrnou žízní, máte zrychlené a hluboké dýchání, jste zmatený(á), trpíte neobvyklou ospalostí nebo únavou, máte nasládlý dech, nasládlou nebo kovovou chuť v ústech nebo jiný zápach moči nebo potu, ihned se obraťte na svého lékaře nebo nejbližší nemocnici. Tyto příznaky mohou být známkami "diabetické ketoacidózy" - což je problém, který Vás může postihnout při cukrovce v důsledku zvýšených hladin "ketonových látek" v moči nebo krvi, které se zjistí v testech. Riziko rozvoje diabetické ketoacidózy může být zvýšeno při dlouhodobém hladovění, nadměrné konzumaci alkoholu, dehydrataci, náhlém snížení dávky inzulinu nebo při vyšší potřebě inzulinu v důsledku velkého chirurgického zákroku nebo závažné nemoci.

Je důležité pravidelně kontrolovat své nohy a dodržovat všechny další pokyny týkající se péče o nohy, které Vám sdělil zdravotník.

Pokud se u Vás rozvine kombinace příznaků zahrnujících bolest, citlivost, zarudnutí nebo otok genitálií nebo oblasti mezi genitáliemi a konečníkem provázených horečkou nebo celkovým pocitem nepohody, okamžitě to sdělte svému lékaři. Tyto příznaky by mohly být známkami vzácné, ale závažné nebo dokonce život ohrožující infekce zvané nekrotizující fasciitida perinea neboli

Fournierova gangréna, při které dochází k rozpadu podkožní tkáně. Fournierovu gangrénu je třeba okamžitě léčit.

Pokud se tento lék používá v kombinaci s inzulinem nebo s léky, které zvyšují uvolňování inzulinu ze slinivky břišní, může se objevit nízká hladina cukru v krvi (hypoglykémie). Lékař může snížit dávku inzulinu nebo jiného léku.

Máte-li jakékoli další otázky ohledně užívání tohoto léku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

Pokud potřebujete velký chirurgický zákrok, musíte během zákroku a nějakou dobu po něm přípravek

Segluromet přestat užívat. Lékař rozhodne, kdy musíte přerušit léčbu přípravkem Segluromet a kdy ji můžete obnovit.

Během léčby přípravkem Segluromet Vám bude lékař kontrolovat funkci ledvin minimálně jednou ročně nebo častěji, pokud jste starší osoba a/nebo pokud se Vám zhoršuje funkce ledvin.

Glukóza v moči

V důsledku způsobu, kterým přípravek Segluromet funguje, bude během užívání tohoto přípravku test moči pozitivní na přítomnost cukru (glukózy).

Děti a dospívající

Děti a dospívající mladší 18 let tento lék nemají užívat. Není známo, zda je tento lék bezpečný a účinný, pokud se používá u dětí a dospívajících mladších 18 let.

Další léčivé přípravky a přípravek Segluromet

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.

Můžete potřebovat častější testy krevní glukózy a testy funkce ledvin, nebo lékař může chtít upravit dávku přípravku Segluromet. Svého lékaře zejména informujte:

  • pokud užíváte léky, které zvyšují tvorbu moči (diuretika).
  • pokud užíváte další léky, které snižují cukr v krvi, jako je inzulin, nebo léky, které zvyšují uvolňování inzulinu ze slinivky břišní.
  • pokud užíváte léky k léčbě bolesti a zánětu (nesteroidní protizánětlivé léky a inhibitory COX-2, jako je ibuprofen a celekoxib).
  • pokud užíváte některé léky k léčbě vysokého krevního tlaku (ACE inhibitory a blokátory receptorů pro angiotensin II).
  • pokud užíváte kortikosteroidy (používané k léčbě různých stavů, jako je těžký zánět kůže nebo astma).
  • pokud užíváte beta-2 agonisty, jako je salbutamol nebo terbutalin (používané k léčbě astmatu).
  • pokud užíváte léky, které mohou měnit množství metforminu v krvi, zejména pokud máte sníženou funkci ledvin (verapamil, rifampicin, cimetidin, dolutegravir, ranolazin, trimethoprim, vandetanib, isavukonazol, krizotinib nebo olaparib).

Pokud se Vás týká cokoli z výše uvedeného (nebo si nejste jistý(á)), sdělte to svému lékaři.

Pokud máte do krevního oběhu dostat injekci kontrastní látky, která obsahuje jód, například při rentgenovém vyšetření nebo skenu, musíte přestat užívat přípravek Segluromet před injekcí nebo v době injekce. Lékař rozhodne, kdy musíte přerušit léčbu přípravkem S egluromet a kdy ji můžete obnovit.

Přípravek Segluromet s alkoholem

Během užívání přípravku Segluromet se vyhýbejte nadměrné konzumaci alkoholu, protože to může zvyšovat riziko laktátové acidózy (viz bod "Upozornění a opatření").

Těhotenství a kojení

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Není známo, zda přípravek Segluromet může poškodit nenarozené dítě. Pokud jste těhotná, poraďte se se svým lékařem o nejlepším způsobu kontroly krevního cukru v těhotenství. Pokud jste těhotná, přípravek Segluromet neužívejte.

Není známo, zda přípravek Segluromet prostupuje do mateřského mléka. Poraďte se se svým lékařem o nejlepším způsobu, jak krmit Vaše dítě, pokud užíváte přípravek Segluromet. Pokud kojíte, přípravek Segluromet neužívejte.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů

Tento léčivý přípravek nemá žádný nebo má jen zanedbatelný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje. Avšak užívání tohoto léčivého přípravku v kombinaci s inzulinem nebo s léky, které zvyšují uvolňování inzulinu ze slinivky břišní, může vyvolat přílišný pokles hladiny cukru v krvi (hypoglykémii), což může vyvolat příznaky jako je třes, pocení a změny vidění, a může ovlivnit Vaši schopnost řídit a obsluhovat stroje. Pokud máte při užívání přípravku Segluromet pocit točení hlavy, neřiďte ani neobsluhujte stroje.

Přípravek Segluromet obsahuje sodík

Tento léčivý přípravek obsahuje méně než 1 mmol (23 mg) sodíku v jedné tabletě, to znamená, že je v podstatě bez sodíku.

3. JAK SE PŘÍPRAVEK SEGLUROMET UŽÍVÁ

Vždy užívejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Kolik přípravku se užívá

  • Doporučená dávka přípravku Segluromet je jedna tableta dvakrát denně.
  • Dávka přípravku Segluromet, kterou budete užívat, bude záviset na Vašem stavu a množství ertugliflozinu a metforminu potřebném ke zvládání hladiny cukru v krvi.

Lékař Vám předepíše správnou dávku. Pokud Vám k tomu lékař nedá pokyn, svou dávku neměňte.

Jak se tento přípravek užívá

  • Tabletu spolkněte; pokud máte potíže s polykáním, tabletu můžete rozlomit nebo rozdrtit.
  • Užívejte jednu tabletu dvakrát denně. Snažte se ji každý den užívat ve stejnou dobu; to Vám usnadní nezapomenout na užití tablet.
  • Nejvhodnější je užívat tabletu s jídlem. Tím se sníží pravděpodobnost podráždění žaludku.

Během užívání přípravku Segluromet musíte nadále dodržovat svůj stravovací plán a plán tělesné aktivity.

Jestliže jste užil(a) více přípravku Segluromet, než jste měl(a)

Jestliže jste užil(a) příliš velké množství přípravku Segluromet, ihned to sdělte svému lékaři nebo lékárníkovi.

Jestliže jste zapomněl(a) přípravek Segluromet užít

Co dělat, když si zapomenete vzít tabletu, závisí na tom, jak dlouho zbývá do další dávky.

  • Pokud do vaší další dávky zbývá 12 hodin nebo více, vezměte si dávku přípravku Segluromet, jakmile si vzpomenete. Poté si vezměte další dávku v obvyklou dobu.
  • Pokud do vaší další dávky zbývá méně než 12 hodin, zapomenutou dávku vynechejte. Poté si vezměte další dávku v obvyklou dobu.

Nezdvojnásobujte následující dávku (dvě dávky v jeden okamžik), abyste nahradil(a) vynechanou dávku.

Jestliže jste přestal(a) užívat přípravek Segluromet

Nepřestávejte užívat tento lék bez porady se svým lékařem. Pokud přestanete tento lék užívat, mohla by se Vám zvýšit hladina cukru v krvi.

Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře, lékárníka nebo zdravotní sestry.

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Pokud se u Vás objeví kterýkoli z následujících závažných nežádoucích účinků, ihned se obraťte na lékaře nebo nejbližší nemocnici:

Laktátová acidóza (velmi vzácné, může postihnout až 1 z 10000 lidí)

Přípravek Segluromet může způsobit velmi vzácný, ale velmi závažný nežádoucí účinek nazývaný jako laktátová acidóza (viz bod "Upozornění a opatření"). Pokud k němu dojde, musíte přestat užívat přípravek Segluromet a ihned se musíte obrátit na lékaře nebo nejbližší nemocnici, protože laktátová acidóza může vést ke kómatu.

Diabetická ketoacidóza (vzácné, může postihnout až 1 z 1000 lidí)

Toto jsou známky diabetické ketoacidózy (viz také bod Upozornění a opatření):

  • zvýšené hladiny "ketonových látek" v moči nebo krvi
  • rychlý úbytek na váze
  • nevolnost nebo zvracení
  • bolest břicha (žaludku)
  • nadměrná žízeň
  • rychlé a hluboké dýchání
  • zmatenost
  • neobvyklá ospalost nebo únava
  • nasládlý dech, nasládlá nebo kovová chuť v ústech nebo jiný zápach moči nebo potu

K tomu může dojít bez ohledu na hladinu cukru v krvi. Lékař může rozhodnout, že léčbu přípravkem Segluromet dočasně nebo úplně vysadí.

Nekrotizující fasciitida perinea neboli Fournierova gangréna (není známo, z dostupných údajů nelze určit)

Závažná infekce měkkých tkání genitálií nebo oblasti mezi genitáliemi a konečníkem (příznaky jsou popsány v bodě Upozornění a opatření).

Pokud zaznamenáte kterýkoli z nežádoucích účinků uvedených výše, ihned se obraťte na lékaře nebo nejbližší nemocnici.

Pokud zaznamenáte následující nežádoucí účinky, co nejdříve se obraťte na svého lékaře:

Infekce močových cest (velmi časté, mohou postihnout více než 1 z 10 lidí)

Známkami infekce močových cest jsou:

  • pocit pálení při močení
  • zakalená moč
  • bolest v oblasti pánve nebo uprostřed zad (při infekci ledvin)

I když se horečka nebo krev v moči vyskytují méně často, ihned sdělte svému lékaři, pokud se u Vás tyto příznaky objeví.

Dehydratace (přílišná ztráta vody z těla; časté, může postihnout až 1 z 10 lidí)

Příznaky dehydratace zahrnují:

  • sucho v ústech
  • pocit závrati, točení hlavy nebo slabosti, zvláště při napřímení
  • mdloby

Dehydratace může být pravděpodobnější, pokud:

  • máte problémy s ledvinami
  • užíváte léky, které zvyšují tvorbu moči (diuretika) nebo snižují krevní tlak
  • je Vám 65 let a více

Nízký cukr v krvi (hypoglykémie; časté)

Lékař Vám řekne, jak léčit nízký cukr v krvi a co dělat, pokud Vás postihne kterýkoli z příznaků nebo známek uvedených dále. Lékař Vám může snížit dávku inzulinu nebo jiného léku na cukrovku.

Známky a příznaky nízkého cukru v krvi mohou zahrnovat:

  • bolest hlavy
  • ospalost
  • podrážděnost
  • hlad
  • závrať
  • zmatenost
  • pocení
  • pocit nervozity
  • slabost
  • rychlý srdeční tep

Pokud zaznamenáte kterýkoli z výše uvedených nežádoucích účinků, co nejdříve se obraťte na svého lékaře.

Další nežádoucí účinky zahrnují:

Velmi časté

  • vaginální (poševní) kvasinkové infekce (moučnivka)
  • pocit na zvracení (nauzea)
  • zvracení
  • průjem
  • bolest břicha (žaludku)
  • ztráta chuti k jídlu

Časté

  • kvasinkové infekce penisu
  • změny močení, včetně častějšího naléhavého nucení na močení, velkého objemu moči nebo močení v noci
  • žízeň
  • vaginální (poševní) svědění
  • změna vnímání chutí
  • krevní testy mohou vykazovat změny množství močoviny v krvi
  • krevní testy mohou vykazovat změny množství celkového a "špatného" cholesterolu (nazývaného cholesterol s nízkou hustotou lipoproteinu (L D L cholesterol) - typ tuku v krvi)
  • krevní testy mohou ukázat změny v množství červených krvinek v krvi (hemoglobinu)
  • snížené nebo nízké hladiny vitamínu B12 v krvi (příznaky mohou zahrnovat extrémní utahanost (únavu), bolavý a červený jazyk (glositidu), mravenčení (parestezii) nebo bledou či žlutou kůži). Váš lékař může nařídit některé testy, aby zjistil příčinu Vašich příznaků, protože některé z nich mohou být také způsobeny cukrovkou nebo jinými nesouvisejícími zdravotními problémy.

Méně časté (mohou postihnout až 1 ze 100 lidí)

  • krevní testy mohou vykazovat změny týkající se funkce ledvin (jako je "kreatinin")

Velmi vzácné

  • poruchy testů jaterních funkcí
  • hepatitida (problém s játry)
  • kopřivka
  • zarudnutí kůže
  • svědění

Hlášení nežádoucích účinků

Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky na adresu: Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48,100 41 Praha 10, Webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

5. JAK PŘÍPRAVEK SEGLUROM ET UCHOVÁVAT

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na blistru a krabičce za EXP. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.

Nepoužívejte tento přípravek, pokud si všimnete, že je balení poškozeno nebo vykazuje znám ky porušení celistvosti.

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

6. OBSAH BALENÍ A DALŠÍ INFORMACE

Co přípravek Segluromet obsahuje

Léčivými látkami jsou ertugliflozin a metformin.

  • Jedna potahovaná tableta přípravku Segluromet 2,5 mg/850 mg obsahuje ertugliflozin s kyselinou pidolovou, odpovídající 2,5 mg ertugliflozinu, a 850 mg metforminhydrochloridu.
  • Jedna potahovaná tableta přípravku Segluromet 2,5 mg/1 000 mg obsahuje ertugliflozin s kyselinou pidolovou, odpovídající 2,5 mg ertugliflozinu, a 1000 mg metforminhydrochloridu.
  • Jedna potahovaná tableta přípravku Segluromet 7,5 mg/850 mg obsahuje ertugliflozin s kyselinou pidolovou, odpovídající 7,5 mg ertugliflozinu, a 850 mg metforminhydrochloridu.
  • Jedna potahovaná tableta přípravku Segluromet 7,5 mg/1 000 mg obsahuje ertugliflozin s kyselinou pidolovou, odpovídající 2,5 mg ertugliflozinu, a 1000 mg metforminhydrochloridu.

Pomocnými látkami jsou:

Jádro tablety:

  • povidon (K29/32) (E1201), mikrokrystalická celulóza (E460), krospovidon (E1202), natrium-lauryl-sulfát (E487), magnesium-stearát (E470b).

Potah tablety:

  • Segluromet 2,5 mg/850 mg tablety a Segluromet 7,5 mg/850 mg tablety: hypromelóza (E464), hyprolóza (E463), oxid titaničitý (E171), červený oxid železitý (E172), žlutý oxid železitý (E172), černý oxid železitý (E172), karnaubský vosk (E903).
  • Segluromet 2,5 mg/1 000 mg tablety a Segluromet 7,5 mg/1 000 mg tablety: hypromelóza (E464), hyprolóza (E463), oxid titaničitý (E171), červený oxid železitý (E172), karnaubský vosk (E903).

Jak přípravek Segluromet vypadá a co obsahuje toto balení

  • Segluromet 2,5 mg/850 mg potahované tablety (tablety) jsou béžové, 18 x 10 mm, oválné, potahované tablety s vyraženým " 2.5/850" na jedné straně a hladké na druhé straně.
  • Segluromet 2,5 mg/1 000 mg potahované tablety (tablety) jsou růžové, 19,1 x 10,6 mm, oválné, potahované tablety s vyraženým " 2.5/1000" na jedné straně a hladké na druhé straně.
  • Segluromet 7,5 mg/850 mg potahované tablety (tablety) jsou tmavě hnědé, 18 x 10 mm, oválné, potahované tablety s vyraženým " 7.5/850" na jedné straně a hladké na druhé straně.
  • Segluromet 7,5 mg/1 000 mg potahované tablety (tablety) jsou červené, 19,1 x 10,6 mm, oválné, potahované tablety s vyraženým " 7.5/1000" na jedné straně a hladké na druhé straně.

Přípravek Segluromet je k dispozici v Al/PVC/PA/Al blistrech. Velikosti balení jsou 14, 28, 56, 60, 168, 180 a 196 potahovaných tablet v neperforovaných blistrech, a 30 x 1 potahovaná tableta v perforovaných jednodávkových blistrech.

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce

Merck Sharp & Dohme B.V.

Waarderweg 39

2031 BN Haarlem

Nizozemsko

Další informace o tomto přípravku získáte u místního zástupce držitele rozhodnutí o registraci:

Česká republika

Merck Sharp & Dohme s.r.o.

Tel.: +420 233010111

dpoc_czechslovak@merck.com

Tato příbalová informace byla naposledy revidována 14.4.2023.

Léky se stejnou příbalovou informací

  • SEGLUROMET 2,5MG/1000MG TBL FLM 56
  • SEGLUROMET 2,5MG/1000MG TBL FLM 196(4X49)