Hlavní obsah

Alice Bendová proti vráskám bojuje ledem a kaviárem

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Led, otužování a co nejvíc promastit pleť, klidně sádlem či olejem. Takhle se o sebe stará herečka Alice Bendová (47). A k tomu si klidně vezme svůj šestnáct let starý župan nebo tepláky. Co považuje za největší beauty prohřešek a na jakou kosmetiku nedá dopustit?

Článek

Je naprosto bezprostřední a svým neutuchajícím smyslem pro humor vás okamžitě dostane a máte chuť si s ní povídat celé hodiny. Jen těžko byste v Alici Bendové hledali mrchu Simonu z Rodinných pout (později Velmi křehké vztahy), díky které se ale více proslavila.

Nyní účinkuje v seriálu Slunečná nebo jste herečku mohli vidět ve filmu Špindl 2. Devět let žije s partnerem Michalem Topolem (35) a z předchozího manželství s Václavem Bendou (44) má dvě děti.

Dlouhá léta je považována za jednu z největších sexbomb českého showbyznysu, a nutno říct, že zcela oprávněně. Logicky tedy člověka zajímá, v čem se skrývá její tajemství. A velice milým překvapením je zjištění, že vše jsou vcelku normální a obyčejné věci, které si může osvojit doma každá žena.

Staráte se v karanténě o sebe víc?

Vždycky jsem si poctivě mazala obličej, třeba vazelínou, olivovým olejem nebo sádlem, prostě čímkoli, co je mastné. A to si nedělám srandu. Miluju mastný ruce a celkově být namazaná. Jinak je postup péče o pleť plus mínus stejný, jako byl před karanténou. Mám ráda ledovou vodou, kterou se nejenom sprchuji, ale ledem si myju i obličej. Co se týče krémů, začala jsem používat značku Český kaviár, ráno i večer. Ujíždím taky na jejich textilní masce. Když potřebuje moje unavená pleť v rámci domácí péče vzpruhu, sáhnu po ní.

Jak to přesně děláte s tím ledem?

Neleduji ráno, protože na to není čas, ale večer. Když se odlíčím, tak si vezmu misku ledu a ponořím do ní obličej. Máme doma lednici, která sama tvoří led, takže je to snadné. Pak pleť trochu vydrhnu ručníkem, nanesu krém, a je hotovo.

Foto: Profimedia.cz

Alice Bendová v červenci 2020 na semifinále soutěže České MissisFoto: Profimedia.cz

Otužování je teď velkým trendem, takže jste mu také propadla?

Já se otužuju už asi patnáct let. Sprchuju se dvakrát denně, ráno a večer, a pokaždé to zakončuju ledovou sprchou. Teď ji nechávám téct klidně i čtyři minuty, ale zvyšovala jsem si to postupně. Pořídili jsme si nedávno domů infrasaunu a po ní chodíme do bazénu. Já občas, ale syn i přítel pořád, skoro každý den jsou v ledové vodě.

Poradila byste, jak s otužováním začít?

Určitě sprchou, začněte pomaličku od kotníků, až se dostanete na obličej a na zátylek, to je nejtěžší. Musíte to hlavně prodýchat. Nesmíte mít nic v puse nebo žvýkat. V momentě, kdy zatajíte dech, tak mnohem víc cítíte chlad. Dejte si napoprvé třeba jen deset sekund a postupně to prodlužujte. Já si teď už bez ledové sprchy nedokážu představit ráno. Krásně mě to probere a kůže je hezky prokrvená a pevnější. Paradoxem je, že i když se otužuju, venku jsem hrozně zimomřivá. Když je na nule, potkáte mě s čepicí, šálou, rukavicemi a v teplých botách, vždycky.

Jak se staráte o vaše krásné husté vlasy? Je to genetika, nebo pro ně děláte něco extra?

Samozřejmě genetika hraje obrovskou roli, to je každému jasné. Ale i přesto, že vlasy mám hustý a pěkný, tak ve svém věku se o ně musím starat víc. Na natáčeních dostávají zabrat vším tím žehlením a foukáním. Vyživuju je proto vnitřně vitamíny a co se vnější péče týče, docházím do kadeřnictví, kde se o mě královsky starají. Doma pak používám pravidelně masky. Je to ale i kvůli tomu, že bych je jinak nerozčesala. Někdo si dává oříšek produktu na ruku, já si dávám pět plných polévkových lžic. Dávám si ji klidně i ke kořínkům, protože já to prostě jinak nerozčešu.

Jaký je podle vás nejhorší beauty prohřešek?

Tak říká se, že bychom se měly odličovat každý večer, ale na to se můžu vyprdnout. Pečuju o sebe, ale stane se mi, že usnu s řasenkou, třeba tak jednou týdně. Nemáme se taky opalovat, ale já to miluju. Striktně ale používám opalovací krém, protože obličej prostě sluníčkem stárne rychleji. Co je podle mě ale nejhorší, je jít u moře na slunce v pravé poledne, tomu se vyhýbám.

Jak zvládáte tohle lockdownové období s rodinou?

Musím přiznat, že na jaře to šlo lépe. Máme velkou zahradu a je tam co dělat. Pořídili jsme si skleník, zasázeli brambory, což děláme každý rok, ale letos o to víc. Koupili jsme si pět slepiček… každý den jsme padali únavou, protože práce bylo hodně. Teď, jak je zima, není to ono. První vlnu jsem brala, protože nikdo opravdu nevěděl, co a jak. Ta druhá mě ale už pěkně štve. Na rovinu, neuvěřitelně mě rozčilují rozhodnutí naší vlády. Covid ale rozhodně nepodceňuji, jsem si vědoma toho, co dokáže, takže sebe i druhé chráním.

Ale zase jsme si alespoň adoptovali čtvrtého pejska, čivavu Jendu, je mu 10 a půl. Jeho majitelka se o něj už nemohla dál starat. Třeba si to zrovna přečte a bude vědět, že se její Jeníček u nás má jako prase v žitě.

V rozhovoru z července 2019 jste řekla, že máte ráda klid a místo šatů radši tepláky. Vzala byste po loňské zkušenosti tohle tvrzení zpět?

Ne, miluju tepláky! A ještě legíny a župany. Mám jeden, kterému je 16 let. I když už vypadá strašně a urvala jsem si rukáv o kliku, pořád ho nosím a často v něm přebírám balíky od kurýrů. Chudáci mají vytřeštěný oči a jsou asi překvapený, jak vypadám. Mám ho ale ráda a nevzdám se ho.

Foto: Český kaviár

Alice Bendová je ambasadorkou pleťové kosmetiky Český kaviár, která sází na omlazující schopnosti kaviárového extraktuFoto: Český kaviár

Co vám nejvíc chybí ze světa před covidem?

Určitě je to svoboda, volnost cestování a posezení s přáteli. Na druhou stranu jsme byli rozmazlený. Dostali jsme facku, myslím si, že si budeme víc vážit všeho, co je kolem nás, i malých věcí. Já ne, já si ty maličkosti uvědomuju pořád! Jsem šťastná za to, že jsme zdraví, že žiju! Ale třeba nás to celé jako společnost i někam posune.

V karanténě se spousta lidí pustila do sportování a fitness plánů. Co vy?

Já se zatím do formy úplně nedostala, ale pracuju na tom, protože mě čeká spousta natáčení, dva seriály a filmy. Ale kdo se dostal do formy, je můj přítel, který zhubnul 16 kilo. Rozdíl mezi námi je ten, že on má vůli to dodržet. Já chci normálně pohodově žít.

Nikdy jsem žádný striktní plán nedržela, nemám to ráda. Baví mě běhat a jezdím na snowboardu. Miluju taky jídlo, což je pro mě bohužel kámen úrazu. Moje profese si žádá, abych neměla metrák, takže v jídle se krotím a musím to občas stahovat. Je ale pravda, že celkově žijeme celá rodina o trochu zdravěji, co se hlavně týče pobytu venku a míry stresu, která je určitě menší, když neberu v potaz vládní opatření.

Na čem v jídle třeba ujíždíte?

Slanina, gazdovský špek, uherák, chleba s máslem a se solí. To úplně miluju, hlavně hodně másla. Jsem na slaný, zbožňuju maso, bůček, steaky s kostí. A ze sladkého třeba rýžový nákyp, to bych se umlátila. Asi si ho půjdu uvařit.

Co vás baví dělat, když máte čas sama pro sebe?

To už nebylo dlouho. Ale když můžu, jdu na thajskou masáž, to je pro mě absolutní relax. Nebo si zalezu s knížkou, ale to bylo tak naposledy před dvěma lety. Když jsem sama doma, tak, je to asi blbý říct, ale uklízím. Každé ráno vybuchne barák, já se to pak snažím v rámci dopoledne aspoň trošku dát dohromady.

Jak jste se potkali se současným partnerem?

Před devíti lety na vánočním večírku, chvilku jsme se oťukávali, až jsme se oťukli. Je nám spolu dobře. I přesto, že je přítel o 13 let mladší, tak mám pocit, že já jsem ještě větší rapl než on. Je rozhodně klidnější než já, není tak emotivní. Uklidňuje mě. Jsme spolu poměrně dlouho a vyhovuje nám to.

Foto: Český kaviár

Herečka na návštěvě Fakulty rybářství Jihočeské univerzity, kde chovají jesetery. Z jejich jiker se získává šetrnou metodou kaviár do kosmetiky a ryby kvůli tomu nemusí být usmrcenyFoto: Český kaviár

Takže věkový rozdíl mezi sebou nevnímáte.

Já bych řekla, že ani ne. Buďto bolí záda mě, nebo jeho, což je dobrý, že to nejsem jenom já. Oba dva jsme správně střelený. Ale jasně, že se pohádáme. Jsem výbušná a on si to ve finále taky nenechá líbit. Neumíme se ale hádat dlouho, vydržíme to tak půl dne.

Ani v karanténě jste se víc nehádali?

Jo, to jsme se hádali víc, protože byl víc doma. Šli jsme třeba okolo, koukli na sebe, a radši každý zatočil jinam. To trvalo jen chvilku, třeba 14 dní, prostě to byla ponorka. Pak se vrátil do práce a je to zase dobrý. Být spolu 24 hodin denně, to si nedovedu představit. Každý musí mít svůj prostor.

Co vás teď čeká po pracovní stránce? 

Dotočila jsem jeden festivalový film a  celé to bylo krásné. V téhle době práci člověk vnímá trochu jinak, není automatická. Když jsem přišla na plac, pocit byl stejný, jako když jsem točila třeba před 15 lety, kdy jsme za práci byli hrozně vděční. U všech bylo vidět, jak jsou šťastní, že tam můžou spolu být. Herci byli otestovaní, bez roušek, štáb s rouškami, takže to proběhlo v naprostém klidu a pořádku. Také točím pořád seriál Slunečná, připravuju se na Specialisty a ještě další film. Kromě toho se ze mě v téhle době stala i influencerka na sociálních sítích.

Reklama