Hlavní obsah

4 dobré věci, na které narazíte během špatného sexu

Foto: thinkstock

Víte, k čemu všemu je dobré, když vám to v posteli neklapne?Foto: thinkstock

Nic není jen černé nebo bílé. A to platí i pro milostný akt! Co pozitivního lze načerpat během špatného a vůbec neuspokojivého pohlavního styku? Budete se divit, jaké dobré věci na vás čekají!

Článek

Bez ohledu na to, jak je člověk úspěšný při sběru intimních zkušeností a empatických milenců, špatný den se nevyhne nikomu. Nicméně, i když sex nestojí za nic, něco pozitivního z toho přece jen vzejde. Na které čtyři dobré věci přijdete jen při dočasném kolapsu milostného života, tedy v momentě, kdy jste účastníkem špatného sexu? (Skvělý sex je takový, po němž jsou obě strany spokojeny.)

1. Zjistíte, co opravdu (ne)chcete

Dokážete definovat sexuální spokojenost? Vážně? Nejlépe to jde v momentě, kdy máte možnost porovnání se špatným sexem! Pak si vážíte toho dobrého. Můžeme to nazvat třeba harmonií Jing a Jang. Pouze jedna věc je horší než zažít neuspokojivý, nudný a naprosto ubíjející sex. Vědomě se dopouštět stejné chyby víckrát. To není cesta ke zdravému sexuálnímu životu.

Když už tedy víte, co není váš šálek čaje, něco s tím dělejte, hledejte cestu, jak to zlepšit. Jak říká sexuolog Zlatko Pastor: „Trpělivost, poskytnutí šance, schopnost odolat unáhleným protitahům, zachovat vzájemnou komunikaci i sex – u každého je řešení jiné, u někoho žádné.“ Ovšem to nezjistíte, dokud to nezkusíte. A pamatujte. Monotónní sex má až znecitlivující účinek. Co s tím? „Změna prostředí je obzvlášť pro ženy velmi důležitá," říká John Gray, psycholog a autor knihy Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše.

2. Zhodnotíte vlastní um

Pro někoho je výtka na vlastní sexuální um urážkou, pro druhého naopak situace k zamyšlení, neboli šance, jak být v posteli lepší a lepší. Chytrý milenec se neurazí, ale naslouchá. Takže pakliže je v posteli cosi vyčteno vám, nebo vy naopak něco vyčtete druhému, otevřete komunikační kanál a vstřebávejte informace. Pomůže vám to v dalším rozvoji. Není totiž tajemstvím, že špatný sex je příznakem problémů ve vztazích nebo v sobě.

Foto: thinkstock

Už víte přesně, co nechcete, což je skvělá cesta k tomu, umět formulovat, co se vám opravdu líbíFoto: thinkstock

3. Dostanete se pod povrch

Při sexu se může odhalit mnohé, neboť i ten sebelepší hráč si přestane dávat pozor na své uhlazené chování. Přeskakuje předehru a dře poštěváček do úmoru? Zajímá se jen o svůj orgasmus? Vyžaduje orální sex, ale sám ho nechce poskytovat? Sám selže, ale snaží se to „hodit“ na vás? Připomínky ho absolutně nezajímají? Takovému jde jen o sebechválu! A špatný sex ho prozradí! Chcete-li ho, nechte si ho. Že ne? Vykopněte ho z postele, dokud je čas!

4. Stanete se hráčem

Sexuálně inteligentní osoby vědí, že nový milenec se může jen těžko zbavovat starých návyků. Sex s ním nestojí za nic? Je příliš nesmělý a nemá zkušenosti? Možná potřebuje jen trochu času a trpělivosti. A toho se dá skvěle využít. Jak? Role-playing! On bude žák, vy učitel. Předáte mu svoje zkušenosti, a ještě se u toho pobavíte! A pak že na špatném sexu není vůbec nic pozitivního! Kdo hledá, najde...

Napadá vás ještě něco dobrého, na co lze přijít při neuspokojivých milostných zážitcích? Napište nám do diskuse!

Reklama