Hlavní obsah

7 cviků, díky kterým z vás muži nespustí oči

Foto: Jakub Jurdič

Lektorka Tereza Seidlová si pro vás připravila několik sexy cviků

Chtěly byste v sobě znovu probudit ženu, která je přitažlivá, sexy a svůdná? Máme pro vás sedm cviků, které vycházejí z dráždivého tance. Ať jsou vám tedy inspirací!

Článek

Objevte v sobě zase svou ženskost, která vyrazí dech okolí, ale i vám samotným. Hledali jsme pro vás cvičení, které by vám s tím mohlo pomoci. A našli: pole dance neboli tanec u tyče. „Naučí vás hezkému držení těla i zpevní křivky,“ říká lektorka Tereza Seidlová ze studia Destiny. Právě ona pro vás vybrala prvky, které zvládnete po pár lekcích. Některé z nich dokonce můžete trénovat i samy doma. Podívejte se tedy níž a pusťte se do toho!

1. Základní pozice

V základní pozici vždy stojíte na vysokých špičkách, vzdálenost od tyče (nebo od stěny) je zhruba na šíři boků. Důležité je mít rovná záda, zatnuté bříško a podsazenou pánev. Vnitřní ruka se drží na tyči v maximální výšce, rameno tlačíte dolů. Druhá ruka, pokud není na tyči, je v bok.

Foto: Jakub Jurdič

Vypadá to jednoduše, ale 80 procent žen se podle lektorky neumí správně narovnat

2. Step around

Jedná se o základní propojovací prvek. Ze základní pozice (druhou rukou se držíte tyče v úrovni prsou) opíšete vnější nohou kruh kolem celé tyče, přičemž váhu máte na vnitřní noze. Nohy si ladně prohodíte a druhou nohou opíšete stejný kruh. Končíte bokem či čelem k tyči.

Foto: Jakub Jurdič

Udržet se na tyči zvládnete po dvou lekcích pole dance

3. Jemná otočka

Fireman basic je jednou ze základních otoček (spinů) pro začátečníky. Ze základní pozice (druhou rukou se držíte tyče v úrovni prsou) švihnete vnější nohou a přiložíte ji vnitřní stranou stehna na tyč. Potom zvednete druhou nohu a dáte ji z druhé strany tyče do stejné pozice. Nohy tyč nesvírají a špičky nohou jsou za tyčí.

Foto: Jakub Jurdič

Efektní cvik, který vám dokáže po zvládnutí zvednout sebevědomí

4. Svůdná zvedačka

Cat stretch je svůdnou zvedačkou, ke které tyč doma ani nepotřebujete. Ruce položíte na zem a obličejem k zemi pomalu sjíždíte do lehu, přičemž zadek jde jako poslední. Snažíte se hodně prohnout v zádech. Vleže přehodíte nohu z jedné stranu na druhou, aby byly obě u sebe a stejným způsobem (tentokrát jde zadek první a hlava poslední) se dostanete do kleku vedle tyče. Odtud si ladně stoupnete.

Foto: Jakub Jurdič

Tohle můžete doma trénovat na zemi i posteli :-)

5. Sexy vlny

Vlny tělem jsou oblíbenou součástí pole dance. Je potřeba uvolnit celé tělo. Stoupněte si na špičky, tyč (doma to může být třeba klika u okna) jemně chyťte a vlny začněte hlavou, poté přibližte prsa, bříško, pánev, udělejte malý dřep, v podřepu odtáhněte od tyče zadek a tělo pak vytáhněte hlavou zpět do výchozí pozice. Postup opakujte.

Foto: Jakub Jurdič

Podobný cvik, ale vestoje, jenž vám kromě jiného také uvolní ztuhlé tělo

6. Sevření a švih

Attitude je další otočkou. Začněte opět v základní pozici, obě ruce na tyči, a švihněte nohou, až se zachytíte za tyč achilovkou. Poté zvedněte druhou nohu a zanožte ji. Nohy vám tak vytvoří esíčko. Zvedačka z této pozice je jednoduchá, avšak záleží na flexibilitě člověka. Posaďte se, opřete se o loket a nohu, která byla původně zanožená, uchopte za patu z vnitřní strany a propněte ji do maxima. Pak nohu položte na druhou stranu tyče, překulte se na obě kolena a vstaňte pomocí zvedačky (viz dále).

Foto: Jakub Jurdič

Pokud se budete pravidelně protahovat, zvládnete podle lektorky Terezy i si dát nohy takhle za hlavu

7. Zespoda nahoru

Při zvedačce začínáte na kolenou. Tyč uchopte jednou rukou nahoře a druhou dole v úchopu, který se nazývá páka. Doma se můžete chytit třeba futer od dveří, kliky od okna, skříně... Jednou nohou si stoupněte na špičku, potom na druhou a pomalu se zvedněte. Při zvedání postupně zavírejte kolena, která byla od sebe, a prohýbejte záda.

Foto: Jakub Jurdič

Třeba u futer dveří vám tohle půjde trénovat dobře. Zkuste to!

Co vy na to?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek