Hlavní obsah

5 situací, kdy to mají muži v životě těžší než ženy

Foto: thinkstock

Jsou situace, v nichž to mají muži o dost těžší než ženyFoto: thinkstock

Reklama

Říká se, že ženy to mají v životě těžší. Musí být krásné, štíhlé, rodí, starají se o děti a hodně zmiňovaná je i diskriminace v zaměstnání. Jenže v mnohém to mají těžší spíš pánové.

Článek

Zkuste si upřímně odpovědět, zda byste byly raději mužem než ženou, když to má něžné pohlaví v životě údajně těžší. Byly byste ochotné přijmout třeba jen následujících pět „nevýhod mužství“? Protože my tohle pánům vážně nezávidíme!

1. Odvaha při seznamování

I žena samozřejmě může oslovit muže, který se jí líbí, ale popravdě, kolikrát jste to udělaly?

Jana (33 let):„Nejsem sice nijak stydlivá, ale chlapa sbalit nedokážu. Představa, že mě odmítne, a pak budu pořád řešit, jestli to bylo tím, že mám velký zadek nebo malá prsa, to mě děsí. Oceňuju tu chlapskou odvahu pustit se do lovu, z něhož často odcházejí bez kořisti, zato se zraněním.“

Foto: thinkstock

Kolik žen má tolik odvahy, že sbalí chlapa, co se jim líbí? Pánové riziko odmítnutí podstupují výrazně častějiFoto: thinkstock

2. Klesající sexuální výkonnost

Žena je schopná milování třeba ve sto letech, stejně tak si ho dokáže i ve vysokém věku užít. To pánové to tak jednoduché nemají.

Klára (41): „Myslím, že tohle řadu mužů trápí. Doma mají ženy, které jsou ještě při síle i chuti, ale oni už prostě tak často nemohou. Ten stres z toho, že svou partnerku neuspokojí, musí být obrovský. A to pomíjím to, jak je i malá nervozita může takříkajíc vyřadit z provozu.“

3. Tlak na úspěšnost

Ženy si stěžují, jak na ně společnost vytváří tlak, aby byly stále krásné, štíhlé a upravené. Ale pozor, muži zase musí být chytří, pracovně úspěšní a finančně zabezpečení. Koneckonců, když si žena s nijak významnou a luxusně placenou prací, řekne, že takhle je spokojená, chce se věnovat rodině a podobně, nikdo se nad tím nepozastaví. Ale co kdyby muž řekl: „Ne děkuji, já nechci povýšit, nechci vyšší plat, netoužím po kariéře, ale chci být doma s dětmi." Jeho okolí by nad tím minimálně kroutilo hlavou.

Simona (30): „Podle mě dá o dost menší práci vypadat dobře a nebýt tlustá než si vybudovat zářnou kariéru a vydělat hodně peněz. To je pro mě jasná mužská nevýhoda. A když už kariéru a peníze mají, ještě si musejí dávat pozor na zlatokopky.“

4. Zručnost jako předpoklad

Umýt nádobí je ženská práce, přivrtat poličky zase chlapská. K tomu všechny ty kapající kohoutky, vrzající dveře, ucpaný záchod a podobně. Copak muži nemají právo na nešikovnost?

Ivana (29): „Není podle mě fér automaticky očekávat, že každý chlap je opravář, malíř, instalatér a automechanik v jednom. Můj bratr moc šikovný není a vždycky, když si z něj někdo utahuje, že je prd chlap, protože neumí opravit záchod, je mi ho líto.“

Foto: thinkstock

Správný chlap je všestranný domácí kutil! Opravdu? Neměli by i pánové mít právo na nešikovnost?Foto: thinkstock

5. Diskriminace

Pozor, i muži jsou v určitých situacích oproti ženám v dosti velké nevýhodě. Co takové sexuální obtěžování nebo domácí násilí? Když týraná žena najde odvahu a vyhledá pomoc, většinou jí všichni věří. Ale když někde tvrdí silný chlap, že ho bije žena, vyvolává to pochybnosti. A výsledek? Týranou ženu společnost automaticky vnímá jako oběť, kdežto týraného muže často jako podpantofláka a vola, co se nechá mlátit ženskou.

Hana (31): „Já mužům nezávidím to, čemu říkám sexuální diskriminace. Když chlap prohodí nějaký dvojsmyslný vtip třeba v přítomnosti kolegyně, může to být pokládáno za obtěžování či urážku. Ale když to samé udělá žena, nikoho nejspíš nenapadne nic špatného. A co teprve domácí násilí? Kdo uvěří dvoumetrovému chlapovi, že ho týrá žena? A když uvěří, tak ho budou mít za pitomce, co s sebou nechá orat.“

Jak to tedy je, kdo to má v životě podle vás těžší?

Reklama

Načítám