Hlavní obsah

Když věk je jen číslo aneb Slavné ženy s mladšími partnery

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Když dva se rádi mají, měl by věk být to poslední, na čem záleží. Přesto se ale společnost často pozastaví nad tím, že se starší žena zamilovala do mladšího muže. Které slavné páry neřeší datum narození a klape jim to stereotypům navzdory?

Článek

Když si muž najde o pár let mladší ženu, málokdo to řeší. To už musí být věkový rozdíl „do nebe volající“ – o jednu či více generací, aby to někoho zarazilo.

Když se ovšem do o pár let mladšího partnera zamiluje žena, okolí má jasno: našla si zajíčka a to je přeci divné. A je jedno, že ušákovi je třeba 35 let. Proč si nenašla vrstevníka? A co on má za problém, že žije se starší ženskou? Některé ženy vedle sebe ale prostě potřebují mladou energii, třeba od takové Madonny (61) nikdo nečeká, že si nabrnkne šedesátníka.

Vendula Pizingerová nedávno oznámila, že čeká dítě se svým mladším manželem a září štěstím. Které další slavné ženy jsou zamilované do mladšího muže, a skvěle jim to klape?

Vendula Pizingerová (48) & Josef Pizinger (32)

Ředitelka nadace Kapka naděje  má za sebou dvě manželství a štěstí nakonec našla v náruči o 16 let mladšího sportovce, kterého znala od malička. Josef Pizinger je synem její kamarádky a nebylo prý snadné vztah zveřejnit a lásku si obhájit. Mladší partner si perfektně rozumí i s jejím synem, Jakubem Svobodou (15), a jsou velmi aktivní rodina. Začátkem října se jim narodí první společný potomek.

Foto: Profimedia.cz

Jestli se tihle tři nenudili společně doteď, od října budou mít doma obzvlášť veselo. Bude jich o jednoho vícFoto: Profimedia.cz

Lucie Bílá (54) & Radek Filipi (36)

Populární zpěvačka prožila první lásku s tragicky zesnulým hercem Tomášem Holým (†21), s producentem Petrem Kratochvílem (68) má syna Filipa a vdaná byla dvakrát. Ano řekla hudebníkovi Stanislavu Penkovi (46) a zpěváku Václavu Noid Bártovi (39). V současné době žije s fitness trenérem Radkem Filipi, se kterým se prý od rána do večera směje, a není dne, kdy by si nevyznali lásku.

Foto: Profimedia.cz

Z řečí si nic nedělají a neřeší věk ani popularituFoto: Profimedia.cz

Tatiana Dyková (41) & Vojtěch Dyk (34)

V uměleckém světě patří k respektovaným ikonám, ale když se na veřejnosti ukázali ruku v ruce, mnozí jejich vztahu šanci nedávali: on je mladší, ona má dvě děti... Ukázalo se ale, že k sobě patří. Mají sedmiletého syna, před rokem se na prvního máje vzali a zprávám o krizi ve vztahu se smějí. Ale číst si o sobě, že klofla mladého umělce a stála za rozpadem kapely Nightwork, prý snadné nebylo.

Foto: Profimedia.cz

On je o 36 centimetrů vyšší, ona o 7 let starší a klape jim to báječně Foto: Profimedia.cz

Hana Zagorová (73) & Štefan Margita (63)

Patří k nejusměvavějším slavným párům, a ač jsou manželé již 28 let, stále působí jako hrdličky. Jak to dělají? Jsou si vědomi toho, že našli svoji druhou polovičku, nemají potřebu se hádat a kazit si náladu. A že ona je v Česku slavnější? On se zase proslavil v zahraničí. Vzájemně si pracovní úspěchy přejí a fandí si.

Hana Zagorová není jedinou zpěvačkou 70+, která našla štěstí po boku mladšího partnera. Podobně jsou na tom i třeba Helena Vondráčková (73) nebo Marie Rottrová (78).

Foto: Profimedia.cz

I díky mladistému stylu oblékání, šmrncovnímu účesu a neustálému úsměvu by zpěvačce málokdo hádal její věk Foto: Profimedia.cz

Shakira (43) & Gerard Piqué (33)

Kolumbijská umělkyně a španělský fotbalista jsou spolu skoro deset let, mají dva syny a i po letech se prý nemůžou jeden druhého nabažit. Ona je prcek, on udělaný habán a narozeniny slaví oba 2. února. Zpěvačka se v jednom z rozhovorů svěřila, že skoro přestávala věřit v lásku, ale pak se objevil Gerard a slunce znovu vyšlo. A proč se nevzali? Nepotřebují potvrzení, že jsou rodina.

Foto: Profimedia.cz

Ať už jsou zachyceni na veřejnosti, nebo sdílí střípky ze soukromí, vždy působí velmi zamilovaněFoto: Profimedia.cz

Tilda Swinton (59) & Sandro Kopp (42)

Oscarová herečka je nepřehlédnutelná, kdekoli se objeví. Je vysoká, výstředně se obléká a není to typická hollywoodský krasavice. Má ale zajímavý osobní život. Dlouhé roky žila s dramatikem Johnem Byrnem (80), se kterým má dvojčata Honor a Xaviera (22). Když se ale zamilovala do výrazně mladšího výtvarníka Sandro Koppa, sdílela trojice dlouho jednu domácnost a mluvilo se o polyandrii (soužití jedné ženy s více muži).

Foto: Profimedia.cz

Uznávaná umělkyně platí za módní ikonu a že by měla v listopadu slavit šedesátiny, by málokdo tipnul. Naopak jí to s mladším partnerem krásně ladíFoto: Profimedia.cz

Courteney Cox (56) & Johnny McDaid (43)

Americkou umělkyni proslavil legendární seriál Přátelé (1994–2004) a vdaná byla za herce Davida Arquetta (48), se kterým má dceru Coco (16). Důvodem rozvodu byla mimo jiné jeho závislost na sexu – bulvár se mohl zbláznit. Rozešli se v roce 2013 a o rok později se zamilovala do britského hudebníka. Zásnuby na sebe nenechaly dlouho čekat, ale nakonec si pár dal pauzu. Jenže odloučení jejich vztah jen posílilo, a tak se k sobě vrátili. Na svatbu ale nespěchají, on pracuje hlavně v Evropě, ona žije v Americe.

Foto: Profimedia.cz

Herečka měla období, kdy se snažila omládnout trochu na sílu a vypadala uměle. Když se s věkem srovnala, vypadá lépe než kdy jindyFoto: Profimedia.cz

Reklama

Související témata: